Skocz do zawartości

deezer - cała muzyka za połowę ceny albumu


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

chyba jeszcze nie było o tym na forum - na deezer w cenie 30zł na miesiąc można słuchać całej muzyki jaką mają w ofercie (w tym wcześniejszy dostęp do wszystkich nowości), za 15zł to samo, tylko że bez offline (przez przeglądarkę albo aplikację na telefonie)

 

tylko jest drobny problem z logowaniem przez facebooka, który można rozwiązać tak: http://blog.khron.net/2012/08/24/deezer_account_no_facebook/

 

polecam, ja już słucham i wyłączam iTunes Match :)

 

BTW osoby które chcą "posiadać" muzykę dostaną tu tryb offline, ale już nie skopiują jej na odtwarzacz (więc trzeba mieć dobry jakościowo telefon android/ios albo po prostu odtwarzacz android/ios)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW osoby które chcą "posiadać" muzykę dostaną tu tryb offline, ale już nie skopiują jej na odtwarzacz (więc trzeba mieć dobry jakościowo telefon android/ios albo po prostu odtwarzacz android/ios)

 

jak to, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wersja trial na 15 dni chyba i tak wymaga rejestracji przez fb.

 

nie... zarejestrowałem się tak jak opisałem i właśnie jestem na trialu - jeśli zrezygnuję, paypal nie zostanie obciążony

 

> jak to, dlaczego?

 

bo tak działa deezer - można słuchać przez przeglądarkę na komputerze albo przez aplikację na telefonie/odtwarzaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po kliknięciu na żółtą belkę/okienko u góry ekranu i podaniu numeru karty itd. pieniądze nie zostaną od razu zabrane z karty tylko najpierw dostanę trial na 15 dni za free?

 

Raz po rejestracji tak jak to opisałeś na swoim blogu wyskoczyło mi zapytanie czy chcę aktywować wersję trial, kliknął, że chcę i wyskoczyło mi okienko, że muszę się zalogować z fb. Da się jakoś włączyć trial bez podawania nr karty i logowania przez fb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako że od kilku tygodni korzystam z deezera, dodam że mając abo w Orange i wykupując Deezer Premium aplikacja mobilna nie zjada nam MB z konta. Bardzo wygodne rozwiązanie i generalnie niezła usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Deezera i jest ok, chociaż stawiam na Spotify. Wydaje się być najlepiej dopracowane, najpopularniejsze i mieć największą kolekcję muzyki. Podoba mi się też desktopowy klient, wolę go niż to przenoszenie wszystkiego na siłę do przeglądarki. Oficjalnie w Polsce jeszcze nie działają, chociaż jest oczywiście wiele metod na obejście tego. Mają wkrótce startować w Polsce, jak dowiedziałem się z zaprzyjaźnionych nieoficjalnych źródeł, powinno to być "bardzo wkrótce" :) Liczę, że będę mógł używać go bez kombinowania w okolicy świąt lub na początku nowego roku.

Bardzo denerwuje mnie narzekanie na ceny tego typu usług - jeśli ktoś twierdzi, że 20 albo 30 zł miesięcznie za praktycznie całą muzykę świata to dużo, to znaczy, że ten człowiek chyba w życiu nie kupił żadnej oryginalnej płyty tylko ciągnie pirackie mp3 z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zaprzyjaźnione źródła" o "wkrótce" mówią już od paru miesięcy, więc żadna nowość (sic!) ;)

Od 1-1.5 roku pojawiają się na blogach notki odnośnie wejścia Spotify do Polski, ale na razie brakowało konkretów czy potwierdzenia ze strony firmy.

Chyba dopiero 1-2 miesiące temu zaczęli otwarcie szukać u nas ludzi (pewnie słyszałeś o spotkaniu w Krakowie), więc wydawało mi się, że wystartują np. za pół roku. Znam kogoś kto pracuje w Spotify, konkretnej daty nie wyciągnąłem, ale jeśli dobrze zrozumiałem to jest to kwestia raczej kilku tygodni niż kilku miesięcy (od dziś).

 

Zresztą to jest temat o Deezerze, więć nie ma sensu gdybać na temat innego produktu i jego wejścia do Polski. Obie usługi są świetne, ja teraz opłacam Deezera Premium i polecam go, ale po uruchomieniu Spotify najprawdopodobniej przejde do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie usługi są świetne, ja teraz opłacam Deezera Premium i polecam go, ale po uruchomieniu Spotify najprawdopodobniej przejde do nich.

 

Jeśli o mnie chodzi to tutaj dużo będzie zależało od dostępności polskich wykonawców. No i ciekaw jestem czy podpiszą umowę z jakimś operatorem komórkowym. Stawiam na Play ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie fajna sprawa za niewielkie pieniądze - wiem pojęcie względne. Kolekcja naprawdę obszerna + nowości.

Miałem jeden problem, odtwarzanie nie startowało dopóki nie kliknąłem w mały kwadracik w górnym lewym rogu - co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deezer jako taki działa na flashu,

Jak wygląda sprawa jakości dźwięku z flasha? napisali że format mp3 do 320 kbps i ile faktycznie jest.

Testował ktoś na dobrym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa jakości dźwięku z flasha? napisali że format mp3 do 320 kbps i ile faktycznie jest.

Testował ktoś na dobrym sprzęcie.

 

flash jako taki nie jest ogranicznikiem jakości, za to format już jest - nie cała muzyka odtwarzana przez przeglądarkę jest w 320kbps i często to słychać

 

dość powiedzieć że deezer nie jest usługą dla audiofilów (w znaczeniu: dla osób szukających muzyki do sprzętu za ciężkie pieniądze), tak po prostu

 

deezer jest dla osób, które chcą sobie posłuchać tego i owego nie zastanawiając się nad dźwiękiem który słyszą, tylko słuchając melodii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... dość powiedzieć że deezer nie jest usługą dla audiofilów (w znaczeniu: dla osób szukających muzyki do sprzętu za ciężkie pieniądze)

 

 

oj tam od razu skrajność, nie pytałem o audiofilską jakość - wiadomo ta kosztuje.

Faktycznie pliki mają 320 kbps ale nie w wersji offline (tak jakby nie była to wersja HQ).

 

Są też niestety pliki 128 kbps (Albumy Patricii Barber)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje ucho jest właśnie na odwrót - nie zawsze słychać różnicę, ale jeśli już słychać różnicę, to pliki w wersji offline brzmią lepiej niż pliki słuchane ze streamu :)

 

przynajmniej w wersji mobilnej, mówiąc szczerze nie wypróbowałem jeszcze przeglądarkowego trybu offline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cytat :

"Maciej Jaworski, dyrektor zarządzający Deezer Polska: 320 kbps to jakość w jakiej zapisanych jest większość utworów w naszej bazie. Ważna jest relacja jakości dźwięku i wielkości plików. Deezer jest serwisem streamingowym także wszystkie utwory przesyłane są do nas na bieżąco przez Internet (chyba ze korzystamy z opcji offline). Nie chcemy żeby nasi użytkownicy byli zmuszeni do pobierania ogromnej ilości danych, co byłoby nieodzowne przy jeszcze wyższej rozdzielczości plików audio. Poza tym nie wszystkie urządzenia, szczególnie mobilne mogłyby dostatecznie dobrze radzić sobie ze streamingiem tak dużych plików. 320 kbps to ciągle bardzo wysoka jakość audio biorąc pod uwagę, że za standard uznaje się pliki w jakości od 192 do 256 kbps."

 

Standard czego ? Kurcze, jak coś jest za kasę to niech będzie porządne. A nie 320 i to ma być HajEnd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 kbps to nie jest bardzo dobra jakość?

Niestety tak jak jest napisane nie wszystko jest w 320 a w 128 kbps co dla mnie jest

nie do przyjęcia bo głównie słucham muzyki w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności