Skocz do zawartości

Windows Phone - temat ogólny


beastofmisery

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu powstał jeden duży, oddzielny dział poświęcony Androidowi. Zrozumiałe, Andek jest obecnie najpopularniejszym systemem mobilnym, zainstalowanym na setkach modeli smartfonów, aparatów fotograficznych (sic!) i nawet nawigacjach. Windows Phone w obecnej wersji 7.5 to nisza, ale mimo to postanowiłem założyć zbiorczy temat o WP.Temat będzie wyglądał prawdopodobnie jak reszta zbiorczych tematów, czyli trochę chaosu, nad którym będzie starał się zapanować mod (chwała jemu za to). Sądzę, że miejsce również jest odpowiednie i żadna "siła wyższa" tematu nie przeniesie.

 

Chciałbym zacząć od dwóch pytań. Czy jest lepsza przeglądarka zdjęć niż standardowa aplikacja? Szukam już jakiś czas i jedyne, co znalazłem to masa aplikacji do przeglądania internetowych zbiorów zdjęć. Jakieś propozycje?

 

Zna ktoś szczegóły na temat WP 7.8. Jedyne co udało mi się wydobyć z odmętów sieci, to informacja, że aktualizacja do 7.8 zostanie wypuszczona po premierze Windows Phone 8. Kiedy to się stanie - nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie ze powstał temat o WP.

 

Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad Nokia Lumia 710, bo nie mogę patrzeć już na zacinającego się androida.

Posiada ktoś ten telefon? Jakieś minusy?

 

Musisz sprawdzić specyfikację, bo na Lumii 610 nie pójdą wszystkie gry (ma za słabe "bebechy").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 wrzesnia konferencja nokii i microsoftu, wiec pewnie wtedy zaprezentuja telefony z wp8, a do sprzedazy trafic maja ponoc w polowie pazdziernika, tez myslalem nad telefonem z wp8, czekam co nokia zaprezentuje, IMO nie warto teraz ladowac sie w telefon z wp7.5, samsung activ s wyglada bardzo fajnie, taki sgs3 w aluminiowej obudowie i tez bedzie z wp8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Lumię800 i nie narzekam, jak na razie najlepszy telefon jaki kiedykolwiek miałem. Bawiłem się 900tką i już nie robi takiego wrażenia.. co do WP8... trochę lipa, że nie będzie aktualizacji do flagowców Nokii, ale to wszystko polityka Microsoftu, który nie chce wiązac sobie rąk systemem skazanym na wymarcie. Wyśle ze 7.8 będzie sie sprawował dobrze. Jeżeli będzie tak stabilny jak Mango plus da możliwość konfigu ekranu głównego to nic więcej mi nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 7.8 jest szykowana dla wszystkich obecnych telefonów z WP. Będzie zawierać nowy ekran główny. I właściwie tyle wiadomo. No i aplikacje na WP8 oczywiście nie będą działać na obecnych telefonach.

 

Mam nadzieję, że w WP 7.8 będą jeszcze mniejsze zmiany interejsu jak np. możliwość zmiany wielkości czcionek, powiadomienia wszystkich aplikacji na ekranie blokady i Mapy Nokii, które mają być we wszystkich telefonach WP 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] i Mapy Nokii, które mają być we wszystkich telefonach WP 8.

 

na tych od samsunga też?

 

szkoda, że wszystkie zapowiedziane telefony z wp8 mają ekran >4", dla mnie tak 3,3-3,7" byłoby optymalne, miałem lumie 800 w łapie i imo nie jest zbyt wygodna.

 

za to nowe nokie zapowiadają się nieźle, niby takie lumie, ale już bez tej paskudnej ramki wokół aparatu:

http://techcrunch.com/2012/08/31/hello-beautiful-the-windows-phone-8-nokia-820920-pureview-smartphones-leak/

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kontakt z WP7 ograniczył się do Lumii 610 kumpla. Nie wiem jak z grami ale system w porównaniu do mojego Desire S dosłownie kopci opony. Responsywność WP7 przy Androidzie to kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kontakt z WP7 ograniczył się do Lumii 610 kumpla. Nie wiem jak z grami ale system w porównaniu do mojego Desire S dosłownie kopci opony. Responsywność WP7 przy Androidzie to kosmos.

 

Aż taka przepaść? W Desire S chyba nie jest źle?

 

[..] i Mapy Nokii, które mają być we wszystkich telefonach WP 8.

 

na tych od samsunga też?

 

 

Podobno tak, dziwnie to będzie wyglądać jak na Samsungu Ativ S pokaże się logo Nokia Maps :)

Ogólnie zastanawia mnie czy w 7.8 też będą, byłoby miło.

Tutaj jest podsumowanie o WP 8:

http://windows-phone.pl/8203-nowosci-w-windows-phone-8-male-podsumowanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kontakt z WP7 ograniczył się do Lumii 610 kumpla. Nie wiem jak z grami ale system w porównaniu do mojego Desire S dosłownie kopci opony. Responsywność WP7 przy Androidzie to kosmos.

 

Aż taka przepaść? W Desire S chyba nie jest źle?

Nie jest źle. Ale w WP7 jest potężnie wręcz. 100% smooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kontakt z WP7 ograniczył się do Lumii 610 kumpla. Nie wiem jak z grami ale system w porównaniu do mojego Desire S dosłownie kopci opony. Responsywność WP7 przy Androidzie to kosmos.

Bo ja wiem, brat ma tą Nokię. Moja jest Motorola Defy z CM 7.2 od Maniac`a.Odnośnie ogólnie pojmowanej płynności w menu itd to tu i tu jest OK. Nie ma przeskoków, wszystko działa płynnie - tak jak działać powinno. Wiem, że Android nie jest najlepszym systemem, ale w sferze budźetowej, przy telefonach o podzespołach, powiedzmy od te Defy w górę da się całkiem przyjemnie obsługiwać. Mnie na Win7 jak i na Andku gryzie raczej problem z dobrymi grami. Tutaj żaden z systemów na telefony/odtwarzacze nie ma tak dobrej biblioteki jak Hamerykańskie Jabłko.

 

Dodatkowo dla mnie, jako osoby, która czasem lubi coś w telefonie pogrzebać, pozmieniać i później kląć, na czym to świat stoi "Bo mi znowu nie działa X, jak wgrałem rom od Y, a miała bateria trochę dłużej trzymać". Takie drobnostki, jak brak możliwości wysyłania plików przez BT po prostu wkurzają. Jeśli na coś pozwala HW, to dlaczego SW to blokuje? ;)

Edytowane przez piecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia Lumia jako player zupełnie się nie nadaje, beznadziejna separacja, szczegółowość, bardzo mało basu itd.,

Touch 4g ją po prostu masakruje, ale za to WP7 na Lumii chodzi jak marzenie.

Jeśli chodzi o aplikacje:

Tapatalk - board express

gg jest, ale znacznie zubożone w porównaniu do wersji na IOS

facebook jest - jak wyżej

Edytowane przez pavv3l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności