Skocz do zawartości

Gatunki muzyczne


poliko27ii

Rekomendowane odpowiedzi

Korzenie dubstepu leżą bardzo daleko od tego co się przebiło do mainstreamu. Z klasyków najbardziej lubię Skream, Distance (który swoją drogą właśnie wydaje pierwszego od 8 lat nowego LPka, jeszcze nie słuchałem), Vex'd czy Kryptic Minds.

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz o Nero i Skrilexie, to jednak mało trochę znasz ten gatunek

Wyraziłem się tam jasno iż nie jestem osłuchany w klasykacj prawdziwych, a wymienieni artyści są nie tyle klasykami, co takimi bardziej uznanymi ludźmi :)

Edytowane przez Patriq6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wyjątek stanowi tutaj reggae, który sam w sobie jest dla mnie nie do przełknięcia), bo 'suchego' rapu po prostu nie potrawię przetrawić, ale to już typowo kwestia mojej osobistej estetyki muzycznej

 

omg jak mozna nie lubic reggae;) w sumie z reggae jest jak z hip hopem - jak zauwazyl kolega Michael najlatwiej jest trafic na ten mizernej jakosci (chociaz dziwie sie Michael ze lubisz czarna muze a nie lubisz hiphopu). niech muzyka reggae nie kojarzy Ci sie jedynie z polskimi festiwalami (bez urazy;) - sprawdz klasyke, roots reggae - ta muzyka ma potencjal do wyrywania z butow nawet jak kogos denerwuja jamajskie brzmienia. jest poprostu swietna pod kazdym wzgledem i nawet spotkalem sie z opiniami ze od niej wywodzi sie cala wspolczesna elektronika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika wywodzi się z R&B, a konkretniej Disco, a konkretnie Post-Disco. W reggae nie podoba mi się po prostu ten "naćpany klimat" :D I ogólnie te jamajskie naleciałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja rowniez nie znosze (zwlaszcza polskiego) reggae, zaraz obok discopolo to chyba jedyne gatunki muzyki ktorych nie jestem w stanie sluchac.
Najbardziej ubolewam nad tym ze Dub'y wywodza sie z reggae i czesto slychac tam nalecialosci. Ciezko znalezc cos czystego w ramach Dubow bez 'jamajskich wodzirejow'.

Edytowane przez shpongloid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 1.03.2018 o 13:17, bartiwitkiewicz napisał:

Ja słucham tego co mi wpadnie w ucho, nie analizuję co to za rodzaj muzyki. Ale raczej takie elektroniczne klimaty lubię bardziej niż metalowe..


W takim razie to nie jest temat dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Ja raczej także nie przepadam za polskim Reggae, bardziej za memami o nim - jednakże wczoraj ziomek nagrywający hip hop pochwalił się przedpremierowo kawałkiem reagge i o dziwo po wysłuchaniu wcale nie miałem ochoty na kolegę. Osobiście mi się spodobał, ale mogę mieć skrzywiony obraz bo trochę go znam. Jutro premiera (chyba, bo już przekładał kilka razy) to chętnie wrzucę.

Ten link u góry to legitny? Nie ufam kontom z jednym postem.
Słucham wszystkiego, od pop punku, przez punk, metal - oczywiście rok, po polski hip hop. Dubstep też się znajdzie, a muzykę klasyczną kocham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 9.11.2016 o 00:36, Arthass napisał:

Elektronika wywodzi się z R&B, a konkretniej Disco, a konkretnie Post-Disco.

Post sprzed kilku lat, ale na tyle osobliwy, że muszę się do niego odnieść.

Szanowni Młodzi Słuchacze, czy wiecie, że dla nas starych dziadków, elektronika to przede wszystkim Klaus Schulze, Tangerine Dream, Ash Ra Tempel, Jean-Michel Jarre, Brian Eno i Vangelis? Znacie pionierów elektroniki w rodzaju: Morton Subotnick, Milton Babbitt czy Luc Ferrari? Albo taki Terry Riley, tworzący w epoce hippisów? Polecam kompilację Ohm: The Early Gurus of Electronic Music - dowiecie się, skąd tak naprawdę pochodzi muzyka elektroniczna. Korzenie są grubo przed erą disco, głównie lata 50-te XX wieku.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest jakiś temat o roots reggae ?

 

Odszukałem ostatnio The Dubbeez, a zwłaszcza ich kawałek "Jungle" mi się spodobał i nie wiem, gdzie podzielić się nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Z tą nową wokalistką już mniej. Pani Gossling w gardłowym podparciu mi bardziej pasowała. Generalnie bardziej takie forsowanie mnie przekonuje u Milana Fraša z Laibach.

Też egzotyka.

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności