Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[1000 zł] - słuchawki + DAC?


fructo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako, że wypadłem zupełnie z obiegu (czytam forum w dziale "co kupić" i pojawiają się zupełnie nieznane mi marki) zwracam się do was droga słuchawkowa braci o pomoc.

 

Dysponuję kwotą około 1000 zł, komputerem stacjonarnym niezłej klasy posiadającym kilka wolnych USB i PCI, iRiverem IMP-550 i zamiłowaniem do słuchania muzyki.

 

Poszukuję zestawu stacjonarnego, który pozwoliłby mi ponownie cieszyć się muzyką słuchaną przy pomocy słuchawek. Aktualnie używam iPoda Nano 1G z ichnymi pchełkami i w sytuacjach, w których używam (raz na ruski rok) jest OK.

 

Nie wiem na co się zdecydować kompletnie. Czy karta muzyczna na PCI/USB + słuchawki, czy z IMP-a zrobić źródło i dokupić tylko słuchawki, a może używanego CD-ka + wzmak słuchawkowy + słuchawki? Proszę o pomoc również w tej kwestii.

 

Zależy mi na dużej wygodzie - mam szybkomęczące się uszy (pozdrawiam CAL!). Muzyka jakiej słucham to:

- dużo damskich wokali

- jazz

- rap

- soul

- elektroniki nieco

 

Lubię szeroką/dużą scenę, intymne wokale, konkretny bas choć nie zalewający resztę pasm no i radość ze słuchanej muzyki. Nie chcę jej analizować i rozkładać na czynniki pierwsze, raczej czerpać z niej przyjemność.

 

Wspomnę tylko, że nie interesują mnie wynalazki ściągane z Singapuru i innych egzotycznych miejsc - mieszkam w Polsce, czuję się Polakiem, chcę wspierać finansowo nasz kraj.

 

Radźcie proszę. :)

Edytowane przez fructo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego cieszenia się muzyką poleciłbym Prodigy Cube (z wymianą OPA pod własne preferencje) + K860 - taki budżetowy zestaw.

 

Prodigy Cube tworzy szeroką scenę, gra przyzwoitą jakością, ma dość mocnego wzmaka jak na tak mały sprzęt. K860 nie mają przepastnej sceny, ale bardzo swobodnie grają z głęboką przestrzenią, takie rozwinięte CAL z dodaniem wibrującego basu. Dużo się mówi o ich wadach, lecz dla mnie w ich cenie są całkowicie do zaakceptowania, plus dla nich że nie grzeją ucha. Mi się na nich dobrze słucha. Myślę, że te sprzęty by się ładnie ze sobą zgrały. :)

 

Jeśli nie miałby być budżetowo (i wyszłoby trochę poza budżet) to może warto by było zamiast microlabów zainwestować w takie philips fidelio L1. One chyba nie mają jakiejś wielkiej sceny, ale ponoć słuchawki całkiem fajne, do wszechstronnego użytku.

 

a dla tego rozwiązania, alternatywą mogłyby być K550 + E10 (lub jakaś inna karta) ? Zaletą ich jest to, że nie musisz szukać do nich jakiegoś specjalnego źródła i dobrego wzmacniacza bo one grają nawet lepiej ze zwykłych dziurek.

 

Jeśli szukasz bardziej złożonego rozwiązania z dużą sceną. Ja bym złożył w tej cenie zmodowanego SMSL SD-793 (tylko musiałbyś puścić z kompa sygnał cyfrowy) + złożonego dobrze klona Lehmanna + wygrzane i zmodowane SL HD668B

 

To z takich pewniaków i "gotowych" rozwiązań. W tej cenie można oczywiście znaleźć dużo dobrych kombinacji)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon J3 z odpowiedznimi presetami + wygrzane K550 to jest poziom znanych stacjonarek za furę kapuchy. Jedynie dynamika tego setu jest minimalnie słabsza niż w innych topowych słuchawkach napędzanych ze stacjonarki w cenie samochodu, ale np. na K701 ze stacjonarki i tak większego kopa niż w K550 nie będzie, nawet gdy podłączymy do nich wzmacniacz za bańkę zielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bańka to milion starych. Miałeś na myśli kafel ;)

Wspomnę tylko, że nie interesują mnie wynalazki ściągane z Singapuru i innych egzotycznych miejsc - mieszkam w Polsce, czuję się Polakiem, chcę wspierać finansowo nasz kraj.

Jeśli szukasz bardziej złożonego rozwiązania z dużą sceną. Ja bym złożył w tej cenie zmodowanego SMSL SD-793 (tylko musiałbyś puścić z kompa sygnał cyfrowy) + złożonego dobrze klona Lehmanna + wygrzane i zmodowane SL HD668B

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ;)

 

Sęk w tym, że za cenę ~150zł warto nagiąć zasady za wybitnego w cenie DACa, a Klona można złożyć na miejscu w Polsce.

Nie przesadzajmy z tym zarobkiem dla Polski, jak ktoś ma za dużo pieniędzy może mi trochę oddać :D (rodakowi), a i tak większość produktów gdzie w Polsce nie byoby kupowanych pochodzi z Chin lub Tajwanu ;)

 

Polecam FiiO E10 OLYMPUS (rev. 3) (275zł) + http://www.musicexpr...550-czarne.html (tu znalazłem je najtaniej - 790zł :) )

 

za 650zł są w komisie w stanie idealnym - o tym też warto wspomnieć ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli AKG K550 + coś tam będzie raczej.

 

@MrBrainwash, tak jak napisał rhalf - żadnego ściągania/składania i innych przypadków wymagających ode mnie czegoś więcej niż przelew bankowy, ewentualnie płatność kartą/gotówką. Leń ze mnie, wiem. :)

 

@Rolandsinger - coś zamiast Cowona J3 dałoby radę? Bo niedostępny on nigdzie. Może ten Fiio E10?

 

A może Philipsy Fidelio L1? :)

Edytowane przez fructo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu doświadczeniach z Philips Fidelio dochodzę do wniosku, że to genialne słuchawki, ale jednak do stacjonarki, ewentualnie jakiś chłodnych plejerów ze sporym zapasem mocy. Pytanie, czy są takie? Gra to trochę jak ortodynamiki, barwa jest genialna, wykop też, ale łatwo je zmulić niewłaściwym napedem, coś jak Seny HD650.

 

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Nano 1G? A może iRiver IMP?

Zauważyłem, że ogromnym wyczynem jest złożyć zestaw z NOWYM grajkiem i NOWYMI słuchawkami. Zazwyczaj te dobre plajery albo wycofali z rynku, albo mają swoje lata.

 

A może do tych Philipsów nadawałaby się Prodigy Cube? Audinst?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się nadał.

 

Btw. Odsyłam do recenzji na yt. Tam pewien pan twierdzi, ze te słuchawki poddają się łatwo eq i majstrując przy basie można uzyskać właściwie drugie słuchawki. Na ile to prawda nie wiem ale to była recenzja łączona z innymi sluchawkami tj. srh940, srh1840, beyerami i innymi z grupki avangardowej, więc zakładam, że zna się na rzeczy ten pan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pod kompa podpiąć Fiio e17 (miałem i sprzedałem) 400 pln używane + AKG550 uzywane 600 PLN i będzie to grało naprawdę super.Jeżeli będzie potrzeba szybko można przerobić cały zestaw na przenośny dokupując np iModa lub innego grajka.Ogólnie za 1000 PLN można kupic fajny zestw który zgra sie i w domu i na wyjeżdzie a jak bedzie potrzeba to moze słuzyc jako przenośny zestaw.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności