Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K518DJ


borus213

Rekomendowane odpowiedzi

akg-logo1.jpg

AKG K518DJ

 

akg_k_518.jpg

Cena: od 209 zł -> http://www.ceneo.pl/5810809

 

Zawartość opakowania:

 

-Słuchawki AKG K518DJ

-Karta gwarancyjna wraz z gwarancją na 2 lata

-Przejściówka 3,5mm/6,3 mm

-Etui na słuchawki

 

Specyfikacja:

 

Producent: AKG

Rodzaj: Nauszne zamknięte

Waga [g]: 150

Pasmo przenoszenia [Hz]: 16 – 24000

Czułość [dB/mW]: 115

Impedancja [Ohm]: 32

Kabel: dwustronny z miedzi beztlenowej [OFC]

Głośniki: Neodymowe

Składane: tak

Długość przewodu [m]: 2,5 m

Złącze: przewodowe 3,5 mm/6,3 mm

Dodatkowe informacje: Pałąk regulowany , Przetworniki: dynamiczne; zamknięte , Maksymalna moc wejściowa: 2000 mW

 

 

Wstęp:

Moja druga recenzja słuchawek na tym forum. Wcześniej przedstawiłem Wam słuchawki Sennheiser HD202, ale jako, że kilka dni temu zepsuły mi się, postanowiłem zakupić nowe. Miałem do dyspozycji 200 zł. W sklepach typu MediaMarkt te słuchawki kosztują ok. 300 zł, na allegro są o 100 zł tańsze. Moja wersja to AKG K518DJ, czy wersja dla DJ’ów. Sam gram czasami na domówkach, także w dalszej części recenzji przedstawię jak sprawują się przy konsolecie. Do tego słuchawki przetestuję na Samsungu Galaxy Mini z Cyanem 5.7 i sterownikami dźwięku od HTC, oraz na komputerze z kartą muzyczną Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD.

 

Pierwsze wrażenie:

Słuchawki otrzymujemy zapakowane w bardzo ładne kartonowe pudełko w kolorze czarnym. Co na pierwszy rzut oka mi się w tym podoba? A no to, że pudełko jest bardzo proste, nie ma na nim jakiś beznadziejnych napisów stylu „MEGA POWER” czy „SUPER BASS”, jest tylko nazwa i specyfikacja.

Po otwarciu w środku znajdziemy kolejne plastikowe opakowanie ze słuchawkami, które jest bardzo prosto otworzyć i zamknąć, dzięki zatrzaskom. Znajdziemy tez tam kilka papierków, takich jak karta gwarancyjna, warunki użytkowania itp. Ale też etui. Czy to jest etui to można by polemizować. Jak dla mnie to zwykła torebeczka, ale wykonana z bardzo dobrego materiału, co faktycznie może się przydać w transporcie słuchawek. Do tego wszystkiego mamy oczywiście standardową przejściówkę na Jack 6,3 mm.

 

Wygląd zewnętrzny i wykonanie:

No właśnie. Same słuchawki wyglądają bardzo dobrze i są bardzo małe. No i tu tez mamy pierwszą wadę konstrukcyjną tych oto słuchawek. Są one bardzo małe, a dokładnie zakres rozsuwana pałąka jest bardzo mały, mamy tylko dziesięć poziomów i to bardzo małych. U mnie chodzi na szóstym, ale wiele osób z dużą głową może mieć problem.

Ja mam słuchawki w kolorze czarnym, wyglądają one bardzo ładnie. Na samym środku pałąka mamy wycięcie i srebrną blaszkę z logiem AKG, co wygląda świetnie. Na początku miałem pewne wątpliwości co do samego połączenia muszli z pałąkiem, ale bezpodstawne. Ruchome połączenie jest bardzo stabilne i mocne. Dzięki temu zastosowaniu możemy swobodnie regulować muszlami, dostosowują się one do kąta małżowin usznych. Słuchawki możemy też złożyć, zaginając muszle do środka, co samo w sobie mi się nie podoba. Chodzi to jakoś dziwnie, jakby miało zaraz pęknąć. Zawsze jak je składam to nie wiem czy już są złożone czy może mogę jeszcze dalej je składać. Podobnie jest z rozkładaniem, ale to nie ważne. Same słuchawki wykonane są bardzo dobrych materiałów, są w matowym kolorze i wyglądają naprawdę świetnie.

Co jeszcze do samego wyglądu, kabel ma 2,5 metra, jest bardzo miękki. Ta długość może sprawiać problemy, ale jak ktoś chce może zamówić wersję K518 bez członu „DJ”, wtedy kabel ma tylko 1,1 metra.

Ocena: 9+/10

 

Wygoda:

Wygoda, hmm… no tu jest gorzej na początku. Ja wcześniej miałem Sennheiser HD202, które bardzo uciskały małżowiny uszne, dzięki czemu przyzwyczaiłem się do nich. Teraz gdy mam AKG nie odczuwam żadnego dyskomfortu, natomiast osoby które pierwszy raz je założą faktycznie po dłuższym słuchaniu mogą poczuć ból. Ale bez obaw, bardzo szybko się przyzwyczaicie. Pałąk bardzo mocno dociska muszle do uszy, co w ich przypadku jest zaletą, bo bardzo dobrze odcina nas od świata zewnętrznego. Muszle wykonane są z naprawdę miękkich i dobrych jakościowo materiałów, co poprawia komfort noszenia. Ja aktualnie po 3-4 godzinach ciągłego noszenia zaczynam czuć ból, ale bez przesady, po kilku minutach wszystko mija.

Jak wcześniej pisałem, wadą słuchawek jest mały pałąk i jego możliwości regulacyjne. Ja mam małą głowę dlatego u mnie jest ok, ale niektóre osoby mogą mieć problem. Na szczęście mamy możliwość wygięcia tez pałąka, dzięki tej metalowej wstawce po środku.

Podsumowując, przez pierwsze kilka dni mogą po dłuższym przesłuchaniu wydawać się niewygodne, ale to wszystko mija. Są to słuchawki zamknięte, więc muszą jakoś odseparować nas od dźwięków zewnętrznych. A robią to bardzo dobrze. Założyłem je podczas koszenia trawnika, a musicie wiedzieć, że mam naprawdę głośną kosiarkę, przy muzyce na full, nie słyszałem dosłownie nic, poza muzyką.

Ocena: 9/10

 

Meritum, czyli wydźwięk:

Platforma testowa: Samsung Galaxy Mini Cyanogen RC5.7 + Sterowniki dźwięku od HTC, PowerAMP + DSP Manager; Komputer z Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD

Tę część recenzji opieram przede wszystkim od muzykę elektro, elektro-house, handsup i hardstyle. Jeżeli chodzi o mnie to kocham mocny i miękki bass, niskie tony. I tak zaczynamy. Zakładamy słuchawki, podłączamy do kompa i odpalamy Winampa. I co?? Szok. Ustawiam na maxa głośność, zero trzeszczenia, zmieniam ustawienia EQ na BASS& Treble i delektuję się dźwiękami. Bass jest tak mocny, że aż bolą uszy, ale co najciekawsze wcale nie trzeszczą. Zmniejszamy głośność na 50% i teraz jest już świetnie. Chciałbym sprostować też opinie innych, iż te słuchawki są przebasowane. Wcale tak nie jest. Wszystko zależy od naszych ustawień, jak dla mnie jest bardzo dobrze, bass jest głęboki bardzo wysokiej jakości. Tak jak mówię wszystko zależy od ustawień EQ, te słuchawki są bardzo na to czułe, trzeba się z nim trochę pobawić, bo faktycznie na początku góra wypada dość kiepsko, ale przy odpowiednich ustawieniach można wszystko skorygować. Zaczynam dostrzegać w kawałkach, które przecież znam całkiem inne brzmienie. Słuchawki świetnie podkreślają bassline, nie zapominając o wysokich tonach, które jednak poprzez naprawdę mocny bass schodzą na dalszy plan. Co mnie akurat nie rusza, bo uwielbiam niskie mocne tony. Nie wspomnę już o tym, że na tych słuchawkach słuchanie muzyki w jakości innej niż 320kbps jest grzechem. Raz puściłem sobie utwór w jakości 128kbps, dosłownie tragedia. Różnica jest diametralna, tego po prostu nie da się słuchać. Mi to nie przeszkadza, bo słucham tylko muzyki w jakości 320kbps.

 

No dobra, podłączamy moje słuchaweczki do Samsunga. W DSP Manager włączamy kompresję na wysoką, podbicie basów na niskie, EQ na techno i efekt na Studio. Potem odpalamy PowerAPM, wyłączamy limit, EQ ustawiamy na Bass&Treble i puszczamy muzykę. WOW! Nie sądziłem, że mój telefon może tak grać. Jest naprawdę głośno, a bass i wysokie tony wcale nie tracą na jakości. Bass jest miękki i naprawdę mocny. Po włączeniu dodatkowego podbicia bassu musiałem ściągnąć słuchawki bo jeszcze chwila i straciłbym słuch. Nie polecam tak mocnego podbijania basów na tych słuchawkach przy wysokich głośnościach, one ani myślą aby trzeszczeć, a nasze uszy długo tak nie pociągną. Szybko wyłączam podbicie i jest już ok.

Ale teraz najlepsze. Bardzo lubię słuchać setów z klubów. Puszczam jeden z E2K, włączam efekt scenowy i czuję się dosłownie jakbym tam był. Zamykam oczy i czuję na ciele te drgania od basów. Az chce się skakać w rytm melodii. Coś genialnego, jestem pod wielkim wrażeniem.

Tydzień temu rozkręcałem jedną imprezę zamkniętą z tymi oto słuchawkami i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobrze odizolowują, gra na nich to przyjemność. Dla początkujących Dj’ow takich jak ja, polecam jak najbardziej.

Rewelacyjnie spisują się w trancowych kawałkach. Słuchać dosłownie każdy nawet najmniejszy i najcichszy dźwięk. Z klasyki Adagio for Strings brzmi jeszcze lepiej. Delektujemy się wspaniałym i czystym brzmieniem DJ Tiesto. Zresztą tak jest z każdym kawałkiem z rodziny klubowych.

Co do innych gatunków muzycznych, jak np. rock no to tu jest już gorzej. Te słuchawki raczej się do tego nie nadają. W takich gatunkach bardzo ważna jest góra, a te słuchawki niestety nie potrafią jej odpowiednio przedstawić. Basy są jednak podbijane i nic na to nie zaradzimy, chyba, że obniżeniem całkowitym w EQ, ale wtedy tracimy na jakości. Dlatego polecam je dla amatorów muzyki techno, a nie klasyki.

Ocena: 9+/10

 

Posumowanie:

Podsumowując, wg mnie słuchawki są stworzone dla osób słuchających przede wszystkim techno i kochających basy. Jest głośno i wyraziście. Czasami basy wychodzą na pierwszy plan, ale jak już mówiłem wystarczy mała korekta EQ.

Niestety według mnie nie nadają się one dla osób słuchających rocka czy podobnych gatunków które są przede wszystkim nastawione na tony wysokie, bo po prostu są one zagłuszane przez bass.

Wyglądają naprawdę bardzo dobrze, są wykonane ze świetnych materiałów. Całość jest bardzo stabilna i jedyną wadą jest mały zakres regulacji pałąka.

W przedziale cenowym do 200 zł to najlepsze słuchawki zamknięte według mnie. Świetnie izolują, a jeżeli ktoś kocha mocny i miękki bas, to te słuchawki są stworzone dla niego.

Ocena: 9/10

 

Zalety:

-design

-ruchome muszle

-system regulacji pałąka

-miękkie i głębokie basy

-tłumienie zakłóceń

-głośność

-wykorzystane materiały

-stylowe pudełko

 

Wady:

-mała regulacja pałąka

-słuchawki mocno uciskają małżowiny

 

Ocena końcowa: 9

 

*Treść recenzji oraz zdjęcia objęte są prawami autorskimi. Ich wykorzystywanie, kopiowanie, przywłaszczanie oraz publikowanie na innych serwisach dla własnych oraz komercyjnych celów bez zgody autora jest ZABRONIONE!

Edytowane przez borus213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pewnie chodzi o cenę. W okolicach do 250zł są to bardzo dobre słuchawki, ale konkurencja jest silna. Audio Technica ATH-SJ55, Superlux HD661, Cresyn HP600 i inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki maja spory potencjał, po modach nadają się również do innych typów muzyki, jednak względem konkurencji w tej kategorii cenowej nie są jakoś wybitne. Mi w nich najbardziej przeszkadza obcięte górne pasmo, choć trzeba przyznać, że w warunkach do jakich są przeznaczone te słuchawki (głośne otoczenie) i tak tego nie słychać. Za to w cichym otoczeniu porównując z CAL, SRH240 czy K520 od razu da się to zauważyć. Nawet rekabling wiele nie poprawia w tej kwestii - taki już urok przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności