Skocz do zawartości

Gatunki muzyczne


poliko27ii

Rekomendowane odpowiedzi

a propo death metalu, zapomniałem o ******ście ważnym albumie Seven Churches - Possessed. To był praktycznie pierwszy album death metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jest to album z rodzaju "przejściowych" tzn. nie jest to jeszcze typowy, w pełni ukształtowany death metal, raczej punkt przeplatania się ekstremalnego thrashu inspirowanego Slayerem z zalążkami death metalu. W swoich czasach grali brutalniej niż pozostała część thrashu, z nietypowym wtedy, gardłowym wokalem nazwanym potem growlem, ale porównując ich do późniejszych zespołów death metalowych np. Morbid Angel, nie byli jeszcze tak brutalni. Są doskonałym przykładem pomostu między thrashem a death metalem, wskazując na niepodważalne korzenie tego drugiego

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja żałuje że jest mało zespołów(przynajmniej ja nie znam) z granic elektroniki i rocka, pokroju linkin park, pendulum[wiem, że to bardziej dnb, ale...] czy celldweller. bo jestem miłośnikiem elektroniki, a takie połączenia jak najbardziej mi się podobają. Z metalu gdybym miał wybierać ulubiony gatunek, to tylko power metal, utwory pokroju Helloween - Hell was made in heaven czy Angra - Spread your fire to to co lubię posłuchać. A z elektroniki głównie rycie bani, Electro-House, Dutch House, Moombacore, Dubstep, Trap czy DnB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na forum widziałem parę ciśnień, że rap to muzyka, a hip hop to kultura. niech mnie ktoś wyjaśni, bo albo ja mam jakieś spaczone zdanie na ten temat, albo nie wiem

jak to nazwiemy? instrumentalny rap? wg opinii paru osób tutaj nie może być coś takiego, jak instrumentalny hip hop, no bo przecież jak? HYP HOP TO KULTURA KURNA

 

z tego, co mi wiadomo, RAP to rodzaj ekspresji wokalnej, a HIP HOP to właśnie kultura, która zawiera w sobie między innymi taniec (break dance), graffiti i właśnie muzykę, o której potocznie TEŻ się mówi hip hop. więc nie walcie mi tu farmazonów, że rap to muzyka, bo to bzdury jakieś są. widziałem setki kłótni na ten temat na różnych forach tematycznych i WSZĘDZIE wychodziło na to, że hip hop to muzyka ORAZ element kultury hip hopowej

 

rzekłem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie czaję. powtarzam, że RAP to rodzaj ekspresji wokalnej. rapujesz - nawijasz, nie tworzysz bity. bity są hip hopowe, nie rapowe. stara szkołą hip hopowa to typowe samplowanie, jak ktoś zrobił kawałek bez nawijki to nie nazywalibyśmy go instrumentalnym rapem, no bo jak? hip hop to też nazwa muzyki, gadanie, że gatunek to rap, to brednie jakieś

Edytowane przez Blay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hip-Hop to szersze pojęcie, określające elementy subkultury, na które składa się również muzyka. A jeżeli mówimy o nim w kontekście muzyki tzn. określamy nim jakieś gatunki to odnosi się to do występowania charakterystycznych styli oddających szersze idee tej subkultury, przejawia się to np. w stylu produkcji - chodzi o wykorzystywanie pewnych technik tworzenia muzyki przy zastosowaniu określonych urządzeń np. płyty winylowej i gramofonu.

 

Tzw. DJing jak i Rapowanie składają się obok Graffiti czy breakdance na szerszy kompleks określany Hip-Hopem.

 

Sam DJing trudno nazwać gatunkiem muzycznym, bo w zasadzie opiera się na "przekształcaniu" muzyki, a nie samym tworzeniu. Jeżeli już gdzieś miałbym to zaklasyfikować, to będzie to forma muzyki elektronicznej. Powodem jest wykorzystywanie właśnie efektów sprzętowych na już istniejącej muzyce. Instrumentem jest urządzenie udostępniające DJowi szereg efektów dających możliwość manipulowania nagraniem na poziomie "post-produkcyjnym".


I dlatego wykorzystywanie w muzyce powyższej, jak i innych technik produkcyjnych sprawia, że czasami utożsamia się ją z szerszym terminem o nazwie Hip-Hop. Niektórzy określają takie zespoły jak DJ Shadow terminem electronic hip-hop.

Chcąc określić tą muzykę od strony ściśle gatunkowej jest to rodzaj elektroniki będący jedną z wielu rodzajów ekspresji subkultury hip-hopowej, w tym przypadku muzycznym. To po prostu elektronika będąca produktem tej subkultury, a więc da się wyczuć te wewnątrz kulturowe tendencje w podejściu do jej tworzenia.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dobra, nie było tematu

Rap to gatunek muzyki a hip hop kultura.

 

Ostatnio znalazłem nowy gatunek zwany RapStep choć nie wiem czy to oficjalne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gR1aPak-074

Edytowane przez Chill3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, nie było tematu

Rap to gatunek muzyki a hip hop kultura.

Też tak zawsze mówiłem, ale ostatnio zdałem sobie sprawę, że przecież muzyka (i jej składowe, czyli rodzaje i dalej gatunki) także jest elementem kultury :) Powinno się raczej mówić o subkulturze hip-hopowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określanie muzyki hip-hopem jest zawężaniem znaczenia tego terminu. Muzyka jest jednym z elementów hip-hopu.

Stosowanie zamiennie określeń rap i hip-hop też jest dużym nadużyciem, bo subkultura hip-hopu tworzy też muzykę elektroniczną.

Oczywiście, rap jako gatunek, w przeciwieństwie do elektroniki, został stworzony przez hip-hop, ale stosowanie ich zamiennie jest zbyt dużym uproszczeniem. Hip-hop, poza muzyką, jest też określeniem dla innych rodzajów "aktywności" społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik podgatunków heavy metalowych dla początkujących, z przymróżeniem oka ;> Znalazłem na pewnym forum muzycznym

 

 

genre_heavy_metal.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheogaze - podgatunek rocka alternatywnego. Powstał w drugiej połowie lat 80. Nazwę nadał miesięcznik NME, dlatego że na scenie muzycy wpatrywali się się w podłogę i rozmieszczone na niej efekty. Jest to gatunek zorientowany bardziej na dopracowane brzmienie i emocjonalność przekazu niż na umiejętności techniczne. Charakterystyczne senne, lekko introwertyczne melodie i często schowany w miksie wokal.

 

Najważniejsze albumy:

-My Bloody Valentine - Loveless (1991)

-Slowdive -Souvlaki (1993)

-Ride - Nowhere (1990)

-The Jesus and Mary Chain - Psychocandy (1985)

-My Bloody Valentine - Isn't anything (1988)

 

Mój ulubiony gatunek od ponad dwóch lat, mimo że muzyki słucham naprawdę różnistej :)

Edytowane przez Migel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko lekko zmodyfikował początek, żeby nie było niedomówień: Sheogaze - podgatunek alternatywnego rocka. Cała reszta świetnie opisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Hip Hopu czy rapu. Jak nazwać płytę Donatana - Równonoc. FOLKRAP? RAPOWYFOLK?

 

Poczytaj wypowiedzi tego pana w temacie hip-hop http://forum.mp3store.pl/topic/2750-hip-hop/page-135#entry814534

 

"Nie ma rapu bez innych gatunków."

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rap to raczej gatunek ekspresji wokalnej. To "coś" na teledysku to po prostu Hip-Hop, który łączy elementy rapu i sztuki DJ, w której używanie sampli to nic szczególnego i wprowadzenie jednego sampla z jazzu, metalu, czy właśnie folku, moim zdaniem nie uprawnia to używania terminu wskazującego na zmianę gatunku, nigdy też nie zauważyłem nigdzie takiej tendencji.

 

Co innego jak mamy grupę metalową która nagle zaczyna używać sampli, a wokalista rapuje... wtedy można to jakoś uwzględnić, chociaż nawet jak to się stanie to przeważnie i tak wpada to do jakiegoś większego worka.

 

Zgadzam się z komentarzami pod filmikiem na YT. Z całego teledysku najciekawsza jest nie muzyka a cycata aktorka ubijająca masło, czy jakąś inną śmietanę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spoko, tu nie chodzi o dyskryminowanie czy coś. Lecz sztuka ma to do siebie że lubi być oceniania. A jak coś wydaje się słabe, to nie grzech o tym powiedzieć i bynajmniej nie jest to brak tolerancji, czy kwestia gustów (chociaż to napewno zaważy czy przy muzyce zostaniemy czy nie).

 

Kultura jak sama jej definicja wskazuje, powinna piąć się do góry, a nie w dół. Choć zawsze istniał podział na tą powszechną i elitarną, przedstawicielom jednej i drugiej grupy raczej trudno się zrozumieć, inne wartości, inna hierarchia, inne cele...

 

Ameryka to nie jest akurat dobry przykład do naśladowania, przynajmniej w kwestii intelektualnej

 

 

W latach 60-tych w Ameryce furorę robiły boys bandy z prostą taneczną muzyką. A w Europie słuchano na porządku dziennym Jazzu bluesa, klasyki. Moim zdaniem kierunek zmian (upodabnianie się do Ameryki) niezbyt dobrze wpływa na intelekt.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby jazz i blues wywodziły się z Europy, a najpopularniejszy boys band z prostą taneczną muzyką z lat 60-tych nie pochodził z Wielkiej Brytanii...

 

A kultura hip-hopowa jest przeżarta rakiem przygłupów nie mających nic do przekazania. Mierzi mnie strasznie, że zamiast ambitnych projektów, z pierwszą płytą Kalibra na czele, promuje się szmatławe rymowanki z marnymi bitami i nieudolnym wokalem gości ze szczękościskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 60-tych w Ameryce furorę robiły boys bandy z prostą taneczną muzyką. A w Europie słuchano na porządku dziennym Jazzu bluesa, klasyki. Moim zdaniem kierunek zmian (upodabnianie się do Ameryki) niezbyt dobrze wpływa na intelekt.

Rzeczy prawdziwie ponadczasowe przetrwały, zaś dziadostwa utonęły. Nie możesz patrzeć w pełni na jakieś czasy, jeżeli nie masz pełnej wiedzy nt. tego, czego ludzie tak naprawdę w USA i Europie słuchali - takie 'one-hit wonders' jakie masz obecnie wtedy też powstawały, ale oczywiście nie przetrwały próby czasu i w efekcie powstaje wyidealizowany obraz danej epoki.

 

Dziwne, żeby klasyki słuchano głównie w USA, skoro przecież z Europy pochodziła...

 

@Inszy - nie znam się zupełnie na tym gatunku, lecz moja odpowiedź na to brzmi "bo skoro się sprzedaje to czemu nie?"... To jest straszne.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności