Skocz do zawartości

Zestaw 5000-6000zł - słuchawki, DAC (+ USB), wzmacniacz


pacio94

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj słuchałem HiFiMan'ów He-4 i krótko mówiąc:

 

WOW!

 

W zasadzie miały to wszystko czego brakło mi w Beyer'ach, zakładając, że źródło (nuForce HDP) było dla nich trochę za słabe jakościowo to naprawdę jestem nimi zauroczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są nowe wieści :)

 

Wróciłem wczoraj z Krakowa, słuchałem Black Pearl'a i najkrócej mówiąc wybrałem już wzmacniacz... Słuchając pierwszy raz miałem takie wrażenie, że wszystko jest jak należy i aż żal przerzucać utwory - chce się słuchać muzyki, a nie sprzętu.

 

Zestaw wyglądał następująco: CREATIVE X-Fi Surround 5.1 (optyk) --> SMSL SD793 --> Black Pearl --> Grado PS1000 / Audeze LCD-2. Audeze to bardzo "relaksacyjne" słuchawki z bardzo gęstym dźwiękiem, podoba mi się ta prezentacja, ale nie jest zbyt uniwersalna, kupiłbym je na pewno gdybym mógł od razu celować w dwie pary. Grado okazały się dla mnie lepsze :-)

 

Teraz jeszcze sprawa DACa, z tego co powiedział Majkel, praktycznie bliźniaczo do SMSLa SD793 w pierwszej wersji wygląda HiFiDIY.net (Aune) Mini PCM1793

Ciekawi mnie też ten DAC - Mocha 24/96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach wygrzewania... a to dobre. Porównywałeś kiedyś bezpośrednio takie Grado, które grały powiedzmy 100h z takimi po 2000h, że z taką pewnością to mówisz? Ja jakoś nie wierzę, że sprzęt po tysiącach godzin będzie grał lepiej niż po kilkudziesięciu (w trakcie pierwszych kilkudziesięciu może się ewentualnie coś zmienić uwzględniając, że materiały "pracujące" są zupełnie nowe).

Nazywania Grado "półproduktami" (chodziło Ci o "półśrodki" jak sądzę, bo półprodukt to raczej materiał do wykonania czegoś ;)) nie skomentuję, bo to takie forumowe hejterstwo...

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Rolandsinger ale Grado PS1000 to półprodukt i graja po kilku latach wygrzewania ha ha ha :lol:

Chyba dzisiaj w radio mieli rację że stężenie pyłu nad śląskiem był wysoki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zestawem przepraszam torem słuchawkowym do domu i BP juz słuchałem co do kasy nie wiem daj jakieś propozycje nie że dadzą radę tylko że zostanie na dłuzej.Na razie słuchanm z dziurki od mcintosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przejscie ze sluchawek hifi do flagowcow na dobrym systemie jest nie do przeskoczenia dla tych pierwszych w zakresie przejrzystosci, rozdzielczosci i spojnosci dzwieku chocbym nie wiem jak chcial, Mialem "legendarne" Beyery DT931 i sluchajac u Majkela w porownaniu HD800 i PS1000 pierwsze co sie ZAWSZE narzucalo to takie "agresywne", pogubione brzmienie Beyerow mimo pewnych ich niezlych cech. Podobnie bylo jak odwiedzil mnie Johnys z K1000 i RS1. Nawet na niewydolnej dla AKG BP czuc bylo klase K1000 wzgledem RS1 i dalej obu wzgledem DT931. Im nizej tym bardziej zlepione i pogubione brzmienie. Oczywiscie jesli ktos stapa bardziej twardo po ziemi to pewne roznice brzmieniowe moga byc mniej istotne, ale niestety sa. Nie tlumacze sobie tego cena choc zdaje sobie sprawe, ze czesto sa one wywindowane absdurdalnie. Tak na logike wolalbym miec klocek Woo Audio 6SE dzielony niz BP Majkela, ale sluchalem obu i co ja jestem winien, ze brzydkie kaczatko bylo lepsze od pieknego labedzia? Zreszta juz to przytaczalem, a WA wcale nie gralo jak stereotypowa lampa.

Pisze szczerze o swoich odczuciach i uwazam, ze BP w swoich pieniadzach jest fantastyczna mimo, ze ciagnie mnie do roznych innych eksperymentow z Hifimanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HD800 z integry tranzystorowej McIntosha. Przyjemne to nie było. Tyle że cały zestaw grający nieznany mi dźwiękowo. Jak do tej pory to chyba jedno z dwóch urządzeń typu DAC, które jednoznacznie mi się podobało. Drugie to był MSB Platinum, ale nie pamiętam która generacja. Przegrzebków nie wliczam w rozważania.

 

Przy BP to sobie można układać dźwięk interkonektami i źródłem. Jak się postawi takie z wyjściem lampowym, to ta lampowość nie zginie. Tylko po co to komu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zibra

 

W życiu większych bzdur nie czytałem. K...wa ceny grają, normalnie magia i ogólny szał. A zanim Niemcy, jakieś pięć lat temu wpadli na dojenie baranów na tysiąc euro za sluchawki, to ani Beyery, ani Senki nie grały, tylko Qualia, Grado i K1000.

 

Wysłano na szybko z kieszonkowego ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze czytales w zyciu wieksze bzdury:) Zreszta nawet nie wiem, ktora czesc tekstu jest dla Ciebie najbardziej bzdurna. Sluchawki maja najwiekszy wplyw na brzmienie i ja pisze o swoich odczuciach z odsluchow. Ty z kolei zatoczyles kolo i dla Ciebie granica 1000zl za sluchawki jest nieprzekraczalna i jedynie sluszna. Powyzej tego wszystko gra podobnie lub gorzej, a koszty produkcji ceny nie uzasadniaja i wszystko jest pozycjonowaniem produktu. Ja nie pisze, ze sluchawki z tego segmentu nie graja, bo graja swietnie, ale pewne roznice na wyzszym poziomie wystepuja, ktore sa nie do przeskoczenia. Niemniej jesli sluchasz tylko lojenia, hard rocka, metalu to pewne czynniki moga byc nieistotne. Ceny jak napisalem sa absurdalne i mozna sie puknac w czolo. Nadinterpretujesz troche moje wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibra, ja nie mam nic do Ciebie, ale proszę, nie wciskaj ludziom ciemnoty, że oto nagle, gdy producenci wzorem Grado przypie....li cenę z sufitu do słuchawek, które do tej pory kosztowały 4 razy mniej, to dokonał się jakiś niezwykły przełom technologiczny. Nie dokonał się. Słuchałem tych wszystkich cudów za tysiąc euro i np. T1 dla mnie i nie tylko dla mnie grają gorzej od DT880, a nawet u Grado PS500 są wielokrotnie lepsze od PS1000, HD800 to droższa wersja K701, z bardziej nienaturalną sceną na boki, a słabszą w głąb oraz większą sybilacją i nieco lepszym basem. A np. takie HD700 grają najgorzej ze wszystkich Sennheiserów. Co ma z tym wspólnego cena? Dokładnie nic.

 

Słuchawki, które niezwykle trafiają w mój gust kosztują obecnie poniżej tysiaca i nawet nie są jakiejś audiofilskiej marki.

 

Wysłano na szybko z kieszonkowego ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podsumować jak na dzień dzisiejszy wygląda krąg moich zainteresować :)

 

1. SMSL SD-793 (dostałem ofertę, zobaczymy co z tego będzie) / Aune Mini PCM1793 / Mocha 24/96

2. Black Pearl

3. Grado SR325i / HiFiMan HE-4 lub HE-300 / Philips L1 (do posłuchania, nie wiem gdzie, najwyżej kupię przez net i będę zwracał...) / Beyer DT990 Pro (muszę posłuchać z BP, być może będzie lepiej niż z tym co słyszałem dotychczas)

 

Do tego za jakiś czas pomyślę o tuningu DACa i wymianie konwertera (X-Fi Surround 5.1).

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibra, ja nie mam nic do Ciebie, ale proszę, nie wciskaj ludziom ciemnoty, że oto nagle, gdy producenci wzorem Grado przypie....li cenę z sufitu do słuchawek, które do tej pory kosztowały 4 razy mniej, to dokonał się jakiś niezwykły przełom technologiczny. Nie dokonał się.

Coraz lepsze produkty nie robi się dzięki postępowi technologicznemu w obecnych czasach, a przede wszystkim dzięki coraz skuteczniejszemu wykorzystaniu już istniejącej technologii. To się nazywa doświadczenie, albo rozwój. Ostatni skok technologiczny, który mógł mieć jakiś bezpośredni wpływ na uzyskiwaną jakość dźwięku przez elektronikę, dokonał się ponad 10 lat temu IMO.

Słuchałem tych wszystkich cudów za tysiąc euro i np. T1 dla mnie i nie tylko dla mnie grają gorzej od DT880, a nawet u Grado PS500 są wielokrotnie lepsze od PS1000, HD800 to droższa wersja K701, z bardziej nienaturalną sceną na boki, a słabszą w głąb oraz większą sybilacją i nieco lepszym basem. A np. takie HD700 grają najgorzej ze wszystkich Sennheiserów. Co ma z tym wspólnego cena? Dokładnie nic.

Roland, ceną nie jest wyznacznikiem, ale też to co napisałeś nie jest niczym więcej niż tylko Twoim zdaniem. Czytałem kilka opinii, według których PS1000 są jednak lepsze od PS500, choć te ostatnie mogą być interesujące. HD700 to rzeczywiście jakiś wygłup firmy Sennheiser, szczególnie w kontekście ceny. DT880 Pro też mi kiedyś zagrały lepiej od T1, ale też wielokrotnie lepiej mi grały HD565 od DT880 Pro, podobnie od K701, a HD800 mimo tuningu i rekablingu HD565 i tak wychodzą nieco lepsze. Na końcu tego wszystkiego przychodzą Grado PS1000 lepsze od wszystkich wymienionych, niedaleko od nich Audio-Technica ATH-W5000 albo jakiś wysoki model orto. Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu autora tematu kupiłbym zestaw ODAC + O2, a resztę budżetu przeznaczył na słuchawki. Po co przepłacać za jakieś kosmiczne wynalazki, które z HiFi nie mają nic wspólnego. Ewentualnie zamiast O2 można wziąć rewelacyjnego Black Pearl'a, ale to już nieco większy wydatek ;)

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kasą to zacząłbym od http://www.stax.co.jp/index-E.html. ( podobno inna bajka audio hi-fi)

Jakiś zestaw wzmacniacza i słuchawek ( SRS - 2170 za 850 ojro) + dobry DAC

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawe, nie wiedziałem, że STAXy startują z takiego pułapu. No i znowu mi się sprawa komplikuje...

 

@MrSheep

Uważasz, że ODAC będzie grał lepiej niż SMSL po wymianie zasilacza i ogólnym tuningu? Jak tak patrzę to implementacja USB jest całkiem przyjemna, choć nie wydaje mi się, żeby to zagrało lepiej niż choćby HiFace, ale już sam DAC na kości ES9023 jakoś mnie nie przekonuje. Rozumiem, że nie podzespoły grają, ale choćby w takich Audio-GD "Sabre" jest wielokrotnie droższy ES9018, nikt mi chyba nie powie, że Ci którzy tworzą te chipy nie potrafią ich adekwatnie wycenić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że zestaw ODAC + O2 jest wybitnie liniowy, prawdziwie high-fidelity.

 

Konstruktor tak dobrał podzespoły, żeby taki efekt osiągnąć, niezaleźnie od tego co tam siedzi ;) Myślisz, że w takim BP czy klonie Lehmanna są nie wiadomo jakie bebechy? :) Sztuką jest odpowiednia aplikacja podzespołów, zresztą - poczytaj blog NwAvGuy'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w BP nie ma niby cudów, najlepszym przykładem jest potencjometr, ale to, ODAC + O2 jest "liniowym" zestawem to niewiele mi mówi. Tak jak już gdzieś pisałem, rozróżniałbym charakter brzmienia i jego jakość, nawet tani sprzęt może grać równo, ale z ograniczeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności