Skocz do zawartości

deezer - cała muzyka za połowę ceny albumu


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

 

tia, można tylko przewijać bo większość Quincy J jest w 128 kbps, deezer jest dobry ale ma słabą ofertę jakościową.

Spotify i wimp są ok ale nie mają takich promocji niestety, choć kiedyś od all dostałęm linka do dobrej oferty na wimpie.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzasz bitrate?

 

Do odkrywania muzyki jest spoko.

kto jak kto ale ty nie powinieneś zadawać takich pytań ;)

po tym jak szybko pasek zapiernicza :)

 

 

a już tak na poważnie to słychać ;) i w menedżerze sieci na 1 utworze ilość ściągniętych danych - proste.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać, gorzej że stare albumy jazzowe nagrane są tak, że to ma małe znaczenie ;) Do tego staram się nie porównywać tego do flaców i wtedy można sobie na spokojnie z uśmiechem na twarzy posłuchać na kolumnach, nie martwiąc się o jakość. Ale sporo muzyki jest ok jakościowo, do takiego słuchania nie potrzebuję więcej.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać, gorzej że stare albumy jazzowe nagrane są tak, że to ma małe znaczenie ;) Do tego staram się nie porównywać tego do flaców i wtedy można sobie na spokojnie z uśmiechem na twarzy posłuchać na kolumnach, nie martwiąc się o jakość.

dokładnie, Patricie B też mają w słabej jakości (tutaj to już bardzo duża różnica bo albumy ma wydane genialnie) - olali temat - aby było.

przy lipnej jakości leci ~ 1 MB na minutę.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

IMO deezera premium nie warto kupować - większość i to nowych albumów to zaledwie 128 kbps

przy ofercie spotify i ostatnio wimpa to lipa, może te 10pln dla odkrywania muzyki się nadaje i to wszystko.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

przecie oni daja za free (no dobra 1.23 zl ?) do konca wrzesnia premuim przez paypala - co tu odkupowac? :)

Do końca września, potem cena wraca do dyszki za miesiąc. Ja mam voucher na 3msc który możesz uruchomić w dowolnym miesiącu, kiedy o wrześniowym premium już dawno zapomnisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat zalatuje trochę archeologia ale nie znalazłem nowego działu poświęconego tej usłudze streamingu.

 

Zawsze słuchałem muzy zgranej z płyt ew zakupionej na iTuness ale postanowiłem wyjść z "muzycznego getta" do czego skłoniło mnie też odkrycie takich usług jak Spotify czy Tidal.

 

Testowałem przez ostatnie dwa tygodnie Spotify, Tidal, Google Music i tak:

- Spotify b.fajne, świetna usługa odkrywania muzyki ale niektóre rockowe kawałki są nie do przyjęcia - średnica jest cofnięta, ciemna...

- Google Music podobało mi się ze względu na dźwięk ale interfejs to masakra a funkcja odkrywania muzyki to jakiś żart i potrafi przycinać co kilka utworów.

- Tidal (premium) właście u mnie wygrał i tylko brak odkrywania muzyki mnie trochę rozczarował... są wprawdzie playlisty a właściwie całe biblioteki playlist w których cieżko w nich coś dobrać dla siebie.

 

Dwa dni temu tylko z ciekawości (byłem już zdecydowany na Tidala) odpaliłem "niszowego" Deezera który mnie b. pozytywnie zaskoczył.

Dezer posiada odkrywanie muzyki i system poleceń które całkiem fajnie się sprawdza - nawet jak wskazałem blusa to wybrał mi playlisty podchodzące pod muzykę którą lubię.

Do jakości dźwięku nie mam zastrzeżeń, gra równie dobrze jak Google music, mam nawet wrażenie, że muza ma trochę większego kopa niż w Tidalu ale przekaz jest też trochę jaśniejszy.

Interfejs jest dla mnie b. przejrzysty i nie mam żadnych uwag do samego połączenia internetowego. Tidal do tej pory prowadził ale potrafił przyciąć na 2-3 sekundy - Deezer nie tylko nie przycina ale też pozwala bez problemu przeskoczyć do przodu w słuchanym kawałku.

 

Ogólnie wszystko mi się podoba poza brakiem informacji o wykonawcach, to mój faworyt ale mam kilka pytań.

- Jak wygląda obecnie sprawa jakości muzyki w usłudze premium - kiedyś wspominano, że potrafi spaść do 128kbs?

- Czy to prawda, że po przerwaniu subskrypcji tracę całą bibliotekę?? w Tidal jest podobnie?

- Aplikacja podczas instalacji zajmowała chyba 28mb teraz zajmuje ponad 500. Czy ktoś może mi to prosto wyjaśnić? nie ustawiłem żadnego ściągania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wpis natchnął mnie do tego, aby zalogować się na moje stare konto w Deezer. Chyba w 2015 roku opłacałem tam abo przez 12 miesięcy (miałem zniżkę 9,99 zł) i w sumie bardzo sobie chwaliłem ten serwis. Od tego czasu troszkę o nim ucichło, wszyscy trąbią o Spotify, Tidalu i aplle music, a Deezer troszkę w zapomnieniu. 

 

Zajrzałem tam wczoraj i to był naprawdę ciekawy powrót. Raz, że miałem sporo fajnych playlist, ale rzeczywiście apka Deezera robi pozytywne wrażenie. Bardzo trafne podpowiedzi, propozycje i ogólnie sporo "ficzerów" - teksty piosenek pod ręką, opcja naciśnij aby posłuchać itd. Poważnie zastanawiam się czy czasem nie odnowić abo w tym serwisie. Ma sporo ciekawych rzeczy, których mi brakuje w Tidalu Premium i Spoti. Nie wiem jednak z jaką najlepszą jakością można posłuchać muzy na Deezer. 

Ktoś ma w ogole jeszcze tu abo?

 

@Mcarto - na pewno nie tracisz biblioteki po zakończeniu subskrypcji, ja skończyłem opłacać abo w 2015 i wczoraj po zalogowaniu mam cały czas dostęp do dawnych playlist, albumów itd. Mogę ich nawet słuchać za free w wersji z reklamami. Także miło z ich strony. 

 

Apka puchnie za sprawą "smart cache" - możesz zredukować jego wielkość w ustawieniach. Nie wiem czy działasz na iOS czy Andku, ale na przykład na ios ze Spotify jest słabo, bowiem apka zajmuje mi po paru tygodniach blisko 3GB, a tam opcji na usunięcie cache nie ma... 

Edytowane przez kaleidgalaxy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki:)

Mam androida i faktycznie jak zmniejszyłem te "smart cache" to apka wyzerowała swoją pamięć z 7%?? nie bardzo wiem o co chodzi bo słabo znam się na tych sprawach technicznych... pewnie nic nie straciłem? bo i tak wszystko zapisuje się w chmurze.

 

Dziś dałem sobie kolejny dzień na poznanie Tidala i Deezer, odpaliłem też na chwilę Google po to tylko aby przekonać się że dźwięk Google jest bardzo ok ale przycina zbyt często i ten interfejs...

Wybiorę pewnie Deezer bo bardzo podoba mi się to odkrywanie muzyki, teksty piosenek na szybko i playlisty jakoś bardziej mi pasują.

Jak słucham z telefonu to na podglądzie okładki/pliku jest napisane HQ wiec pewnie mam zapewnioną wysoką jakość...

 

Mam tylko jedno pytanie czy wiesz może jak wyświetlić informacje o danym artyście? kilka słów o nim co gra, od kiedy itp.? W Google i Tidal to jest pod ręką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda tych opisów.

Tidal ogólnie jest b. fajny nie mam właściwie żadnych uwag do niego. Gra odrobinę ciemniej, mniej bezpośrednio ale przez to pewnie mniej męcząco i to dla mnie jest jedyna różnica + wspomniane opisy. Interfejs w obydwu jest dla mnie ok

Deezer wygrywa odkrywaniem. To jest bardzo fajne - poznałem już kilka kawałków przy których kapcie spadają:). Nie znam się tak dobrze na muzyce i to dla mnie ogromny krok w stosunku do Tidala - tam się gubię w playlistach a tutaj mam system poleceń który co chwila mi podaje coś nowszego, niekiedy niszowego ale i ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych zdecydowałem się na Deezer:)

W ostatnim tygodniu zaprzestałem testów pozostawiając wybór przypadkowi i dziś widzę, że z Dezera systematycznie korzystam a Tidala odpalam bardziej z nudów jak potrzeby - podobnie jak Google.

Jakość muzyki jaką serwisy oferują w systemie premium jest praktycznie ta sama ale odkrywanie muzyki + polecane na podstawie preferencji słuchacza playlisty to coś co  mnie przekonało.

 

Acha i jeszcze jeden ważny szczegół. Deezer na moim połączeniu internetowym (3G telefon+komp) chodzi najszybciej i najmniej przycina. Mam wrażenie, że domyślnie zasysa trochę więcej muzy do pamięci bo nawet gdy przeglądam jego zawartość i podstrona się zawiesi to nadal mi gra i nie ma problemów z kolejnym utworem.

Edytowane przez Mcarto
opis
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak ja pisałem w jakiś wątkach, że używam Deezera, bo jest bardzo fajną apką, to forumowicze na mnie psioczyli :P 

 

Deezer bardzo fajnie sprawdza się w odkrywaniu muzyki. Jak bawiłem się spotify to też to było... jak ktoś lubi słuchać wyłączenie nieznanych utworów. Zdecydowanie tam za bardzo szło w nisze, a deezer skupia się na bardziej znanych utworach (ale losuje też te mniej znane). Apka ma bardzo fajny interfejs. Tidal chciałem sprawić, ale HAJS, HAJS, PŁAĆ Z GÓRY, podziękowałem. Google muszę kiedyś odpalić, jakoś do tej pory nie miałem okazji (chociaż też mnie chyba coś odrzuciło w związku z opłatami czy podejściem do niepłacących użytkowników).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie wybiera najbardziej znane utwory ale często też zespołów niszowych które są praktycznie nieznane. Ostatnio dodałem do ulubionych Knadyjski zespół o którym nawet w angielskiej wikipedii nie znalazłem wyczerpujących informacji a grają już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

tej, kupiłem za zeta odpaliłem wersję noflash html5 też w wersji testowej ( w lab) i wyskoczyła opcja do pobrania

daj skrzynkę na pm do wyślę apkę

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności