Jump to content
D@rkSid3

Słuchawki nauszne. Mobile o dużym SQ. Lista modeli wartych uwagi

Recommended Posts

Postanowiłem zrobić "małą" rozpiskę modeli nausznych. Które oferując dużą wygodę podczas użytkowania w terenie i jakość dźwięku na konkretnym już poziomie, mają też odpowiednią prezencję. Czyli rozpatrujemy pod kątem mobilności, wyglądu i jakości dźwięku.

od ~300 do ~600

AKG K450

k450.jpg

AKG Q460

good-img1-e67-akg-q460-wht-1_1_.jpg

AKG K618 (brak jeszcze na stronie producenta)

228450_10150966594111621_2106179519_n.jpg

Audio Technica ATH-ES55

es55.jpg

Audio Technica ATH-ES7

DSC_0108-2-W600.jpg

Audio Technica ATH-OR7

10000170A.jpg

Koss Pro DJ200

prodj200ktc.jpg

Sennheiser HD239

IMG_35551.jpg

Sennheiser PX360

px360-headphones.jpg

Ultrasone ZINO STYLE LINE

ultrasone_zino_2.jpg

Phiaton PS320

phiaton-ps-320-1.jpg

Phiaton MS300

phiaton-ms-carbon-fiber-headphones.jpg

od ~600 wzwyż

AKG K551 (K550 w wersji z krótszym kablem i mikrofonem)

akg-k551silver.jpg

Audio Technica ATH-ESW9

ath_esw9_1.jpg

Audio Technica ATH-ESW10

4529276089_0b8245ee10.jpg

Audio Technica ATH-ES10

743c596e_2wp54s4.jpeg

Beyerdynamic T50p

t50p_big.jpg

Beyerdynamic DT1350

dt1350_produktbild_standard_web.jpg

Beyerdynamic Custom One

beyer-Custom-One-Pro.jpg

Bower & Wilkins P5

bowers-wilkins-p5-mobile-headphones.jpg

Bower & Wilkins P3

bowers-and-wilkins-p3.jpg

Denon AH-D400

EL_AH-D400.jpg

Denon AH-D600

EL_AH-D600.jpg

Focal Spirit One

Spirit_one_with_cable.jpg

Harman & Kardon CL

Harman_Kardon_CL1_original.jpg

Harman & Kardon BT

harman-kardon-bt.jpg

Koss QZ900

qz900.jpg

Monster Inspiration

128917_MH_INS_OE_BK_NI_CUA.jpg

Phiaton MS400

phiaton_ms-400-headphones_msp2.jpg

Phiaton MS500 (póki co, nie ma ich na stronie producenta)

61b842fc_bridge_copy_cropped_MED.jpeg

Philips Fidelio M1

M1_Philips_Fidelio_Headphones_-_Side_(2).jpg

Philips Fidelio L1

Philips-Fidelio-L1-Headphones-1-900x720px.jpg

Sennheiser HD25-II

sennheiser_hd_25_1_ii.jpg

Sennheiser Amperior

sennheiser-amperior-sluchawki-660.jpeg

V-moda Crossfade M80

m-80_flying_wbg_cropped_web.jpg

V-moda Crossfade LP

v-moda-crossfade-xl.jpg

Edited by D@rkSid3
  • Like 5

Do 300zł? Hmm...

AKG K518DJ/LE

Creative Aurvana Live

Koss PortaPro

Panasonic RP-HTX7

Shure SRH240

Sennheiser PX200-II

Sennheiser PX100-II

Jays v-Jays

A P30 są do 300zł... w Empiku chyba 229zł stoją.

• Like 1

Będą poprawki. Po prostu nie chce wszystkiego na all zrobić. Poniżej 300zł też chyba dodam. W planie było zrobienie listy modeli tylko od 600zł.

Będzie też brakować jakiś modeli których po prostu nie znam. Jak się wam coś przypomni. To napiszcie.

Temat miał chyba jednak traktować o rozwijającym się wzwyż(cenowo) rynku portable audio, a nie zrobienie listy polecanych słuchawek portable ;) Ale na pewno wykorzystam ten temat do uzupełnienia tematu w "co kupić" traktującym o pomocy w zakupach !

@down,

to rób co zgodne z planem, jaki by on nie był ;)

Edited by wrq

Tak wrq, plan był taki aby wyodrębnić wątek który zaczął się tworzyć w temacie o Beyerdynamic Custom One. Ale się trochę zmienił. :)

które mają też odpowiednią prezencję.

JTS HP-525

:huh: no chyba nie...

JTS HP-525, ATH m50

M50 nie są przenosne, tylko studyjne. Inna sprawa jak Ty ich używasz. Choć z tego punktu widzenia TMA-1 też nie powinno tutaj być.

Choć z tego punktu widzenia TMA-1 też nie powinno tutaj być.

Już nie ma.

które mają też odpowiednią prezencję.

JTS HP-525

:huh: no chyba nie...

to jest rzecz względna, bo dla mnie prezencji też nie mają stąd ultrasony

JTS HP-525, ATH m50

M50 nie są przenosne, tylko studyjne. Inna sprawa jak Ty ich używasz. Choć z tego punktu widzenia TMA-1 też nie powinno tutaj być.

Owszem są to studyjne ale mobilność jest taka sam jak AKG K551 czy Beyerdynamic'ów, Więc co jest jest kryterium mobilność, czyli napędzenie z playera, wielkość, czy musi być napis Portable

M50 nie są tak samo mobilne jak K551 czy Beyerdynamic Custom One. Patrz: kabel.

Z reguły producent ustala jakie zastosowanie ma dany sprzęt. Tego się trzymamy - K551 mają pilot, więc nie budzi to wątpliwości. Każdy ma inne wymagania i wyobrażenia nt. sprzętu przenośnego - dla mnie do chodzenia po mieście nadają się tylko doki, lub jeśli jest to cicha okolica ew. małe nauszne słuchawki typu v-jays(wielkością). Jeśli większe, to tylko w pozycji siedzącej, np w podróży w pociągu(mogłyby być K551), ale w życiu bym w tym nie chodził.

ja kiedys wyszedlem w philipach shp 8900. ale musze przyznac, ze czulem sie znimi dziwnie na glowie. ale juz takie CAL mi nie przeszkadzaja za bardzo.

W wątku planuje dodać też linki do recenzji powyższych modeli, dodać skrócony opis brzmienia i coś tam jeszcze. Ale nie chce mi się na ten moment już klepać dodatkowych linijek tekstu. ;)

@4ndr3: Shure SRH 240 nie nadają się jako słuchawki portable. Mają strasznie długi kabel, i pancerny, wielki jack. W dodatku są duże. Po kilku wyjściach lakier się wyciera, ciężko dobrze zadbać o te słuchawki.

Edited by ratosluaf

@4ndr3: Shure SRH 240 nie nadają się jako słuchawki portable. Mają strasznie długi kabel, i pancerny, wielki jack. W dodatku są duże. Po kilku wyjściach lakier się wyciera, ciężko dobrze zadbać o te słuchawki.

z tym się zgadzam, choć znam osoby używające ich jako przenośnych. Poza tym, HTX7 też wg Panasonica to są "monitor headphones" ;)

O ile HTXy spokojnie można stosować jako przenośne, o tyle z Shure już gorzej .

Po prostu mówię wprost. Jakość wykonania jest tak tandetna, że słuchawki same z siebie skrzypią, przy chodzeniu w nich jest to uciążliwe. Do tego, moje są porysowane w magiczny sposób (coś a'la plecy w ipodach), a napisu Shure nie ma do połowy (srh240 nie widać już w ogóle)

probowalem chodzic na spacery w shurach 440. najbardziej faktycznie przeszkadzal kabel. skrzypienia nie slyszalem.

Fidelio L1 jak portable? Wydawało mi się że ich budowa troszkę to uniemożliwia :)

Fidelio L1 jak portable? Wydawało mi się że ich budowa troszkę to uniemożliwia :)

Powiedz to ziomkowi który po warszawie w HD650 biega. :P

W sumie widziałem człeka w HD681 w pociągu więc nic mnie już nie zdziwi :D

L1 mają krótki kabel i izolują. I nie są większe niż AKG K550. Zaliczają się. ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Sagaris
      Witam wszystkich po kolejnej długiej przerwie

Poszukuję obecnie słuchawek nausznych przenośnych w kwocie 100-250 zł. Poprzednie AKG K403, które niestety zgubiłem, uwielbiałem za małą wagę i malutkie wymiary po złożeniu. Słuchawki będą użytkowane na co dzień w komunikacji miejskiej, stąd zależy mi na izolacji od otoczenia (nie musi być całkowita, ale tak z 50-70%) i podczas dłuższych podróży, więc bardzo przyda się możliwość składania, do której się już przyzwyczaiłem. Kabel w okolicach 1,5 m jak w poprzedniku będzie w sam raz.

Muzyka jakiej słucham to głównie elektroniczne i lekkie gitarowe brzmienia - indie pop, indietronica, indie rock, synthpop, new wave, deep house, trip-hop, ambient.
      Dźwięk lubię raczej ciepły, bas jest fajny, ale nie potrzebuję go tyle co w Koss Porta Pro, które kiedyś miałem. Przyda się szeroka scena i dobra separacja instrumentów. 
      Zasilanie: głównie telefon - Samsung A3 2016, ale również odtwarzacze - Iriver T60 i Laberg Bigboy. Komputer sporadycznie.  

Przejrzałem trochę forum, ofertę mp3store, ceneo i póki co wpadły mi w oko:

1. SoundMagic P21/P21S (119zł).
      Niedrogie, a sprawiają dobre wrażenie, wydają się mieć wszystko jak trzeba, wersja S ma dodatkowo sterowanie smartfonem co się na pewno przyda.

2. SoundMagic P30S (199zł).
      Jak powyżej, tylko trochę lepiej i nieco drożej. Odpinany kabel i dwa różne w zestawie to ciekawy dodatek.

3. Beyerdynamic DTX 501p (139 zł białe, 199 czarne).
      Popularne, ogólnie chwalone za dźwięk. Nieduże wymiary, składane w elegancki futerał - to duże plusy. Na forum pojawiało się sporo wpisów o awariach i wadach fabrycznych, co mnie trochę martwi.

4. Marshall Major II (250 zł).
      Bardzo popularne na ulicach, na forum niekonieczne. Mnóstwo pochlebnych opinii w internecie- czy faktycznie są aż tak dobre, czy tylko modne?

5. Audio-Technica ATH T300 (150 zł).
      Znalazłem jeden wpis na forum, w którym bardzo je chwalono, pytanie tylko czy nie są zbyt duże (pałąk) jak na przenośne?

Wiem że podobnych tematów na forum było wiele, ale topic z 2013 roku na niewiele się przyda, jeśli żadnych słuchawek z tamtego okresu nie da się już kupić w sklepach
      Rozpiętość budżetu jest spora, bo jeśli wydawać +200 zł, to zależałoby mi również by słuchawki nadawały się do słuchania powyżej 2h ciągiem, np podczas długiej podróży i by uszy możliwie nie bolały od nacisku. Czytałem że to cecha częściowo sprzeczna z wymogami cenowymi, względną izolacją i zachowaniem przenośności - zdaję sobie z tego sprawę. Mam u siebie w mieście MP3store i chętnie skorzystam z możliwości odsłuchu, jak również wolę kupić coś z polskiej dystrybucji niż Aliexpress.

Pozdrawiam, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi   
    • By davenieadiofil
      Kilka ogólnych skrobnięć klawiaturą na temat dżwięku...

Lubię recenzować sprzęty, bo audio to jedna z moich główniejszych pasji. Dlatego tym bardziej chce mi się testować rzeczy, które mogę sam nabyć. Dobrze jeśli nie są za drogie i nie trzeba operować setkami złotych do ich zakupu  Chciałbym w tym tekście przelać trochę swoich przemyśleń na temat taniego audio. Na potrzeby tekstu nazwijmy to „tanim Hi-Fi”. Przez takie pojęcie rozumiem przystępny cenowo sprzęt (najczęściej pochodzenia chińskiego), głównie od młodych firm, które dopiero powstają lub istnieją kilka lat (jak np. Venture Electronics)

Jakie jest więc moje ogólne stanowisko w kwestii taniego sprzętu audio? To zależy. Nie chodzi o sam sprzęt, który kosztuje grosze, bo można kupić byle jakie słuchawki za 3zł i cieszyć się, że niewiele ubyło z portfela. Chyba nie muszę mówić, że dźwięk będzie w tym wypadku kwestią dyskusyjną. Nie o to chodzi. Bardziej mam na myśli sprzęty, które mają świetny stosunek ceny do jakości, a przy tym nie rażą w oczy trzy lub cztero-cyfrowymi kwotami. Skoro już wyjaśniliśmy sobie kilka spraw, przejdę do meritum wypowiedzi
      Tani i dobry sprzęt audio jest w mojej opinii świetną sprawą. To tak mówiąc najkrócej. Ale dlaczego? Jest kilka ważnych powodów. Po pierwsze, osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z lepszym dźwiękiem, a w uszach całe życie miała jedynie EarPodsy i inne dziwne wynalazki, może niedużym kosztem spróbować czegoś ciekawszego. Jeśli weźmiemy za przykład słuchawki VE Monk Plus, które niedawno zrecenzowałem, to za śmiesznie niską kwotę mamy coś co już nam wskazuje kierunek myślenia:

„ Oho… gdzieś tam musi być lepsze audio…”

Nie każdy ma aż takie docenianie dla dźwięku, jak również warunki słuchowe, przez co tani (ale dobrze grający) produkt może być dobrym początkiem lub nawet końcem poszukiwań sprzętu. Dla nie-audiofila coś co będzie grało lepiej niż słuchawki, które dostaje z telefonem będzie zapewne wystarczające. Co jeśli jednak to zacznie nie wystarczać?

Hedfonus magikus
      W tym momencie chciałbym nadmienić również drugi wariant całej sytuacji. Początkującej osobie zafascynowanej dźwiękiem (takiej jak ja), ale mającej ograniczone możliwości finansowe, tani sprzęt może być dopiero początkiem wyboistej, audiofilskiej ścieżki. Taki ktoś testując tańsze rzeczy wyrobi sobie „smak audio” (wymyślona nazwa robocza na potrzeby tekstu). Chodzi mi o to, że nawet mając 18 lat i świetne uszy, audiofilem nie zostaje się raczej z dnia na dzień. Trzeba się trochę „rozsmakować” i nabrać doświadczenia. Zilustruję to przykładem degustatora win, który też nie zostaje mistrzem w porównywaniu do siebie trunków w ciągu jednego popołudnia. To cały bagaż doświadczeń… Zapewne taka osoba zaczynała od tego co miała w domu – wyciągnęła wino „A” oraz wino „B” i zaczęła porównywać. Z czasem samemu dochodzi się do niuansów. To samo jest moim skromnym zdaniem z audio. Docenianie dobrego dźwięku i umiejętności porównywania wykształcają się z biegiem miesięcy i lat. Potrzeba tylko cierpliwości. Tak mam właśnie ja. W domu posiadam trzy komplety słuchawek, głośniki to nie końca mój klimat. Testując różne modele, mogę wyrobić sobie skalę porównawczą i punkty odniesienia. Moją referencją w słuchawkach nausznych są Sony MDR-7506, w IEMach królują póki co KZ ZST, a całości dopełniły przegadane w Internecie, rewelacyjne VE Monk Plus. I chyba właśnie to jest istotne. Żeby mieć jakieś porównanie, dobrze na początek zacząć od czegoś niedrogiego. Sprzęt za grosze sprawi, że łatwiej będzie ocenić (i docenić) ten za niemałe kwoty  Pasja spowoduje, że drogi sprzęt z czasem jakoś do nas przyjdzie. Ja idę słuchać dalej, a wszystkim użytkownikom forum życzę żeby odnaleźli swój słuchawkowy ideał (o ile już tak się nie stało).

* dziękuję wszystkim za sporo like’ów pod recenzją VE Monków Plus. Ten sprzęt naprawdę fascynuje  
    • By D@rkSid3
      Chiny, Rumunia.     To niezbyt oczywiste kraje, dla fanów drogiego i dobrego audio (bardziej Rumunia, mniej Chiny). Tak samo jest z Rosją. Krajem babuszek, gopników i kwasu (chlebowego). A jednak, można znaleźć tam rodzynki. Takie dość stare nawet.   Fischer Audio (mało rosyjska nazwa, nie?), jest dość sporym producentem i w tym momencie istnieje od 11 lat. Samo FA jest znane raczej z budżetowych konstrukcji słuchawek dokanałowych i nausznych.   W tym poście przedstawiam Wam najwyższy model od FA, limitowany egzemplarz FA-011 10th Anniversary Edition. Jest to bardzo pięknie wykonany kawałek sprzętu. Może o niezbyt krzykliwej prezencji, lecz uroku nie można im odmówić. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Słuchawki od samego początku istnienia na rynku, były produkowane na terenie Rosji. Każdy egzemplarz poddawany jest ścisłej kontroli jakości (teraz możemy sobie troszkę pośmieszkować, a teraz proszę skończyć). I widać to po produkcie. Te słuchawki nie są trzaskane na kowadłach w szopach. Nic nie odstaje, nie widać żadnych błędów montażowych. Nadmiaru kleju czy tym podobnych. Szczerze, są lepiej wykonane niż droższe flagowce innych firm (patrzę na ciebie Sennheiser i Twoje HD660, powinieneś się wstydzić). Peruwiański orzech, wykorzystany do konstrukcji muszli (bardzo przyjemnie pachnie, przed chwilą wąchałem). Prawdziwa skóra w obiciu pałąka. Szwedzkie gniazda i wtyki mini xlr. Niemiecki wtyk 3.5 mm wraz z miedzią w kablu od Yarbo Audiophile (pewnie znacie ich od kręcenia drutów do głośników). I ciekawostka, wewnętrzne okablowanie słuchawek skonstruowane jest na 40-letnich radzieckich kablach wykonanych techniką litz'a (dla zaciekawionych, link do opisu na wikipedi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lica ). Te kable są odzyskiwane przez Fischer Audio z starego radzieckiego sprzętu wojskowego. Wiecie, military grade. Co oznacza że ich zapas jest stanowczo ograniczony i FA będzie produkował model FA-011 do momentu aż owe kable się nie skończą. Lampowcy pewnie znają podobna sytuację w przypadku rosyjskich wojskowych lamp. Ja aktualnie słucham egzemplarza z numerem 043, nie mam pojęcia ile ich już zostało zakupionych. Ani też ile ich jeszcze zostało do kupienia.   Tak więc mamy słuchawki z Rosji. Wykonane z materiałów wysokiej jakości (serio to drewienko jest fajne). I solidniej zrobione niż niemieckie czy amerykańskie modele z podobnej półki cenowej. Też na pewno nie gorzej wykończone. Przy wódce na pewno ich nie składają, prawdopodobnie później piją.   Czy wygodne? Na pewno nie tak jak ciepłe łóżko w zimową noc. Z drugiej strony, na pewno nie są mniej komfortowe od konstrukcji takich jak AKG (rip) K701, Sennheiser HD700 czy Audio Technica ATH-R70X (3x7, jakieś szatańskie motywy). Na pewno są wygodniejsze niż niejedne Grado. Pałąk to motyw samoregulującej się opaski. Stare, oklepane i działające. Zero cudów i nikt nie narzeka. Pady są wykonane z weluru. Więc nie kleją się do skóry. Ucho się pod nimi nie gotuje i można jest spokojnie w umywalce wyprać.   No to teraz trzeba wam coś napisać o dźwięku, bo umrzecie. Od razu poinformuję że jest to opis egzemplarza grającego prosto z pudełka. Jak nie zapomnę, to machnę aktualizacje po jakiś 100 godzinach. A pewnie zapomnę.   Źródło to mój standardowy zestaw: DAC - Nuforce Icon HDP AMP - Nuforce HA-200 IC- Schiit Pyst   Jak to gra? Oprzemy się może na porównaniu Fischerów do już wszystkim znanym K701 i HD600. W FA-011 bliżej stanowczo do AKG, staaanooowczo. Jest szczegółowo i szybko. FA nie zakrywają tak szczegółów jak HD600. Wydają się naturalnym wyborem po AKG. Ale nie do końca. FA i AKG maja zupełnie inaczej rozłożone akcenty tonalne. Rosjanie mają grubiej pociągnięta linie basową, zwłaszcza pomiędzy 50 a 100 herców. Wraz z większą górką w okolicy 7 kiloherc. Po prostu nie są tak równe, posiadają więcej koloru. Ale ta prędkość przetworników jest tym, w czym fani AKG mogą się zakochać. Fanów cieplejszych brzmień serwowanych od Sennheisera, może zrazić stanowczo surowsza forma podawania muzyki w tych słuchawkach. Fischer podają materiał dużo bardziej bezpośrednio, agresywniej. Nie chowa ułomności w materiale audio.  O dziwo, mam wrażenie że jednak K701 i HD600 grają z większą sceną. Wielce możliwe że jest to spowodowane dużo bliższym umieszczenie przetworników względem ucha niż u Sennheisera i AKG, Spokojnie mogę powiedzieć że tutaj Fischery się do nich nie zbliżają. Scena jest mniejsza, ale holografia nie jest gorsza. Spokojnie możemy powiedzieć gdzie jaki instrument stoi. Źródła pozorne nie gubią się tutaj ani troszkę. Po prostu grają na mniejszej przestrzeni. W sumie, FA-011 można porównać do Beyerdynamic DT880 Edition. Są bardzo podobne. Tylko tak z 3 razy lepsze.   Minusy? Mogę się jedynie przyczepić poważnie do kabla. Jest bardzo sztywny. Nie lubi układać w dowolna stronę, intensywnie sprężynuje. Mi to osobiście bardzo przeszkadza i na pewno znajdą się inne osoby dla których to będzie problem. Do jakości żadnych zastrzeżeń, porządna robota.   Czy uważam je warte rozpatrzenia? Obowiązkowo. Jeśli szukamy czegoś do 2000 zł, z charakterem, to trzeba je sprawdzić. Rosjanie z Fischer Audio odwalili kawał świetnej roboty. FA nie jest prestiżową marką jak inne firmy wymienione w tym tekście. Ale to nic nie znaczy. Największe znaczenie ma to co słyszymy. Cholera, a tu dużo słychać.        

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy