Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw 5000-6000zł - słuchawki, DAC (+ USB), wzmacniacz


pacio94

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tym DACu względem Aune PCM1793?

http://allegro.pl/da...2775200721.html

 

Albo Lampucerze w zamian za PCM + HiFace?

http://allegro.pl/dac-usb-24bit-96khz-lampucera-maxi-cs4397-te7022-i2762717566.html

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wymiana karty PCI byłaby rozwiązaniem? Bazą muzyczną u Ciebie jest komputer jak sądzę. Wewnętrzna karta sprawia, że masz jedno pudełko mniej na biurku. Taki Audiotrak Prodigy HD2 z wymienionymi opampami ma dosyć dobre opinie na forach. A może to jednak za niski pułap przy reszcie sprzętu który planujesz kupić? Może co bardziej doświadczeni koledzy by się wypowiedzieli. Sam planuję zakup toru słuchawkowego i powiem szczerze, że taki HD2 sam chodzi mi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po AS, słuchałem dużo, ale w swoim temacie nie ruszyłem prawie nic. Niby przez chwilę testowałem Matrix'a Mini-i dośc niespodziewanie, ale to był test więcej niż pobieżny...

Miałem chęć na słuchanie STAXów, ale się nie wyrobiłem.

 

Jak sytuacja wygląda obecnie? Temat jest nie tyle porzucony co rozciągnięty w czasie, w ciągu kilku tygodni powinienem mieć Aune PCM1793 i HiFace'a, reszta na razie czeka...

 

 

----------------------------------------------------------------------

Chyba kupię tego MUSE'a... http://allegro.pl/muse-mini-dac-4xtda1543-zasilacz-tomanek-i2788664618.html

 

Piszą, że gra trochę bardziej średnicą niż PCM1793, mniej ofensywnie, ale ogólnie poziom jakościowy podobny. W najgorszym przypadku sprzedam ;)

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę już potestowałem... HiFace + TDA1543X4 + Tomanek 12D-700

 

Słuchawki mi się oddalają... Dlaczego? Okazuje się, że mój duży zestaw potrafi całkiem ładnie zagrać ;-)

 

Moja stara karta (CREATIVE Surround 5.1 USB) schowała się gdzieś pod szafą i do dzisiaj nie chce wyjść. Skok jest niesamowity, zestaw w sumie niedrogi (łącznie 700zł), a robi naprawdę świetną robotę. Do tego pozytywne zaskoczenie próbkowanie 176,4 DAC łyknął bez zająknięcia, nie wiem do końca jak to możliwe, ale tak się stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pozytywne zaskoczenie próbkowanie 176,4 DAC łyknął bez zająknięcia, nie wiem do końca jak to możliwe, ale tak się stało...

 

Downsampling :) sygnał został przyjęty, ale od przetworzony do niższego próbkowania. Valab mój też to potrafił :)

 

Miałem tą kartę Creative i z wyjścia słuchawkowego to chyba pralka by lepiej zagrała :P Lecz na wyjściu LO miała całkiem dobry dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC nie... ale moduł przyjmujący sygnał cyfrowy (DIR9001).

 

Potwierdzam mój SMSL z DIR9001 robi tak samo ;) ,a też na początku myślałem że przyjmuje więcej niż w specyfikacji 24bit/96khz< <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie częstotliwości w końcu może przyjąć ta kość, bo nie mogę nigdzie się doczytać. Jak mam na przykład ripy SACD to lepiej je odkodować Foobar'em do 352,8 czy może niżej, żeby sam DAC nie robił downsamplingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy PCM1793 pokazałby coś więcej na tych plikach...

 

NOS to odtwarzanie bez oversamplingu, ale chyba niekoniecznie 44,1/16... Gdzieś chyba było, że TDA1543 przyjmuje 96kHz, trochę szkoda, że w specyfikacji Philips'a nie są podane te wartości, nie byłoby tych wszystkich dywagacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Bywalec
W jakich pieniądzach? Mytek STEREO192-DSD da radę na pewno.

 

Mogę to potwierdzić :)

 

Ogólnie sam miałem podobny dylemat, jakie źródło plus słuchawki w tej kwocie - i źródło już jest, natomiast słuchawki - jeszcze nie wybrałem,

zastanawiam się, na szczęście wybór jest duży, bo oprócz np. HD600, czy DT880 jest jeszcze masa innych. Mytek jako źródło jest o tyle dobry,

że oprócz brzmienia oferuje jeszcze znakomitą funkcjonalność. To tak w dużym skrócie :)

 

EDIT: Była mowa o RIPach z SACD i odtwarzaniu SACD ogólnie - IMVAO mają one sens tylko i wyłącznie jeżeli pliki są w natywnym formacie DSD, a nie w PCM'ie, bo to trochę

tak, jakby z MP3 robić FLACa (oczywiście to duże uproszcenie, pomijam juz oczywiście kwestię tego, co się z plikami źródłowymi działo w międzyczasie i jak np. były edytowane,

bo np. SADiE, czy Sonoma obchodzi się z tymi plikami inaczej, niż np. Pyramix i to oczywiście ma wpływ - mniejszy lub większy - na jakość pliku

docelowego).

 

Ps. W żadne wynalazki na TDA1543 bym się nie bawił (1541 to już inna historia, ale też nie poleciłbym DACa na tej kości tak w ślepo), poza tym - NOS DAC ma także swoje wady, nie tylko zalety,

a przy nowoczesnych filtrach cyfrowych można np. całkowicie wyeliminować pre-echo, które było utrapieniem większości starych filtrów cyfrowych. Poza tym, dla przykładu - taki np. Teac UD-501 ma opcję "DF OFF", czyli bypass filtra cyfrowego i może służyć jako NOS, można mu

też zapodać sygnał 16/44.1 upsamplowany do, dajmy na to 176, albo w F2K albo np. w HQPlayer'rze - tutaj opcji jest wiele a w przypadku NOS

pozostaje tylko NOS i można ewentualnie liczyć na to, że przetwornik przyjmie 'gęstsze formaty" (owszem, same kości DAC najcześciej przyjmują, dla przykładu

PCM1704UK przyjmie 192 KHz / 24 Bit przy 8x OS, wejście word-clock to 1.536MHz, równie wysoko jak np. w ESS 9018, większy problem jest tak

de facto ze zrobieniem sensownego wejścia na USB/FW, taki XMOS też ma swoje ograniczenia, poza tym jeszcze trzeba to razem spiąć ze sobą etc.).

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności