Skocz do zawartości

Cresyn AXE IV - trzaski w prawej słuchawce.


Freso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z Cresynami AXE IV. Przetwornik w prawej słuchawce lekko trzeszczy przy mocnym bassie.Jest to dźwięk podobny, jak gdyby nie wyrabiał, latał w środku. Czasem jest to też w lewej słuchawce, co psuje cały efekt słuchania.

Bass mam podbity w EQ, dosyć mocno, kawałki w różnej jakości, ale to nie ma znaczenia jak zauważyłem.

Nie wyrabiają, czy zepsute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej nie wyrabiają:)

 

Mi np. JBM MJ800 albo Takstar HI2050 po podkręceniu basu do oporu pierdziały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁuchawki dopiero po jakimś czasie pokazują co potrafią :P

 

I jak?:) Przeszło im ?:) Jakby co to u mnie we WSZYSTKICH praktycznie słuchawkach były zniekształcenia jak kręciłem bass i głośność za wysoko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę minęło, ale dla przykładu kawałek Pezeta "Lubię" - tutaj prawa słuchawka daje o sobie znać, nawet przy lekko podkręconym bassie. Przy mocnym - nawet lewa trzeszczy. Zastanawiam się nad gwarancją, tylko nie wiem jak z oddaniem (nie mam blistra, kartoników, same słuchawki, pokrowiec i te gąbeczki, kupowałem w MP3Store).. Chyba, że tak ma być, ale to będzie pewnie równoznaczne ze sprzedażą - nie po to płacę, by się wkurzać niepotrzebnie.

Przez noc jeszcze je wygrzewam - zobaczymy co będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z tymi słuchawkami. Mi trzeszczała jedna słuchawka, nawet bez podbicia basu. Coś jak włos w przetworniku z tym, że tam jest tak gęsta siatka, że nie wiem, czy to możliwe (możesz spróbować przedmuchać słuchawkę wciągając powietrze). Oddałem na gwarancję i wymienili mi na nowe. Zajęło im to ok. miesiąca. Oddajesz wyłącznie słuchawki (mi kazali nawet zdjąć gąbki), więc blister i reszta nie są Ci potrzebne.

Edytowane przez Markhor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy wymienili ;) Ja też kiedyś słuchałem ile fabryka dała ale teraz mi na telefonie 30-40% starczy :P Na integrze 8:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość. Nie polecam dmuchania, wsysania i odkurzania przetworników :)

Membranę można bardzo łatwo uszkodzić, albo pogiąć - ale to w zależności od konstrukcji słuchawek.

 

Edit: A włosy to zmora Grado - sam rozbierałem SR60 żeby wydobyć skurczybyka. Potem zacząłem golić się na łyso i już się o to z żadnymi słuchawkami nie martwię, bo broda mi do słuchawek nie włazi :P

Oczywiście nie zacząłem golić łba żeby dbać o przetworniki w Grado. Naprawdę.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności