Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC USB do SOLO 7C [600zł]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem ostatnio microlaby SOLO 7C, w związku z czym przydałaby się jakaś karta muzyczna/ DAC, który by wycisnął ile się da z tych kolumienek. Obecnie mam je podpięte pod msi gt683 z realtekiem 892, gdzie wg mnie nie istnieje kontrola basu, który jest wszędzie i dudni i wyje etc. Odkurzyłem ostatnio SB Play!, który jako tako ujarzmia bas i coś tam gra, ale brakuje mu dynamiki, (którą 892 również nie błyszczy)

Generalnie chodzi mi o DAC, do tych solówek mieszczący się w 600 zł. Mogę trochę dopłacić jeżeli znacie jakieś typowe połączenie, które pozwala uzyskać jakąś tam synergię.

Zastanawiałem się nad PRODIGY CUBE lub uDAC-2 (może fiio E10?), wyczytałem masę tematów na ich temat jednak ciężko znaleźć recenzję "na kolumnach", większość opisuje działanie na słuchawkach na czym mi nie zależy zbytnio. Mam tylko doki nuforsa 700mx i raczej tylko do telefonu na miasto.

Słucham głównie rocka, alternatywy, muzyki typu Two Steps From Hell i trochę klasyki. Nie jestem bassheadem i bardziej zależy mi na dobrej separacji i brzmieniu skrzypiec oraz fortepianu, czyli średnio i wysoko.

 

Jestem otwarty na różne propozycje i bardzo zależy mi na opinii posiadaczy tych głośników.

Bardzo proszę o pomoc, bo 600 zł drogą nie chodzi, a ciężko mi się zdecydować zwłaszcza, że dopiero zaczynam przygodę z audio innym niż typowo komputrowe grajki za 50zł.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roman_terrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem ostatnio z FiiO D3 - bardzo tani i świetnie gadający, ale właśnie wejście coax lub optyczne, więc odpada.

 

FiiO E10 dobrze kontroluje brzmienie basu, ale z holografią jest kiepsko. Tak samo E9 z E17, w porównaniu do D3 brzmią płasko jak ściana, dlatego nie mierzyłbym w E10 do głośników. Brak tej głębi.

O ile dobrze pamiętam Audinst na tym samym chipie co E10 i E17 fajnie gadał z głośnikami - jest ogólnie bardziej polecany do głośników niż do słuchawek, bo z nimi brzmi najczęściej marnie.

Ja sam już nie za bardzo pamiętam jak gadał z głośnikami i też nie wiem jak dokładnie zagada z Solo 7C, ale może Ci się ta informacja przyda.

 

Jest jeszcze jedna opcja, bardziej pokrętna. FiiO E10 ma wyjście coaxialne gdybyś dokupił do niego D3 to zmieścisz się w budżecie, a będziesz miał bardzo dobry DAC i wzmacniacz słuchawkowy jakbyś zamarzył sobie kiedyś słuchawek oraz DAC pod głośniki, czyli D3. Niedługo pojawi się moja recka. Neutralne, zrównoważone brzmienie z dużą sceną i czytelną ekspozycją średnicy i sopranów, który daje właściwie wolną rękę głośnikom i wzmacniaczom.

 

Sam planuję kiedyś zestaw SOLO 7C i D3 właśnie :)

 

Edit: Jeśli jest optyczny to możesz napisać do audiomagic.pl z prośbą o wypożyczenie D3 i się przekonać. Kosztuje ok. 150 zł, bardzo mi się spodobał :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście optyczne udostępnia cyfrowy sygnał, którym zajmie się sam DAC.

 

Sam podłączam E17/E9 pod SPDIF stacji dokującej laptopa IBM Thinkpad wyposażonego w dźwiękówkę Soundmax, jeszcze gorzej niż Realtek. Dla pewności porównywałem do wyjścia coaxialnego z E10 czy dekodera TV, telewizora. Taki cel SPDIF, czysty sygnał cyfrowy bez konwertowania do postaci analogowej.

 

Edit: Dziś właśnie odesłałem testowy D3 do audiomagic. Myślę, że bez problemu go udostępnią.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mamy jednego kandydata w postaci D3.

Chciałbym - o ile to możliwe - przeczytać opinie o prodigy cube i udacu (nie ukrywam, że jestem fanem nuforsa po tym jak podpiąłem ne-700mx do sgs'a z voodoo) z kolumnami. Póki mam odłożone pieniądze nie boję się zainwestować tych 600 zł, obawiam się, że jak teraz ich nie wydam na audio, to przepiję albo wydam na ******ły.

Jeszcze jedno. Nie interesują mnie w ogóle słuchawki do słuchania muzyki w domu i raczej się to nie zmieni. Mam komfort mieszkania w jednorodzinnym domku, gdzie mogę sobie pozwolić na głośniejsze seanse, a wieczorami wystarczy mi telefon + doki, które posiadam, także przyszłość raczej wiązałbym z jakimś wzmakiem + pasywne kolumny w wyższym budżecie ale to za 2-3 lata.

 

EDIT: Widzę że w tych pieniądzach mieszczą się jeszcze (jak kolega wyżej pisał) smsl oraz nasz polski nostromo v4 na wm8742. Może ktoś coś o nich powiedzieć?

Edytowane przez roman_terrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chce mi się bawić w mody itp. Pomimo bycia linuksiarzem, i androidowcem, jeśli chodzi o audio, chciałbym, aby to działało "out of the box". Po prostu się na tym nie znam na tyle, aby w tym grzebać. Swoją drogą myślę, że kewstia dźwięku wymaga wiedzy jaką trudno zdobyć w kilka godzin czytając fora itp. ( z androidem na przykład jest to możliwe), dlatego naprawdę zależy mi na opinii innych ludzi. Jak już napisałem - dopiero zaczynam moją przygodę w tym temacie. Aktualnie skłaniam się ku nostromo 4, bogactwo wejść może się przydać, a że jeszcze wesprę polską gospodarkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczający upgrade polega na wymianie opampa i zasilacza. Do tego nie trzeba mieć wiedzy specjalistycznej. ;)

Wydaje mi się, że nawet bez niczego jest wart co najmniej tyle co te wszystkie cube i E10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem uNostromo było nieźle, ale mało mocy pod słuchawki.

Wygląda na to, że większe Nostromo mają taką samą moc wyjściową, ale pod głośniki to inna sprawa. Są na tym samym Wolfsonie co E10, E17 - zarówno pod USB (WM8740) jak i SPDIF (WM8805) - bardzo mnie ten najnowszy Nostromo ciekawił.

Pojawił się też nowy uNostromo - podobno minimalnie cieplejszy. Wykonanie pancerne :)

 

Walczyłem trochę z ALSĄ pod Debianem Lennym i Squeezem. Udało mi się odpalić SPDIFA, ale były problemy z 24/96. Przy przełączaniu z 16/44 często wstrętnie kompresował następny utwór, który był 24/96. Według mnie jakość dźwięku jest ogólnie gorsza niż pod Windą - to była jedyna kwestia, przez którą wróciłem do Windowsa. Z Pulseaudio było to samo.

Nawet FiiO E10 tracił na podłączeniu pod Debiana - czego nie było w UBUNTU, które jednak się tak sypie, że nie zamierzam z niego korzystać :)

 

Edit: Myślałem o 3H pisząc o Nostromo. Widzę, że czwórka już inna: http://allegro.pl/da...2634620502.html :)

Bardzo ciekawy sprzęt.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roman_terrorysta

 

Napisz proszę do nas na priv to użyczymy Ci uDAC-2 oraz FiiO D3 z E10 w celu ich porównania. My bierzemy na siebie koszta kuriera w dwie strony jeśli zdecydujesz się skrobnąć po testach kilka zdań na ten temat tych sprzętów, bo rzeczywiście z Solo 7c nie ma nigdzie recki, która porównywałaby sprzęty je napędzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

 

To jest chyba oczywiste ale dla pewności zapytam. Kombinowałeś z ustawianiem kolumn, dawałeś jakieś podstawki (chociaż nie wiem czy do 7-mek są potrzebne)? Jest to zasadnicza sprawa jeśli chodzi o bas w kolumnach. Na jakiej powierzchni słuchasz?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój mam na poddaszu, ok 30m. Jako że jestem świeżo po remoncie mam sporo miejsca także kombinowałem mocno z ustawieniem kolumn. Teraz stoją ok 1,5 od ściany z tyłu, po 1,2 od ściany z boku i 2,5m między kolumnami. Stawiałem je na podstawach, ale jakoś dźwięk bardziej mi odpowiada jak stoją na podłodze, na filcowych podkładka. Mocy mi nie brakuje, basu również. Scena nawet na sb play jest dość szeroka, także myślę, że dobrze trafiłem z ustawieniem. Z resztą i tak po zakupie daca będę pewnie znowu biegał po pokoju z głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo trochę zastygł.

Na tę chwilę mam na oku nostromo 4 i nostromo wolf, ewentualnie prodigy cube. Odkąd okazało się, że mam optyka w laptopie myślę, że lepszym będzie DAC po optyku z własnym zasilaczem. Poza tym mam w TV tylko wyjście optyczne (TV robi mi za monitor) zatem mogę i tak laptopa podpiąć przez hdmi do tv i z tv przez optyka do daca i dalej do solówek. Podoba mi się w nostromo 4 komplet wejść, no ale wolf ma 8741, który ponoć jest najlepszy z wolfsona. Jakieś opinie?

 

BTW co do standów do solo. Jaki wymiar myślicie (wysokość) będzie odpowiedni. Jestem stolarzem, także mogę sobie zrobić standy jakie chcę, sęk w tym, że słucham muzyki często wylegując się na łóżku jak i na krześle. Wiadomo, że łózko jest sporo niższe. Robić standy na najwyższą wysokość, czy łapać średnią?

Edytowane przez roman_terrorysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem SOLO 7C na nostromo 4 i jak na razie jestem wniebowzięty. Różnica między integrą (mam ALC892 z jakimiś softwareowymi bajerami od creativa i dynaudio, jak to w growych msi) jest po prostu kolosalna. Wszystko, scena szczegółowość, czystość brzmienia i nejlepsze, że fortepian i skrzypce niszczą po prostu. Środek jest fenomenalny. Jeszcze trochę się osłucham i napiszę jakiś krótki test, w sumie to nie mam do czego porównywa i tu może być problem, ale zawsze to coś.

I po tym wszystkim tak się zastanawiam jak gra sprzęt za parę/paręnaście tysięcy złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się pod temat bo również posiadam SOLO7C + Creative X-Fi XtremeMusic. Chciałbym tą dzwiękówke wymienić na jakiegoś DACa oczywiście jeżeli jest sens.

 

Smsl sd-793 DIR9001 PCM1793 http://allegro.pl/sm...2729993397.html

lub

SMSL DAC SD-1955 http://allegro.pl/s-...2711966930.html

 

muzyka to głównie rock, alternatywa, czasem coś cieższego.

 

Jeżeli już któryś z powżyszych to co w nich wymienić na co?

 

Pozdrawiam

 

EDIT

Dodam, że posiadam wyjście optyczne na plycie głównej. Na stronie producenta znalazłem takie informacje o karcie dzwiękowej zintegrowanej: 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)

Edytowane przez prz3mek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności