Skocz do zawartości

Kolumny do 1000zł mały pokój?


rafik1947

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam gorąco - a recenzje mogą być złudne, ja już dawno patrzę z rezerwą na "rozgrzane" produkty rynkowe.

Ostatnio gość chciał bezskutecznie chyba sprzedać na allegro dość kuriozalnie (bo to kolumny od zestawu midi Sony, ale z wysokiej półki)

http://allegro.pl/sony-sa-h7900-kolumny-aktywne-i2568836494.html

To jest granie na naprawdę wysokim poziomie pomimo designu,elektrostat + woofer mfb na pokładzie, polecam ew. wątek o kolumnach MFB na audiostereo.pl , tam jeden gość ma takie i bardzo chwali.

Sam myślałem czy nie kupić ale mnie żona wywali z kolejnym gratem :)

 

Miałem na myśli kuriozalny wygląd, ale z Japońcami nie ma co dyskutować - tak je narysowali i już,z duchem tamtego czasu.

Ale gra ponoć pełną barwą i szeroką sceną (Hi-End`owy tweeter!).

Jak nikt nie łyknie to może kiedyś go jeszcze zachaczę :) bo ludziska się pewnie przestraszyli ciężko "wieżowym" designem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, Sony Sa-h7900 to wyjątkowo ciekawe kolumny. Miałem je kiedyś na testach w pracy. I tak jak wyżej góra jest bajeczna. Woofer mfb też sobie daje nieźle radę. Ale na moje ucho brakowało trochę środka, tak jakby gdzieś był problem w projekcie zwrotnicy. Ale odsłuchiwałem na dedykowanym zestawie, może być że z czym innym zagrają lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł poleciłbym Ci szukać modelów 601 lub 602 ze stajni B&W, monitor audio 1 lub 2 od Paradigm, a jak trafisz, to komplet studyjnych aktywnych monitorków KRK Rokit 6 - powalą Cię dźwiękiem.

Edytowane przez Serji
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/revox-forum-b-od-1zl-okazja-i2605376089.html

 

Tylko aukcja kończy się dzisiaj... do 500-600 PLN jak kupisz będziesz w siódmym niebie. Kolumny są trochę większe od Tannoy m2 czy małych JBLi, natomiast dźwięku nie ma nawet co porównywać - to jest dźwięk na poziomie kilku tysięcy PLN za nowe. Za resztę kasy oddasz obudowy do stolarza, żeby Ci położył nowy fornir i zapewniam Cię, że będziesz mega zadowolony. To są kolumny o bardzo równym paśmie, z bardzo dobrym, punktowym basem i są bardzo detaliczne. Miałem takie same, jak i model wyższy Plenum B i kilka odmian innych kolumn Revoxa - za te pieniądze ekstraklasa. Polecam!

 

ps. nie mam nic wspólnego ze sprzedającym i gdyby nie moja obecna sytuacja to sam bym je wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak nie zachwycam forum B. Miałem kiedyś na testach te kolumny w wersji mk1.

Wrażenia... Grają dobrze ale mają lekko rozlewający się bas na moje ucho. Jest też niedosyt w dolnym przedziale średnich tonów.

Kolumny jak najbardziej do polecenia i wysoko je oceniam ale na pewno nie są lidearami..

 

Ale niestety najgorsze co jest w tej ofercie to to że głośniki niskotonowe w kolumnach z aukcji są albo nieoryginalne, albo mają wymienione membrany z zawieszeniami i kopułkami co całkowicie je przekreśla bo ma to bardzo często spory wpływ na brzmienie.

 

Dlaczego tak uważam: forum B ma mniejszą kopułkę, szerszy kołnierz zawieszenia oraz wyprowadzone na membranę i zalane klejem kabelki z cewki

Edytowane przez PiotrekB88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności