Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon E2 vs. Sansa Clip Zip (+?rockbox?) vs. ? do Philips Uptown


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jak w temacie. Właśnie przyszły do mnie nowiutkie Uptown'y. Teraz czas na wygrzewanie i testy odsłuchowe ;) Pomyślałem sobie jednak, że skoro mam nowe słuchawki, to może czas i wymienić stary odtwarzacz (Meizu M6) na coś nowego (głównie przez słabo trzymający aku).

 

Waham się między Cowon E2 a Sansa Clip Zip (ew. +). Z tego co się orientuję, to Cowon bije Sandiski na głowę w każdym względzie... przynajmniej dopóki nie zostanie wgrany rockbox'a.

 

Moje wątpliwości do Cowon E2 związane są z brakiem wyświetlacza - nigdy nie miałem mp3 bez wyświetlacza i nie wiem jak w praktyce takie coś się obsługuje? Czy jest to wygodne?

Co do clipów, czy rockbox'a można już zainstalować na modelu Zip?

 

Który z tych odtwarzaczy będzie lepiej współpracował ze słuchawkami Uptown? Słucham przede wszystkim ciężkiej i dynamicznej muzyki. Odtwarza ma tylko dobrze grać, żadne inne bajery mnie nie interesują. Musi być też poręczny, bo poza napędzaniem Uptown w drodze do pracy, będzie tez używany z innymi słuchawkami przy bieganiu itp.

 

Co poradzicie?

 

Z góry dziękuje za jakieś opinie i wskazówki :] Nie chciałbym przekroczyć 200zł jeśli chodzi o zakup grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez wyświetlacza jest wygodnie. Dla większości jednak nie. Jeśli nie wiesz, co masz nagrane, to się nie dowiesz co leci. Ale Cowon ma bardzo wygodną obsługę jak na bezekranowy odtwarzacz, jeśli słuchasz całych płyt, bo możesz skakać po płytach.

Moje używanie wyglądało tak, że wciskałem play i jak mi nie podchodziło, co leciało, to wrzucałem następną płytę. Jak się jedna skończyła, to automatycznie leciała następna. Teraz jak mam ekran, to nie wiem co wybrać :D No i trochę nudzi mnie, że muszę się napracować, żeby np ustawić equalizer, klikać po jakichś menu, żeby cokolwiek puścić. Jeśli chodzi o szukanie konkretnej płyty, lub piosenki w E2, to wystarczy znać pierwszą literę wykonawcy i jakoś to idzie. Fajne jest jak jesteś w ruchu, bo nie trzeba się angażować zbytnio w obsługę. No i equalizer jest fajny. Trochę posłuchasz na jednym ustawieniu, trochę na innym i jest fajnie.

No, ale e2 to tylko budżetowy Cowon, Z baterią różnie bywa. Ogg, czy Flac ssą batkę w kilka godzin. Mi np padała zawsze drugiego dnia po ładowaniu, więc musiałem ładować codziennie.

A jeśli chodzi o jakość dźwięku, to nie zauważyłem niczego nadzwyczajnego. Była w porządku. Akurat pomiedzy Szuflą, Clipem i E2 nie powiedziałbym, że jest różnica klasy.

 

 

Co do współpracy z Philipsami... Skąd mamy wiedzieć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to Zip i Clip+ niczym się nie różnią poza wielkością ekranu oraz ewentualnie solidniejszą, lepiej dopracowaną obudową i przyciskami. A jak jest z pracą na baterii Cowon E2 vs. obie Sansy?

 

@rhalf

A jak z mocowaniem E2? Bo widziałem że tam można dokupić jakieś cuś dzięki czemu w prosty sposób można przypinać E2, sprawdza się to?

 

Ewentualnie, istnieją jeszcze jakieś alternatywne playery w tych okolicach cenowych?

Edytowane przez Joszua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod słowami @rhalfa. Po zakupie E2 mój Clip leży w szufladzie. Idealny do sportu i sytuacji gdy po prostu chcesz szybko włączyć swoje ulubione kawałki i odłączyć się na chwilę od świata, bez mozolnego skakania pomiędzy albumami i wykonawcami w menu.

 

Natomiast jeśli nie masz kasy na dwa odtwarzacze i szukasz czegoś bardziej uniwersalnego to polecam jednak Sanse Clip/Zip wersję 8GB. Bateria trzyma na Sansie dobrych parę godzin dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salicylowy

Dłużej niż na E2 rozumiem?

 

Właśnie odbyłem pierwszy przesłuch nowych uptown i już wiem, że stary Meizu M6 ma spore problemy z ich napędzeniem (w porównaniu do równie starych Senków PX100... ), na komputerze grają normalnie. Jak jest z Clipami? Bo na forum wiele razy było wspominane że E2 ma spory nadmiar mocy ;). Czy warto dopłacać do Zip'a?

 

I jak z mocowaniem E2 (tym doczepianym klipsem, bo inaczej się chyba nie da?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o E2 chodziło.

 

E2 spokojnie ciągnie moje nauszne Shure, Clip rzeczywiście ma na moje ucho trochę mniejszą moc, ale powinien dać rade bez żadnego wzmacniacza.

 

Kiedyś myślałem też, że clip będzie mi potrzebny ale z biegiem czasu nie odczuwam takiej potrzeby. Przeważnie steruje playerem z kieszeni spodni lub w zimie kurtki, a gdy jadę na rowerze to wkładam do połowy pod gumę ze spodenek;) dla pewności, że nie wypadł przy przypadkowym pociągnięciu za kabel.

Edytowane przez Salicylowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zdecydowałem się na Clip+, ma takie same możliwości i dźwięk jak Zip a do tego trzyma dłużej na baterii (przynajmniej do takich wniosków doszedłem czytają internet, oczywiście zakładam wgranie RockBoxa). Jedyna alternatywa jaką znalazłem do T9, ale jakoś mnie nie przekonuje.

 

Jeszce tylko muszę zobaczyć jak Clip+ wygląda na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Okej, zdecydowałem się na Clip+, ma takie same możliwości i dźwięk jak Zip a do tego trzyma dłużej na baterii (przynajmniej do takich wniosków doszedłem czytają internet, oczywiście zakładam wgranie RockBoxa). Jedyna alternatywa jaką znalazłem do T9, ale jakoś mnie nie przekonuje.

 

Jeszce tylko muszę zobaczyć jak Clip+ wygląda na żywo.

 

Witam, jak się zakończył dylemat zakupu grajka ?

Jeżeli padło na sanse to jak się zagrała z filipkami uptown ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak się zakończył dylemat zakupu grajka ?Jeżeli padło na sanse to jak się zagrała z filipkami uptown ?

 

Lepiej napisz PW bo kolegi dawno nie było na forum i wątpię żeby tu zaglądnął w niedalekiej przyszłości.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności