Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer A-10-K + Wharfedale Diamond 10.2 - bi-wire?


zablociak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Wkrótce stanę się posiadaczem wzmacniacza Pioneera (stereo, 50+50 W) i kolumn Wharfedale (6 Ohm). Jestem w temacie wzmacniaczy i kolumn zielony jak szczypiorek.

 

Moje pytanie: czy warto podłączać kolumny do wzmacniacza metodą bi-wire (jak na obrazkach)? To znaczy - głośniki średnio/niskotonowe do A, głośniki wysokotonowe do B (odpowiednio lewy i prawy) a potem we wzmacniaczu włączyć A+B.

 

Proszę o trochę rad dla laika i przepraszam jeśli palnąłem jakąś gafę audiomaniacką :)

 

Zapomniałem dodać, że całość podłączam do komputera przez DAC Audiotrak Maya U5.

 

Pozdrawiam!

Łukasz

pioneer_biwi.jpg

wharf_biwi.jpg

Edytowane przez zablociak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .

Możesz tak podłączyć , powinno być dobrze :)

Ale sprawdź najpierw pod jakim obciążeniem (od 4 do 16 omów) pracuje twój wzmacniacz na dwóch parach kolumn .

Żeby nie było takiej sytuacji , że po podłączeniu kolumn spalisz wzmacniacz ...

 

Właśnie zerknąłem na zdjęcie wzmacniacza :

Dla dwóch par kolumn ( A+ B ) pracuje w zakresie od 8 do 32 omów .

Tak więc , nie możesz / nie powinieneś podłączać ich w ten sposób bo wzmacniacz może się spalić :)

Pozdrawiam serdecznie !

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubasz

Dzięki za rady!

Ja zamierzam podłączyć jedną parę kolumn (6 ohm każda, nie bijcie - nie jestem elektryk).

Wg instrukcji Pioneera <cyt>:

 

"When using only one set of speaker terminals [sPEAKERS A or SPEAKERS B], or when utilizing

bi-wiring connections, the speaker used should have a nominal impedance between 4Ω and

16Ω. When using both sets of terminals, the connected speakers should have nominal impedance between 8Ωand 32Ω."

 

Możliwe, że nie chwytam tej subtelnej różnicy, ale 8-32 ohmów jest dla dwóch par kolumn a 4-16 dla jednej pary LUB jednej połączonej z oboma terminalami A i B metodą bi-wire.

Mylę się?

 

Pozdrawiam!

Łukasz

Edytowane przez zablociak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności