Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zakup Kindle'a bezpośrednio w Amazon


jupiterpm

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Poradźcie mi proszę jak najlepiej kupić Kindla bezpośrednio z Amazona ? Czy jest jakaś różnica (poza ceną podaną w dolarach, funtach czy euro) przy zakupie ze sklepu niemieckiego, brytyjskiego czy amerykańskiego ? Jakieś dodatkowe opłaty, koszty dostawy, warunki gwarancyjne - bo z tego co wiem, to cło nie jest naliczane.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem z USA kwestie cła i vat były pokryte przez Amazona . Paczka przyszła w tydzień .Jedna uwaga nie zamówisz w ten sposób wersji specjalnej (z reklamami ) czyli najtańszej :-) Ta trzeba zamówić z dostawa do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga nie zamówisz w ten sposób wersji specjalnej (z reklamami ) czyli najtańszej :-) Ta trzeba zamówić z dostawa do USA

Tak, zauważyłem. Ale teraz cena bez reklam jest 89$ - całkiem przyzwoicie. A jak koszty przesyłki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bez cła - może być jako gift. @Asknet napisał, że vat i cło w cenie ...

Poza tym mogę kupić z .de albo .uk i wtedy cła również nie będzie.

Dlatego pytałem na początku o najkorzystniejszą opcję ...

Edytowane przez jupiterpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ta w w euro to wyższa cena jednak. Bo dalej przesyłka to 20. Już Amazon nie funduje cła i vatu. Od dawna. A poza tym Twój kindle i tak będzie iść z USA. Obojętnie gdzie go kupisz.

 

Wystarczyło poszukać....

 

http://swiatczytniko...ji-gdzie-kupic/

 

i cytuje:

 

Zastanawiam się, w jaki sposób udało Ci się zamówić Kindle z amazon.de na polski Adres. Już na stronie produktu jest informacja „Kein Kunde in Deutschland? Besuchen Sie Kindle auf Amazon.com.” – oczywiście Kindle można dodać do koszyka, ale gdy wybierzesz potem adres wysyłki w Polsce, pojawia się komunikat:

 

Bitte beachten Sie

 

Kindle, WLAN, 15 cm (6 Zoll) E Ink Display, deutsches Menü kann leider nicht an die ausgewählte Adresse versandt werden. Um Kindle zu erwerben, besuchen Sie bitte die Kindle-Produktdetailseite bei Amazon.com (intl.)”

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jupiterpm

 

sprawa wygląda po prostu tak, że jeśli chcesz "kliknąć i kupić" to możesz to zrobić tylko w amazon.com (europejskie oddziały nie wysyłają Kindle do Polski)

 

możesz oczywiście kombinować - przez znajomego, przez firmę przepakowującą przesyłki, pojechać do niemiec po kindle etc. ale zysk będzie relatywnie mały (albo żaden) a problem z organizacją tegoż duży

 

nie licząc kupna na allegro (gdzie czasem się może trafić gratka), "po prostu zamówienie z amazon.com" to wyznacznik progu ceny dobrego czytnika

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ta w w euro to wyższa cena jednak. Bo dalej przesyłka to 20. Już Amazon nie funduje cła i vatu. Od dawna. A poza tym Twój kindle i tak będzie iść z USA. Obojętnie gdzie go kupisz.

 

 

Kurcze rok temu zwracali ...:-(

no nic znaczy ze paper white trza bedzie kupic w usa ....:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jupiterpm

 

sprawa wygląda po prostu tak, że jeśli chcesz "kliknąć i kupić" to możesz to zrobić tylko w amazon.com (europejskie oddziały nie wysyłają Kindle do Polski)

Tak, dzięki. Już to sprawdziłem, rzeczywiście zakup z dostawą do Polski możliwy jest tylko ze strony usa.

Co do cła, to chyba przez Amazon pobierana jest zaliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cła, to chyba przez Amazon pobierana jest zaliczka.

 

Tak. Po prostu polega to na tym, że jak złożysz zamówienie, to jedyne co to czekasz na kuriera który odda pudełko do ręki. Żadnego łażenia po urzędach pocztowych/celnych, żadnego dopłacania przy odbiorze.

 

Oczywiście od razu może włączyć się kombinowanie "co by było gdyby oszczędzić te $30", ale to tylko przez znajomego wracającego z USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi wytłumaczy - dlaczego mam zamawiać z Amazonu, skoro na Allegro jest taniej?

 

Np: http://allegro.pl/okazja-new-kindle-4-wifi-gw-firma-gratis-i2633918271.html

 

Nie zarejestruję go na Amazon UK, czyli gwarancja jesynie przez sprzedawcę z Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi wytłumaczy - dlaczego mam zamawiać z Amazonu, skoro na Allegro jest taniej?

 

Np: http://allegro.pl/ok...2633918271.html

 

Nie zarejestruję go na Amazon UK, czyli gwarancja jesynie przez sprzedawcę z Polski?

 

a sprzedawca, wyśle go do Usa. Co Ty byś mógł zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Panowie, ale mam wrażenie, że największy problem z kindlami z Allegro to mają ci, którzy kupili bezpośrednio z Amazona.

Reklamy oczywiście są, ale tylko jako wygaszacz i w menu jest mała ramka na dole. Podczas czytania nic.

Natomiast gwarancja - jedyne problematyczne wypowiedzi jakie czytałem, to obawy osób kupujących prosto do Amazona. Natomiast spotkałem kilka wypowiedzi na temat pozytywnego zareklamowania wersji SO (Special Offer) u Amazona od nas z kraju. Nie znalazłem chyba opinii kogoś komu odmówili.

Po drugie dużo takich pośredników wymienia nawet od ręki czytniki, a sama u Amazona reklamuje. Nie wspominam o sklepach, w których przecież nam przysługuje prawo do dwuletniego skorzystania z niezgodności towaru z umową.

Nie ma również żadnego problemu z rejestracją takiego czytnika na amazon.com, korzystania z @kindle.com, żeby wysyłać sobie na niego rzeczy itp.

Oczywiście trzeba uważać od kogo się kupuje. Dzisiaj widziałem aukcję firmy, która "istnieje od 12 lat na Allegro" (a ma chyba 9 komentarzy i konto miesiąc), ale są osoby, które sprzedają co miesiąc dziesiątki czytników, mają po tysiąc pozytywnych opinii i wszyscy są bardzo zadowoleni.

Inna sprawa, że obecnie z Amazona, Kindle Classic możemy mieć w przeliczeniu za jakieś 430-440zł, więc czekam aż pośrednicy zjadą z cenami do okolic nie więcej niż 350zł. W innym przypadku nie ma to sensu.

Nie namawiam nikogo do kupowania od pośredników z Allegro, ale wydaje mi się, że niektórych to boli, że ktoś kupi w ten sposób, bo wymyślają sztuczne problemy.

PS. Nie sprzedaje czytników. Ostatnio akurat kupowałem w imieniu taty, a ze względu na pilny wyjazd chciał od ręki i kupiłem właśnie od pośrednika po uprzednim poczytaniu, a teraz sam się zabieram do zakupu dla siebie :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link rzuciłem na szybko, ale wcześniej przeglądając ofery Toucha znalazłem aukcje, gdzie czytnik był wysyłany bezpośrednio z Polski, więc problem ewentualnego cła jest ominięty.

 

Co do samych reklam to sami wiecie, że jeśli to kogoś razi w oczy to na wszystko są dzisiaj sposoby, nawet bez ryzyka utraty gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności