Skocz do zawartości

[Pytanie]Poprawa izolacji: Philips SHP 2700


Prif2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dysponuję słuchawkami Philips SHP 2700. Ich brzmienie i "przenośność" mnie w pełni zadowalają, jednak izolacja odgłosów z otoczenia to porażka. Choć to model otwarty mam nadzieję, że da się coś zrobić żeby zauważalnie poprawić izolację. Tutaj pada moje pytanie: czy to możliwe w rozsądnym przedziale cenowym? Jeśli tak, to jak to zrobić?

 

Przejrzałem ostatnie 15 stron tego działu forum i nic na ten anie podobny temat nie znalazłem. Moje łącze internetowe jest przejściowe i w związku z tym strasznie powolne więc odpuściłem sobie zaglądanie głębiej- zwyczajnei zżerało to za dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak trochę różnią się od SHP2500. Zresztą nawet tamte w pełni zamknięte izolowały dużo gorzej od CAL! SHP2700 mają jeszcze kilka dziurek, ja bym tego zresztą otwartymi nie nazwał, prędzej półotwarte. Tutaj dobrze widać -http://forum.mp3store.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=3735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym je zamknąć w miarę mozliwości. Obecnie można je dostać już poniżej stówki, a głupie wydaje mi się inwestowanie więcej niz 2/3 ew. 3/4 wartości samego produktu w jego modowanie. Powiedzmy, że jestem na to gotów przeznaczyć 50 zł. Wymiana padów to pewnie podstawa w takich okolicznościach. Ktoś sie orientuje z jakich innych modelów będą pasowały do SHP 2700? No i jak znaczny wpływ może mieć ta mata panelowa na dźwięk? Zupełnie zmieni charakter brzmienia czy tylko subtelne podkręci bas albo coś w tym stylu?

Jeśli chodzi o matę to niedawno robiłem remont więc mam tego jeszcze parę dobrych płatów odłożonych, chyba że musi być jakaś konkretna. (jaka?) Jeśli moja będzie dobra to jedna oszczędność, dodatkowo sam potrafię otworzyć słuchawki, lutować itp. Czyli pozostają tylko pady i to jaka ma być ta mata?

 

Swoją drogą, wielkie dzięki za tyle tak szybkich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wyeliminować dwa czynniki.

1) nieszczelność padów materiałowych, już tu wymienioną. Potrzebne byłyby takie obszyte skajem (ekoskórą). Gotowe na ten wymiar ciężko będzie znaleźć i raczej nie będą tanie. Jeśli nie chcesz wydać za dużo to możesz kupić w sklepie z materiałami kawałek ekoskóry i obszyć te pady które masz samemu, chociaż patrząc na ich wyprofilowanie proste to nie będzie o ile nie masz wprawy lub kogoś znajomego z wprawą. Ten czynnik ma szanse poprawić jakość dźwięku. Wpływ na izolację też powinien być znaczny.

 

2) nieszczelność puszki przetwornika. Poza cienkim i słabej jakości plastikiem z którego jest wykonana masz tam jeszcze całą baterię otworów wentylacyjnych. Najlepiej byłoby to w całości wykleić matą bitumiczną, nawet taką tanią z allegro. Ta biała piankowa spod paneli podłogowych od biedy się nada, ale bitumiczna jest bez porównania lepsza w tej sytuacji. Tylko tu jest haczyk: jeśli nie zalepisz otworów wentylacyjnych - niewiele to nie da. Jeśli zalepisz w całości - na pewno zmieni się dźwięk słuchawek, sądzę że na wyraźnie gorszy.

 

Jest szansa, że z obszytymi padami i puszką wyklejoną tak, żeby zostały minimalne szczeliny wentylacyjne będzie to grało dobrze lub nawet lepiej niż seryjnie, ale równie dobrze mogą grać paskudnie. To co proponuję to sporo pracy przy minimalnych kosztach (jak się postarasz to zamkniesz w 10 - 15 zł). Może coś wyjdzie, może nie, zasadniczo obie modyfikacje da się cofnąć do stanu wyjściowego. Jeśli nie chcesz wymieniać słuchawek wydaje mi się to być jedynym rozwiązaniem jakie wyraźnie zwiększy izolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności