Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja iRiver B100


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Może ktoś orientuje się czy B100 ma gapless playback ? To opcja ważna przy albumach koncertowych oraz w klasycznej muzyce elektronicznej.

Poza tym chciałbym spytać, jak oceniacie obsługę B100 "w walce" " podczas jazdy tramwajem, chodzenia po miescie, zmianie utworów po wyciągnięciu z kieszeni, z kurtki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kiedy postanowiłem wrócić do T4G pojawia się właśnie taka recenzja B100 ....................i tak jest zawsze kiedy chcę coś mieć i zwlekam z zakupem . No Mr.Brainwash do jazzu i Fostexów T-7 co mam wybrać zaznaczam że lubie grzebać w EQ :) konkretnie Touch czy IRIVER bo mózg mi sie wykorboli od myslenia :D

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Marcina testuję B100. Niestety brakuje mi instrukcji. Ktoś wie jak spowodować aby wyświetlały się okładki płyt ? Swoją muzykę wrzuciłem na odtwarzacz w postaci karty microSDHC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Marcina testuję B100. Niestety brakuje mi instrukcji. Ktoś wie jak spowodować aby wyświetlały się okładki płyt ? Swoją muzykę wrzuciłem na odtwarzacz w postaci karty microSDHC.

 

A masz okładki w tagach?

 

Wtedy kiedy postanowiłem wrócić do T4G pojawia się właśnie taka recenzja B100 ....................i tak jest zawsze kiedy chcę coś mieć i zwlekam z zakupem . No Mr.Brainwash do jazzu i Fostexów T-7 co mam wybrać zaznaczam że lubie grzebać w EQ :) konkretnie Touch czy IRIVER bo mózg mi sie wykorboli od myslenia :D

 

To nie jest kwestia co lepsze, tylko co nam się bardziej podoba. Jest to bardzo zbliżone granie do siebie. Taczka ma bardziej zdystansowany dźwięk i mniej ciepła (i chyba do jazzu to się właśnie bardziej nadaje), aczkolwiek może B100 by Cię bardziej zauroczył swoją "lampową" barwą. Te EQ w B100 nie jest za specjalne, ja z taczką spokojnie mogę żyć bez niego (w porównaniu do irivera). Jeśli lubiłeś charakter T4 to B100 też powinien Ci się spodobać. B100 ma swoje zalety w porównaniu do T4 np,. odtwarzanie po folderach, wymienione EQ, przyjemniej się go trzyma i obsługuje w dłoni.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSheep słuchał na nich AKG 600omowych więc chyba sobie radzi ;). Ja chodząc po domu dołączam sobie wszystkie nauszniki, które mam (a doków nie trawie) i słucham z przyjemnością. Przed snem podłączam taczkę do Ha-info prze LOD i w ogóle jest fajnie (bez rewolucji, ale jakość się poprawia).

 

Ogólnie iriver ma więcej mocy, ale nie jest to jakaś wielka i znacząca różnica w stosunku do T4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tagach - moja Sansa Fuze Plus nie trawi takich flaców. Myślałem,że z katalogu wyświetli.

EQ jest przydatny. Moje K450 już tak nie walą basem kiedy zdejmę w EQ dół. A bas dalej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQ jest mniej więcej na tym samym poziomie. One grają prawie identycznie :D tylko jak się wsłuchasz to stwierdzisz że B100 ma więcej ciepła i gra bliżej (zmniejszając trochę przestrzeń)

 

B100 czyta okładki po tagach. Wrzuć albumy do mp3tag. Powinno od razu przypisać okładki do plików.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iRiver B100 gapless playback nie ma :(. Sprawdzone na płycie Klausa Schulze - Are you Sequenced? (CD1) we flacach. Zapewne Rockboxa też się nie dorobi. Szkoda, bo nieźle gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując oba playery musze stwierdzić ,że faktycznie grają podobnie. Może to sugestia ale B100 jakby subtelniej. Przy ustawieniu tego samego poziomu głośności i EQ (ale tu uwaga - Custom bo muszę zdjąć bas moim AKG K450), s100 gra głośniej i być może ciut przestrzenniej.

 

Co do obsługi - nie wiem czy s100 z przyciskami nie sprawdza się lepiej - np w tramwaju, czy idąc pieszo. wszystko daje się zrobić jedną ręką i pewnym klikiem. Z dotykowcem może być różnie. Naciskanie palcem w celu przewinięcia utworu musi być precyzyjne. Ekrany dotykowe nie zawsze reagują przewidywalnie w warunkach "bojowych". menu s100 jest może brzydsze ale prostsze.

Oba odtwarzacze mają gniazdo słuchawkowe "z dołu". Czyli w kieszeni, pokrowcu sprzęt musi być do góry d....ą. a jak go wyjmiemy na chwilę to trzeba przekręcić aby ustawić ekran.

To samo jest zresztą w Fuze Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej http://audio.com.pl/pdf/testy/przenosne%20odtwarzacze/iRiver%20S100.pdf recenzji napisali,że w s100 siedzi DAC Wolfson 7831LS. Ale o tym chyba już ktoś tu pisał. Do tej kości nikt się nie przyznaje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W recenzji mojej jest napisana głupota. Zasugerowałem się oficjalnymi danymi. Darkside potem o tym gdzieś mówił, że to raczej błąd był na stronie, ale tutaj nie ma takiej informacji a edytować recki na razie nie mogę bo zniknie.Chodzi o to, że oczywiście bas schodzi niżej niż 100hz. Nie wiem dokładnie jaką wydajność ma B100 i jak nisko schodzi, ale nie tak słyszalnie jak to było na tle innych moich playerów. Lecz potencjalnych chętnych chciałbym uspokoić, że nie tym się przejmować, B100 ma dobry bas nadający się do każdego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak w ramach odgrzania kotleta chciałem poinformować że jest nowy firmware na japońskiej stronie: http://www.iriver.jp/support/file_509.php.

Nie wiem czy to placebo ale mam wrażenie że teraz player lepiej napędza moje HD25-1. User EQ dalej uważam za crapiasty, a SRS jakoś mnie drażni na dużych słuchawkach, tym bardziej mam wrażenie że przy ustawieniu na Normal bas jest teraz bardziej "punchy" i nie tonie w szumie wysokich dźwięków (wcześniej właśnie tak to odbierałem). No ale... długo nie używałem tego tandemu do słuchania muzyki więc może tylko mi się wydaje.

W każdym razie jest nowa wersja i jest po angielsku. Na stronce jest link z instrukcją obrazkową jak zainstalować nowy soft. Nie wiem co na to gwarancja producenta ale V1.22 dość często się resetował więc i tak długo bym z nim nie wytrzymał.

Chętnie dowiem się czy to tylko placebo czy może instalacja japońskiej wersji zniosła jakieś ograniczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś europejski soft to możliwe że miał jakieś ograniczenia które są podyktowane ustawami Unii Europejskiej. Inna sprawa ze iRiver już udowodnił przy serii AK że softem można wiele poprawić ;)

 

Wysłane z mojego LG-E610

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności