Skocz do zawartości

Sony MDR-7506 - fake ?


kwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Doszły do mnie w/w słuchawki z amazona i mam pewien mały problem. Wszystko jest niby OK z pudełkiem, na słuchawkach made in thailand, etui z białym napisem, karta gwarancyjna na wysokiej jakości papierze ale podejrzanie wyglądają same słuchawki, a mianowicie przewód nie był zapakowany w dwie folie tylko w jedną i to sklejone białą taśmą klejącą na poniższym filmiku w oryginale powinny być dwie folie + żółta taśm.

 

Druga rzecz to niebieska naklejka Professional nie jest naklejona idealnie jej końcówka schodzi w dół.

 

Tu filmik do oryginalnych:

 

 

Proszę o pomoc posiadaczy tych słuchawek.

 

Pozdrawiam, K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz karton , tzn jaka grubosc ramki niebieskiej , jezeli taka cienka to na stowe podroby ;) . Jezeli jak na filmiku ok centymetrowa , to oryginaly .

Obicie palaka nie moze byc pofalowane , tylko dobrze napiete .

 

Tutaj masz podroby , porownaj sobie ten karton z tym z filmiku .

 

http://www.diytrade....nes_Paypal.html

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz karton , tzn jaka grubosc ramki niebieskiej , jezeli taka cienka to na stowe podroby ;) . Jezeli jak na filmiku ok centymetrowa , to oryginaly .

Obicie palaka nie moze byc pofalowane , tylko dobrze napiete .

 

Tutaj masz podroby , porownaj sobie ten karton z tym z filmiku .

 

http://www.diytrade....nes_Paypal.html

 

Pudełko mam z szerokimi ramkami, ale tak jak pisałem zastanawiają mnie same słuchawki, kabel nie był podwójnie zapakowany jak na filmiku.

Obicie pałąka raczej jest napięte, może w dwóch miejscach lekko widać małe bąble.

Impedancja zmierzona multimetrem 72 Ohmy. Może tu jest też sposób na wykrycie fake'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Chciałem odkopać temat.. odebrałem te słuchawki ze sklepu kytary, i nie dostałem żadnego dowodu zakupu i njie ma też karty gwarancyjnej. Wszystko poza tym się zgadza, tylko jeszcze etui jest materiałowe, nie skórzane i mniejsze niż to na filmiku i napis sony jest wytloczony i większy. Ktoś ma takie?

Chciałem odkopać temat.. odebrałem te słuchawki ze sklepu kytary, i nie dostałem żadnego dowodu zakupu i njie ma też karty gwarancyjnej. Wszystko poza tym się zgadza, tylko jeszcze etui jest materiałowe, nie skórzane i mniejsze niż to na filmiku i napis sony jest wytloczony i większy. Ktoś ma takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem V6 kiedyś, jest to praktycznie to samo co 7506, tylko, że mają niepozłacaną końcówkę. W oryginałach wszystko jest dobrze spasowane, długość kabelków przy muszlach itp. W fejkach kabel się nie rozciąga, zawsze wraca do tej samej pozycji, poza tym jest bardziej matowy w odcieniu w stosunku do oryginalnego.

Pudełko czy pokrowiec to mogą już identycznie wyglądać, bo oszuści nie próżnują i łatwe rzeczy ulepszają na bieżąco, by produkty były jak najbardziej zbliżone. Poza tym nie wiem czy przypadkiem Sony nie produkuje ich w fabrykach, więcej niż w jednym kraju, więc w zależności skąd są, to mogą być różnice w pudełku i inne nieznaczne sprawy.

 

@TheNewOne Trudno powiedzieć po tym woreczku skoro materiałowy, ale logo jak w fejkach.. Może wykonanie i dźwięk więcej powie. Swoją drogą jak nie minęło 14 dni to możesz jeszcze zwrócić i kupić jakieś słuchawki, do których wątpliwości nie będzie.

Może czymś jeszcze pomogę komentarzem z tego filmiku:

"1) the professional sticker, see where the gold and blue begin to divide? That line should fall right where the "A" from dynamic is. 2) the headphones should be able to hold each others cup with ease. I can see in your video that yours are sort of saggy"

 

EDIT:

Chyba jednak oryginalne (tzn. samo etui chyba nie budzi zastrzeżeń, ale to sobie sam porównasz ze zdjęciem ), etui zmienili: https://www.worldbolding.com/home/2017/8/27/sony-mdr-7506-headphones-2017-review-a-new-bag

 

W dniu 21.11.2012 o 20:19, mek_o napisał:

@kwo - czy udało Ci się oszacować oryginalność tych słuchawek? Trochę by to było dziwne, że w tak poważnym sklepie sprzedają lewe towary.

 

Amazon to skupisko sklepów, więc niekoniecznie było ze sklepu oficjalnego amazona. Raz widziałem podrabiane suple, które mogą być niebezpieczne, więc bym polemizował, że mocno się przejmują jakością produktów:

https://www.amazon.com/Astaxanthin-Supplement-Antioxidant-Microalgae-Arthritic/product-reviews/B06VT477XH/ref=cm_cr_arp_d_hist_1?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&filterByStar=one_star&pageNumber=1

Ktoś zaniepokojony, że suplement wg testów, które można przeprowadzić w domu, nie zawiera w ogóle tej substancji co powinien i pogrążył nieco dalej: "After contacting Nutrex-Hawaii, I learned they had already tested this product and found ZERO Natural Astaxanthin."

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności