Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny podstawkowe stereo do 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiem czy ktoś tu siedzi w temacie ale warto zapytać.

 

Po zabawie ze słuchawkami zaczęło ciągnąć mnie do sprzętu stacjonarnego i chciałbym sprawić sobie jakieś małe stereo, nie za drogie na początek. Interesuje mnie tylko opcja 2 kolumn podstawkowych + wzmacniacz (którego poszukam po znalezieniu kolumn).

 

Budżet: ok 2000zł, pokój 20m2. Muzyka: uniwersalne, od prog rocka, po kawałki wokalne, downtempo, trip-hop, aż do szybkiego prog metalu. Uniwersalnie. Źródło, flac przez DAC.

 

Początkowo stawaiłem na Monitor Audio BX2 (ok 1300zł), ale po przesłuchaniu Castle Knight 2 (2000zl) zwątpiłem w MA.

Castle mają przepięknie dopaloną średnicę, dużo lepszy i niżej schodzący bas. W sumie, ta średnica może być w pewnych nagraniach ich wadą, a nie miałem okazji posłuchać ich na szybszym materiale, więc podejrzewam, że mogą się pogubić (jak większość podstawkowych w tej cenie podejrzewam...).

 

Jest coś innego wartego uwagi, co warto sprawdzić? Dali? Dynaudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami da się ustrzelić w dobrej cenie Prac Studio 100, sam nie słuchałem, ale to pewniak, monitory owiane legendą. Inna moja propozycja to PMC DB1+ - bardzo ładnie grające monitorki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami da się ustrzelić w dobrej cenie Prac Studio 100, sam nie słuchałem, ale to pewniak, monitory owiane legendą. Inna moja propozycja to PMC DB1+ - bardzo ładnie grające monitorki.

 

Nowe Prac Studio 100 to koszt 7200zl. Jaka jest szansa, ze uzywki dostane w okolicach 2k? W każdym razie dzięki za propozycje, ale to nie ten przedział cenowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych już nie spotkasz, nie są już produkowane od dość dawna. Niedawno były na allegro za 1800zł z jedną większą rysą i lekkim ubytkiem w zawieszeniu midwoofera. Już byłem ugadany na kupno ale mi przeszło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie wiem, ja się 1 linkiem zasugerowałem:

 

http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=1138&action=detail

 

W każdym razie wolałbym coś co można dostać 'od ręki'. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam BMN F1 takie - http://www.bmn.com.p....serii.b-m.html

Robi je dwóch braci w Bydgoszczy, nie sprzedają przez salony żeby obniżyć koszty. Grają z 90W arcamem alpha 9 i daciem jako źródło, zastanawiam się czy ich nie sprzedać i nie wymienić na coś mocniejszego, bo wymiekają po przekręceniu gały na 60% ;) Grają mocno średnicą co chyba jednak nie do końca mi pasuje, za to są bardzo przestrzenne i dosyć szczegółowe, mam małe porównanie więc nie wiem co jeszcze mógłbym napisać. Podejrzewam że wiele zależy od wzmaka. Też słucham na nich wszystkiego, mają *******nięcie więc i do rocka się nadadzą, przy metalu mogą być jazgotliwe, ale może z cieplejszym wzmakiem?. Pewnie sprzedałbym je za pół ceny jak coś się większego nawinie.

Edytowane przez maciekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę szukać takich kolumn, które będę miał możliwość gdzieś osłuchać, nie chce ich kupować w ciemno, także muszą to być bardziej popularne (nadal produkowane?) monitory... które osłucham gdzieś w 3mieście.

 

Może coś z tych:

 

Monitor Audio BX2, Castle Knight 2, Dynaudio DM, Dali Lektor 2, Roth 20 albo coś pokrewnego. A co z Magnat Quantum? Kojarzy ktoś? Zbiera zadziwiająco dobre ale ja nie mam do tego przekonania.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam kto, chyba @Pendragon polecał Yamaha MS-80 podobno można sobie załatwić ich odsłuch w każdym riffie. To są głośniki aktywne, więc poszukiwanie wzmacniacza i dodatkowe koszta miałbyś z głowy. Mają 3 stopniowy EQualizer więc zawsze będziesz mógł trochę pod siebie zmodyfikować brzmienie.

 

http://www.musiccenter.com.pl/product/3064/yamaha-hs-80-m-set-2-x-ms-aktywny-monitor-studyjny-negocjuj-cene.html

 

Sam trochę o nich czytałem i teraz może bym się właśnie na nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? To już koniec? Lepiej się nie da? :) Ciekawe te Yamy, chociaż do marki przekonany nie jestem (preferuję Suzuki).

 

Sporo pozytywnych opinii, recenzji znaleźć nie mogę, tylko czy słuchanie muzyki na monitorach do mixowania może być przyjemne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności