Skocz do zawartości

Zestaw 5000-6000zł - słuchawki, DAC (+ USB), wzmacniacz


pacio94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad wymianą swojego toru słuchawkowego. Niestety z tego co widzę, sytuacja jest jeszcze gorsza niż na rynku dużego audio, tzn. wybór jest tak ogromny, że ciężko się w tym wszystkim połapać. Mam nadzieję, że przyjdziecie mi z pomocą :)

 

Przechodząc do meritum. Obecnie mój zestaw wygląda następująco: Creative X-Fi Surround 5.1 USB --> Pro-Ject Head Box II --> CAL! (trochę zmodowane, ale to pomijalna kwestia). Trzy rzeczy, które są dla mnie zdecydowanie za słabe/złe:

1. przestrzeń (mimo prób z modami),

2. bas - rozlany i nieschodzący za bardzo w dół,

3. góra - potrafi zakłuć przy numerach gdzie podkład jest czysto elektroniczny.

 

Słucham krótko mówiąc wszystkiego i to niestety naprawdę wszystkiego (ciekawscy mogą się wstrzymać od pytań czy disco polo też, bo przy hardkorowym humorze zdarza się :D). Przeważa jednak rock/metal (Pink Floyd, Dire Straits, Uriah Heep, Judas Priest, Iron Maiden, Metallica) i rap (głównie polski). Przykłady innych wykonawców: The Cure, Era, E. Clapton, RHCP, E. Geppert, T. Stańko, M.Jackson... to tak przekrojowo.

 

Nie mam szczególnych wymagań co do konstrukcji słuchawek, na pewno nie jest to priorytet na zasadzie, że jak grają za głośno na zewnątrz to ich nie kupię.

Co do elektroniki to sprawa wygląda podobnie. Nie interesuje mnie czy to będzie jedno pudełko, a w nim wzmak i DAC z USB, czy DAC z USB, a wzmak oddzielnie, czy DAC, dostawka do kompa (pewnie M2Tech HiFace Two) i wzmak. Każda konfiguracja mi odpowiada, liczy się końcowy efekt!

 

Do tej pory słyszałem (dziś tak na marginesie :D) Beyer'y DT880 (całkiem przyjemne, ale z ich wzmakiem A1 było zdecydowanie za ostro, może jakaś inna elektornika do nich?) i Denon'y (nowa seria jakieś Urban Cruiser i inne cuda niewarte odnotowania oraz D7000 to już inna bajka, ale cenowo to moim zdaniem przegięcie, choć może po prostu elektornika nie pozwoliła im rozwinąć skrzydeł, tak czy inaczej raczej zbyt drogie dla mnie). Kiedyś słuchałem jeszcze HD600 i SR60i z tego duetu bardziej pasowały mi Grado, ale to było dawno i nawet nie wiem jaki był sprzęt towarzyszący...

 

 

 

Proszę o konstruktywne odpowiedzi, poparte kontaktem ze sprzętem ^_^

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6k to na bogato sie bawimy :P

Chcesz, az tyle wydac na okolo 5 sluchawki?

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem

Chcesz, az tyle wydac na okolo 5 sluchawki?
:P

 

Nie ukrywam, że na bogato, bo chcę taki zestaw, który będzie nie do zagięcia przez ładnych parę lat, a jedynym upgradem może być kolejna para słuchawek. Nie mówię, że kupię wszystko już, ale chcę to skompletować :)

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6k to na bogato sie bawimy :P

Chcesz, az tyle wydac na okolo 5 sluchawki?

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

Przepraszam za OT, ale masz coś do powiedzenia w temacie czy nabijasz posty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli autor zmniejszylby budzet to tak mialbym cos do powiedzenia bo nie mialem okazji sluchac tak dobrego sprzetu.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podoba Ci sie "szkola grado" to szedlbym w tym kierunku. Dla mnie GS1000 sa jedynymi sluchawkami jakie slyszalem, nadajacymi sie do absolutnie kazdej muzyki (ok, moze przesadzam, bo kazdej nie sluchalem, ale wszystko co dane mi bylo uslyszec na nich mi sie podobalo i gdybym mial wskazywac uniwersalne sluchawki to wybralbym wlasnie ten model).

Co wybierzesz to juz sam musisz przesluchac, od wspomnianych sr325 w gore masz spore pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką kasą to lepiej uderz na audiohobby.pl czy audiostereo.pl bo tutaj większość to specjaliści od odradzania Monster Beats :lol:

 

A tak serio to z taką kasą to mogę Ci tylko dać kopniaka na drogę do salonów audio byś się osłuchał. Jest tyle szkół brzmienia, że strzelać w twoje gusta to jak wypełnić kupon totolotka.

 

Bądź świadomy, że mogą być zestawy za 1000 / 2000/ 6000 zł które oferują mimo różnic cenowych podobną jakość dźwięku. Niekoniecznie też docenisz taki zestaw 6k jeśli twoim obecnym sprzętem są CAL. Dużo osób po kontakcie z High-endem, wraca do middle-endu.

 

W sprawie grado i innych audiofilskich wynalazków to polecam kontakt z @Johnys @Majkel @Fallow @Rollandsingier @MrSheep itd.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale sobie z tego wszystkiego zdaję sprawę. Słyszałem już różne rzeczy w życiu. To nie jest tak, że gram na CAL! i nagle mi wpadł do głowy hi-end, czy przynajmniej jego początek :P Po prostu w słuchawkach jestem mniej zorientowany niż w dużym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę opanowania proszę, minicomp. Proponuję poczytać stary temat gdzie z wielkim spokojem doświadczeni użytkownicy forum odpowiadali na pytania pewnemu żółtodziobowi (który używał dotychczas D2000 podpiętych do integry, słuchając YT), zastanawiającemu się nad zakupem Orfeusza (co w końcu zrobił). Co prawda później poleciało wall of hatred w jego kierunku, ale wcześniej uzyskał stosowne odpowiedzi.

 

 

CAL! są mimo wszystko słuchawkami średniej klasy, nietrudno będzie kupić coś lepszego. Dlatego proponuję spożytkować tylko część budżetu, by ocenić czy potrzebujesz czegoś więcej, czy wystarczy Ci już to co zaplanujemy.

 

 

 

Kilka spraw wyjaśnienia. Przestrzeni CAL! do końca nie poprawisz, takie już są. Bas też nie do końca da się ujarzmić, a wzmacniaczem mu nie pomogłeś (headbox ma 30ohm wyjściowej impedancji ! Poczytaj o DampingFactor...) Nie ma się co dziwić, że bas jest rozlazły.

 

 

 

 

Od siebie proponuję kupić jakiś niezły jakościowo neutralny zestaw typu SMSL AD1995, (może ODAC?) + Matrix M-Stage (albo O2 amp, lub najlepiej poczekać na jego stacjonarną wersję ODA), co da Ci wyraźnie lepszą jakość dźwięku i wystarczające wzmocnienie do własciwie każdych słuchawek ... a słuchawki to już trochę zabawa będzie. Ostatecznie będzie to 1000-1500zł na tor, reszta to słuchawki - co pewnie na początek i tak nie przekroczy 1000zł. Wtedy będziesz miał na luzie możliwość "żonglowania" słuchawkami, w zależności od gustu. Gdy już wybierzesz "te swoje", będziesz mógł się zająć ewentualnym doskonaleniem toru słuchawkowego (o ile będzie co doskonalić).

 

Ja bym w każdym razie tak zrobił... :)

Edytowane przez wrq
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, MrB, sam wiesz jak różny bywa koniec poszukiwań - na czym Ty stanąłeś ? U mnie to będą prawdopodobnie sextetty, DT250 (lub coś w zamian, moze srh940) i jakieś otwarte, do kompletu konstrukcji. Choć zawsze będę się bawił i poznawał nowe... Przykładowo, wspomniany Fallow czy Rolandsinger, słuchali wiele z haj-endu, ale skończyli na mid-endzie, półce cenowej 500-1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie proponuję kupić jakiś niezły jakościowo neutralny zestaw typu SMSL AD1995, (może ODAC?) + Matrix M-Stage (albo O2 amp, lub najlepiej poczekać na jego stacjonarną wersję ODA), co da Ci wyraźnie lepszą jakość dźwięku i wystarczające wzmocnienie do własciwie każdych słuchawek ... a słuchawki to już trochę zabawa będzie. Ostatecznie będzie to 1000-1500zł na tor, reszta to słuchawki - co pewnie na początek i tak nie przekroczy 1000zł. Wtedy będziesz miał na luzie możliwość "żonglowania" słuchawkami, w zależności od gustu. Gdy już wybierzesz "te swoje", będziesz mógł się zająć ewentualnym doskonaleniem toru słuchawkowego (o ile będzie co doskonalić).

 

Good Idea. Chociaż osobiście poszedł bym trochę niżej i wyżej zarazem i załatwił sobie kompletnie zmodowanego SD-793 i Black Pearl i wyruszył na poszukiwanie słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie proponuję kupić jakiś niezły jakościowo neutralny zestaw typu SMSL AD1995, (może ODAC?) + Matrix M-Stage (albo O2 amp, lub najlepiej poczekać na jego stacjonarną wersję ODA), co da Ci wyraźnie lepszą jakość dźwięku i wystarczające wzmocnienie do własciwie każdych słuchawek ... a słuchawki to już trochę zabawa będzie. Ostatecznie będzie to 1000-1500zł na tor, reszta to słuchawki - co pewnie na początek i tak nie przekroczy 1000zł. Wtedy będziesz miał na luzie możliwość "żonglowania" słuchawkami, w zależności od gustu. Gdy już wybierzesz "te swoje", będziesz mógł się zająć ewentualnym doskonaleniem toru słuchawkowego (o ile będzie co doskonalić).

 

Good Idea. Chociaż osobiście poszedł bym trochę niżej i wyżej zarazem i załatwił sobie kompletnie zmodowanego SD-793 i Black Pearl i wyruszył na poszukiwanie słuchawek.

tylko 793 nie ma USB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie proponuję kupić jakiś niezły jakościowo neutralny zestaw typu SMSL AD1995, (może ODAC?) + Matrix M-Stage (albo O2 amp, lub najlepiej poczekać na jego stacjonarną wersję ODA), co da Ci wyraźnie lepszą jakość dźwięku i wystarczające wzmocnienie do własciwie każdych słuchawek ... a słuchawki to już trochę zabawa będzie. Ostatecznie będzie to 1000-1500zł na tor, reszta to słuchawki - co pewnie na początek i tak nie przekroczy 1000zł. Wtedy będziesz miał na luzie możliwość "żonglowania" słuchawkami, w zależności od gustu. Gdy już wybierzesz "te swoje", będziesz mógł się zająć ewentualnym doskonaleniem toru słuchawkowego (o ile będzie co doskonalić).

 

Ja bym w każdym razie tak zrobił... :)

 

Mozna i tak, sam przeszedlem podobna droge i przez to wydelem "troche" wiecej niz moglbym/powinienem. Ale z drugiej strony nie zaluje, bo moze dzieki eksperymentom znalazlem to czego szukalem, a bez eksperymentow by sie to nie udalo.

Tylko teraz zamiast toru sluchawkowego mam ich klika i nie do konca wiem po co, a ze prawie kazde sluchawki ktore mam za cos lubie, to ciezko sie ich pozbyc (tak, przywiazuje sie do rzeczy :P ), nawet wiedzac, ze maja swoje slabosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,

 

U mnie to będą prawdopodobnie sextetty, DT250 (lub coś w zamian, moze srh940) i jakieś otwarte, do kompletu konstrukcji. Choć zawsze będę się bawił i poznawał nowe... Przykładowo, wspomniany Fallow czy Rolandsinger, słuchali wiele z haj-endu, ale skończyli na mid-endzie, półce cenowej 500-1000zł.

 

no widzisz ;)

 

MrB, sam wiesz jak różny bywa koniec poszukiwań - na czym Ty stanąłeś ?

 

To zależy mocno od nastawienia. Dla mnie np. ostateczna hiper rozdzielczość i ogromna scena nie są ważne w słuchawkach. Ja szukam w słuchawkach intymności, bliskości i bezpośredniości. Główne cechy na jakie zwracam uwagę to dobra szczegółowość + przyzwoita dynamika + homogeniczność prezentacji. Nie mówię, że skończyłem swoją przygodę, chcę trochę sprzętów potestować, a na własny użytek chcę zostać przy Takstarach i jakiś fajowych portablach. Może będę budował sobie stacjonarkę, ale to kiedyś na razie zamówiłem sobie u2 plus i pewnie długo przy nim zostanę i go zmoduje (czyli taka średnia półka) . No i jeszcze zrobie zasilanie w iPure, to też jest całkiem niezłe źródło w kategorii middle.

 

tylko 793 nie ma USB

 

Myślę, że kolega mógłby znaleźć jakieś wyjście optyczne, a jak nie znajdzie są jeszcze przecież konwertery ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ciekawe rzeczy proponujecie, bo budżetowo to przyjemnie wychodzi, a ja tu myślałem o Burson'ie 160D :P

 

Konwerter USB-SPDIF to dla mnie nie problem, tak jak już pisałem w pierwszym poście.

 

 

 

------------------------------

Jeszcze sprawa natury technicznej. Jeżeli taki Beyer A1 ma impedancję wyjściową prawie 100 ohm to znaczy, że on z żadnymi słuchawkami dobrze nie zagra? :wacko:

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym Ty stanąłeś ? U mnie to będą prawdopodobnie sextetty

 

Przecież je sprzedajesz... czy może masz dwie pary?

:win:

 

Tak, mam K242, "limitowana" seria dla jakiegoś francuskiego sklepu. Właściwie to samo. Mówiąc jednak o sextettach, staję się bardziej zrozumiałym, niż pisząc o K242 (już jeden delikwent prosił mnie o ocenę opłacalności AKG K242... HD, bo myślał, że takie własnie mam).

 

 

sireliks, mnie całe szczęście udało się uniknąć tego powielania torów w zalezności od brzmienia...choć mało brakowało :D ! Nieraz miałem ochotę kupić jakiegoś espressivo, czy jakąś bogatą wersję hybrydy od Micszu.

 

 

 

 

 

 

@up, Daj se spokój z tymi audiofilskimi wynalazkami, nie ma co tego kupować bez wcześniejszego słuchania !

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przejsc sie do sklepu i posluchac Hifiman HE500, HE5LE, a jesli to za drogo to HE400. Jest to najbardziej naturalne, niemeczace granie z niemal referencyjnym basem IMO. Sluchawki sa szybkie co przyda sie do ciezszej muzyki. Posiadam model HE5LE, a wczesniej bardzo dlugo uzywalem Beyerow DT880, DT931. To tylko tak na zasmakowanie, bo w Warszawie nie bedzie problemu z odsluchem.

Powinienes jeszcze posluchac klasykow dobrego dzwieku czyli DT880/AKG701/HD650/SR325 - powoli, nie spiesz sie. Poznaj mocne i slabsze strony.

Co do wzmacniacza to bede rowniez nieoryginalny i polece Majkela i jego BP - w tych pieniadzach uzyskanie tak dojrzalego brzmienia jest praktycznie niewykonalne. Dodatkowo wzmak jest mocny i napedzi wymagajace nauszniki. Porownywalem z Woo Audio WA 6 SE i mialem banana na twarzy przelaczajac sie z pieknego Woo na BP w Hammondzie. A chcialbym takiego Woo dla aspektow wizualnych.

Tym bardziej warto jesli myslalbys o Grado, bo Majkel to znany fan tego brzmienia:)

Z dacami sprawa jest otwarta, ale polecalbym zakup jakiegos dobrego konwertera USB-SPDiF. Bardzo fajny jest WaveIO oparty na XMOSie tylko, ze to produkt DIY i nie wiem jak sie na to zapatrujesz. Wniesie bardzo duzo do systemu opartego na pececie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej z tej kwoty warto byłoby zainwestować w najsłabsze (czyli najmniej wierne) ogniwo tego "łańcuszka" - czyli w słuchawki.

bardzo ładnie w ten budżet wpasowują się HD800. nie słuchałem ich, ale wykresy (http://www.innerfide...heiserHD800.pdf), ma ją naprawdę bardzo ciekawe i obiecujące (no może poza impedancją, ale dobry wzmak powinien dać sobie radę) - frequency response prawie jak w elektrostatach, a do tego mniejsze zniekształcenia....

 

co do reszty "ogniw" - nie będę oryginalny i powtórzę za przedmówcami: ODAC + O2 lub ODA (po ciszy jaka zapadła od paru miesięcy na blogu NwAvGuy`a trudno powiedzieć kiedy ODA ujrzy światło dzienne...)

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę słuchał. AKG K701 kiedyś chyba w AudioForte słuchałem, ale już prawie tego nie pamiętam. HiFi-Many sprawdzę na pewno, bardzo mnie ciekawią te słuchawki, bo sprzęt bardzo popularny, a nigdy nic od nich nie słyszałem... HD800 są na mojej liście, tylko muszę wyczaić jakiś salon, gdzie akurat będą :)

Edytowane przez pacio94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD80

 

 

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

HD800 sa rowniez fantastyczne i technicznie fenomenalne, ale mi osobiscie nie daja na dluzsza mete zatopienia sie w muzyce. Szczegolnie jak sluchasz ciezszej muzyki to moze byc mniej ciekawie. Natomiast do spokojniejszej, akustycznej, klasycznej sa kapitalne i daja ogromna dawke realizmu. Dla mnie jednak Hifimany sa bardziej spojne calosciowo i maja fantastyczny bas, ktorego mi troche w HD800 brakuje w ciezszej muzyce.

Generalnie...musisz sam posluchac:)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności