Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Black Mesa- czyli remake Half Life 1 :)


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

http://release.blackmesasource.com/

 

 

Black Mesa czyli remake 1 na silniku z 2. projekt od lat był tworzony. W końcu ujrzał światło dziennie. Co prawda nie zawiera poziomu na planecie xen, bo ma być to jako osobna gra. Potrzeba oczywiście oryginału na platformie steam. Tzn. jakiekolwiek gry która ma source engine. Ja właśnie ściągam.

 

http://release.blackmesasource.com/

 

shot1.jpg shot4.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co marnowac trzy lata kilkudziesieciu osob zeby zrobic to, co JUZ BYLO?

 

to takie samo pytanie w stylu- po co robić filmy które już były itp. Problemem jest to że half life 1, może nie każdemu pójść na 7/Vista. Dwa- masz za darmo tak naprawdę najbardziej kultową grę świata.

 

Co do braku klimatu w half- life 2. Dla mnie to dwójka to tak naprawdę film. Niesamowity klimat i bardzo dobre rozwinięcie tematu 1. Dodatki tym bardziej. Nie mówiąc o produktach takich jak Portal 2.

 

Dla mnie mod bardzo udany. Fakt, niektórych poziomów nie ma i są głupie bugi (w stylu spadasz, wiesz że przeżyjesz. Nie- gra musi Ci wczytywać save jak spadasz) jednak jako całokształt- świetna gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja SPECJALNIE w swoim czasie kupiłem HL Source bo chciałem przeżyć to jeszcze raz bez pixelozy .... Dla mnie Black Mesa jest gratisem obowiązkowym ... Bo HL2 odszedł gdzieś dalej ..

Do tego dobrze dobrana muzyka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, nie trzeba steam ani nawet SDK. Jest wersja No-Steam waży jakieś 2,5GB i działa ok, sam taką mam ;) Co do gry jest świetna, poprawiony HL1 + nowy engine. Owszem jest kilka bugów oraz problemy z wydajnością tu i tam, ale mimo wszystko jak na robotę fanów czapki z głów, szczególnie muzyka wywarła na mnie ogromne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SPECJALNIE w swoim czasie kupiłem HL Source bo chciałem przeżyć to jeszcze raz bez pixelozy .... Dla mnie Black Mesa jest gratisem obowiązkowym ... Bo HL2 odszedł gdzieś dalej ..

Do tego dobrze dobrana muzyka ...

 

wg. mnie half 2 poszedł w dobrym kierunku... Tak samo teraz Portal 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SPECJALNIE w swoim czasie kupiłem HL Source bo chciałem przeżyć to jeszcze raz bez pixelozy .... Dla mnie Black Mesa jest gratisem obowiązkowym ... Bo HL2 odszedł gdzieś dalej ..

Do tego dobrze dobrana muzyka ...

 

wg. mnie half 2 poszedł w dobrym kierunku... Tak samo teraz Portal 2.

 

To mamy zupełnie inne gusta bo uważam dokładnie na odwrót ;) Nie mówie że HL2 i Portal2 to złe gry bo są super ale pierwsze części dla mnei mają niepowtarzalny klimat który gdzieś uleciał w dwójkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

zna ktoś wymagania sprzętowe? pójdzie to to na netbooku

 

celeron 877; 4gb ramu i Intel HD2000? Zwykły Half Life2 lata jak dziki dzik

 

kurde wymagania na stronie mają duży rozrzut a mam wolne łącze i szkoda mi transferu jak ma nie pójść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawą klimatu w HL1 była ucieczka ze środka labów które były pod ziemią .. i za wszelką cenę przeżyć .. a HL2 była już na powierzchni i nie czuło się tej przytłaczającej klaustrofobii ... w HL1 nie było dokąd uciec jak wyskoczyli wrogowie .. w HL2 miejsca jest niewspółmiernie więcej ...

 

Tak jak go kiedys reklamowali .. Już jesteś pół żywy , już jesteś HALF LIFE .. to zdanie idealnie oddaje klimat jedynki ..

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności