Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Sony MDR-XB500 vs. Panasonic RP-HTX7 vs. AKG K518 vs. Sennheiser HD 20


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat dotyczący zakupu słuchawek, szukam modelu do ~150pln, max 200pln.Głównie zależy mi na Waszej opinii i porównaniu już przeze mnie wybranych opcji. Słuchawek będę używał wyłącznie do muzyki, reggae, r'n'b i hip hop, główne miejsce używania to po prostu miasto, więc liczę na dobre tłumienie i wygodę na głowie/uszach.

Ps. szukam słuchawek, ponieważ moje poprzednie Creative Aurvana Live się popsuły, potrzebuję więc czegoś co najmniej dorównującego, a najlepiej lepszego w każdym aspekcie od CAL'a.

 

1) Sony MDR-XB500 - Model środkowy, między 300 a 700, słuchawki duże, lekkie, rzekomo dają niesamowite wrażenia dzięki swojej basowej "specyfikacji". Nie ukrywam, że jest to dla mnie plus, jednak sam do końca nie wiem czy tego szukam, czy taka basowa charakterystyka będzie wygodna itp. Zwłaszcza, że ten model nie jest powszechnie polecany, w przeciwieństwie do np. CAL'a.

 

2) Panasonic RP-HTX7 - Retro design, muszle obejmujące całe ucho(wielki plus wg. mnie), konkurencyjne dla CAL'a, choć to również subiektywna opinia, plusem jest cena(ok. 110 pln) i design oraz porównywalność z popsutymi CAL'ami.

 

3) AKG K518 DJ - Słuchawki używane niejednokrotnie przez dj'ów, polecane na forach, niewykluczone, że nie są zbyt wygodne(spory minus), takie mam obawy. Czuję, że jakość dźwięku będzie mi jak najbardziej odpowiadała. Najdroższe słuchawki wśród wymienionych.

 

4) Sennheiser HD 205 - Do tego modelu nie jestem przekonany, Tak jak pisałem, warunkiem zakupu jest conajmniej dorównanie CAL'owi a ta opcja jest dyskusyjnie wystarczająca(głos internautów jest za CAL'em).

 

I to byłoby chwilowo wszystko, które wybrać? jestem otwarty na sugestie dotyczące innych modeli oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zepsuty CAL nie jest na tyle niesprawny, żeby nie dało się odratować, po prostu chciałbym coś lepszego pod jednym lub kilkoma względami, bo CAL ma kilka wad m.in. niedostateczna dawka basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze Maxel Retro DJ, czyli rebrandy Brainwavz HM3 - nie mają aż tyle basu, co pozostałe, ale mają niezły wykop, świetną jakość dźwięku, są małe i wokółuszne. może jeszcze używki P30, fajnie w hip hopie się sprawują :) ale nie wiem, czy są lepsze od CALi, bo ich zwyczajnie nie słuchałem. CALe, z tego, co czytałem, mają wolny, czasem mulący bas, a w P30 jest on szybki i energiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno te CALe co teraz sprzedają to już nie to samo ;)

 

Co do Retro Dj - grają nadzwyczaj dobrze jak za swoją cenę :) Byłem zaskoczony ich brzmieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawu najlepiej grają XB500. No i też pasują do Tego, co napisałeś. Tzn takich, jakie opisałeś nie ma, bo CAL są za dobre, chociaż to też zależy od egzemplarza, który miałeś.

HTXy grają gorzej, acz są bardzo miłe/uniwersalne w używaniu. Dobrze tłumią i są wygodne. K518 tłumią jeszcze trochę lepiej, ale słabiej z wygodą.. XB500 tłumią słabiej od nich, mniej więcej tak jak CALe, ale dźwięk mają po prostu najlepszy a bas tak samo duży jak w AKGL. Myślę, że nawet, jeśli masz najlepszą wersję cal, to spadek jakości nie będzie w ogóle problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę XB500 zwłaszcza do gatunków, które wymieniłeś. Inna sprawa to czy w tak dużych słuchawkach będziesz chciał chodzić po mieście. Co do izolacji na mieście nie wiem (tam ich nie używam), ale w domu nie dochodzą do mnie żadne dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 205 odpadają więc, tak jak z początku się domyślałem.

K518 są zbyt drogie, a jako, że zależy mi na wygodzie, będą nieodpowiednim wyborem.

HTX7 specjalnie się nie wyróżniają, oprócz designu są w każdym calu uboższe od CAL'a.

 

Teraz po Waszych opiniach mam dylemat pod tytułem: Maxell z allegro w sumie ok. 90pln czy xb 500 za niecałe 150pln.

Naprawdę jestem ciekaw możliwości XB 500, wiem, że za kilka miesięcy będę miał dosyć tych nienajlepszych(w porównaniu z k518) basów. Samo chodzenie z nimi nie będzie problemem, natomiast reakcja lokalnych dresów o skłonnościach przestępczych może skutkować ich(słuchawek) stratą, są nazbyt wyzywające.

Rozumiem, że Retro DJ grają dobrze, są jednak znacznie bardziej neutralne od xb 500.

 

Mam tylko jedną wątpliwość, czy Retro DJ przebijają jakością dźwięku o połowę droższe xb 500(całokształt jekości - bez dzielenia na basy, soprany itp.)? Jeśli tak, to uważam, że dalsze zastanawianie się nad zakupem innego modelu nie będzie potrzebne, kiedy dostaję znakomite słuchawki za mniej niż 100pln. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Właśnie dziś przyszły moje XB-500 i basu wcale nie jest jakoś super dużo, ani nie jest on jakiś świetny jak wszyscy opisują, czy to może być wina mojej Integry w lapku ? Jedynie z Sennheiser hd205 ona świetnie grała, inne słuchawki (AKG, SJ-55 czy te Sony) to jakaś porażka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Właśnie dziś przyszły moje XB-500 i basu wcale nie jest jakoś super dużo, ani nie jest on jakiś świetny jak wszyscy opisują, czy to może być wina mojej Integry w lapku ? Jedynie z Sennheiser hd205 ona świetnie grała, inne słuchawki (AKG, SJ-55 czy te Sony) to jakaś porażka :(

Daj im się wygrzać tak kilkanaście godzin u mnie nawet z NWZ-E353 basu było baaaaaardzo dużo a ten player mocą nie grzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn bas jest ale taki jakiś niezbyt fajny, ogólnie grają sporo gorzej od ath-sj55, a miało być lepiej, słuchawki są kupione jako używane (od lipca) także już raczej wygrzane...

Już mam info, grały niecałe 10h :) czy maja u5 będzie do nich odpowiednia jakby co ?

Edytowane przez unguided1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam XB500 od ponad roku. I to naprawdę świetne słuchawki są, w swojej klasie oczywiście. Ponadto, polecam lekki equalizing tonów wysokich, albo coś w stylu V, jeśli jeszcze ci mało basu, bo można z nich sporo wycisnąć, nie tracąc na jakości grania. Bo bez EQ może się wydać, że wysokie są troszkę... przymulone.

Poza tym, to najwygodniejsze słuchawki jakie kiedykolwiek nosiłem. Czy nadadzą się na miasto? Cóż, są dość spore, jeśli Ci to nie przeszkadza, to nie za długi płaski kabel tylko pomoże w użytkowaniu ich na mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak mam cal! od ponad roku i miałem dzisiaj na głowie XB500 i powiem ci że sony nie ma porównania do cal . CAL grają duużo wyrażniej

w soniaczach jest bardzo dużo basu i są w sumie wygodne ale dżwiek :huh: słabo,

i do tego CAL są głośniejsze niż XB500 na neo v

nie jestem znawcą to moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxelle graja fajnie, w sumie chcesz sluchawki z ktorymi mozna sie pokazac i nie grzeszacymi jakoscia dzwieku. Maxell=bw hm3. Sluchawki graja z fajna lekkoscia fajnym basem moze nie jakims z mega glebia, ale przyjemny dla ucha. Izolacja w pozadku, a wygoda super. Moim zdaniem lepiej w domu uzywac cal, a kupic wlasnie takie sluchawki na dwor.

P.S Biale wygladaja super jakby co.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dłuższym namyśle zamówiłem xb500, niestety sklep Net-S, którego chwilowo nie polecam, po wykonanu procedury wstępnej tj. przyjęcie i potwierdzenie zamówienia a później "wzięcie" go do realizacji, anulował zamówienie nie informując mnie w żadnej formie, nawet status zamówienia w widoku klienckim nie został edytowany. Nieuprzejmie z ich strony.

 

W ciągu tych kilku dni cena słuchawek oczywiście podskoczyła o jakieś 20 pln do ~170. Zrezygnowałem więc chwilowo z zakupu i poszukałem alternatywy, szczęśliwie akurat w sklepie Otido pojawiła się dostawa Retro Dj w dość niskiej cenie, jako, że ogólnie model ten jest chwalony, długo się nie wachałem i zakupiłem Maxell'e. Paczka powinna przyjść jakoś w tym tygodniu.

 

Dziękuję za powyższe opinie, kiedy otrzymam słuchawki napiszę jeszcze krótką ocenę nt. opłacalności(lub nieopłacalności) ich zakupu na tle wspomnianych w temacie modeli.

Edytowane przez Piterrini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziekuj im za sprowadzenie na ziemie ;).

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxelle przyszły dziś, już bez wygrzewania zauważyłem sporo różnic między RDJ a wysłużonymi CAL'ami.

CAL są wygodne, nie przesadnie bo leciutko dociskają dół ucha do głowy, lecz samego pałąka w ogóle nie czuć. RDJ'y są totalną opozycją jeśli chodzi o wygodę, na szczęście da się to obejść bez wyginania pałąka, używając "podkładek" pod pady w odpowiednich punktach. Wzmożony docisk sprawia, że są to lepiej izolujące słuchawki, jednak wciąż niedostatecznie. Dodam jeszcze, że wielka różnica dźwiękowa to bas, w moim egzemplażu CAL'i nie ma go wcale a tutaj "po prostu" jest tzn. nic spektakularnego, ale w miarę żywy.

Teraz krótko, izolacja mi nie odpowiadała, to z miejsca uszczelniłem muszle dość mocno. Wraz ze wspomnianą małą modyfikacją padów stały się to słuchawki niezwykle dobrze izolujące, uprzednio zwykły bas trochę się pogłębił, ale na niego recepty jeszcze nie znalazłem(zrobiłem 2 dziurki w taśmie z przodu przetwornika, jak w temacie: http://forum.mp3stor...-brainwavz-hm3/ lecz bas wtedy niemalże całkowicie zniknął, za to scena się poszerzyła, niemiło, więc przywróciłem je do stanu poprzedniego).

CAL'e są bardziej szczegółowymi słuchawkami m.in. przez brak basu(j.w.), odczuwalną separację dźwięków i szerszą scenę. Maxelle teraz również grają czysto, a z lepszym tłumieniem, wygodą(jeszcze niedorównującą CAL'om, ale już gonią) i po kilkudziesięciu godzinach wygrzewania zapewne przegonią Creative'y w niemalże każdym calu.

Czekam więc na efekty wygrzewania, ewentualne mody wykonam już po tej operacji. W razie niesatysfakcjonujących efektów przymierzam się do Renkforce'ów CD-340, również rebrandów Fishera, lub gdy bas się odpowiednio nie pokaże to wrócę do zakupu XB-500.

Ps. byłbym wdzięczny za konstruktywne pomysły dot. modowania RDJ'ów, ewentualnie przydatne linki na PW. :)

Edytowane przez Piterrini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności