Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe sportowe ~100zł a oryginalność CX380 II


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wygodnych, wytrzymałych słuchawek dokanałowych za około 100 zł

Dużo biegam i jeżdżę na rowerze. Potrzebuje słuchawek które mi nie będą wypadać z uszów.

Słucham głównie muzyki elektro; Trance, Dubstep itp.

Fajnie było by też jak by miały jakieś sztywne etui podróże. Lubie porządek w kieszeni.

 

Zastanawiałem się nad SM PL30. Zainteresowały mnie tym, że mają zauszniki dzięki którym słuchawki nie wypadają.

 

Jednak.. wpadłem na taką aukcje na allegro, znalazłem słuchawki które wydają się fajne, a nawet za fajne w swojej cenie.

Tutaj moje pytanie; czy one są oryginalne ? Jeżeli nie, to jakie słuchawki były by przez was polecane?

 

 

http://allegro.pl/super-sluchawki-cx380-ii-cx-380-sport-najtaniej-i2542892168.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz samsung galaxy ace

z tego co zaobserwowałem na a-jays three i jakiś tam sony (obie pary zgubione w ciągu 6 miesięcy <_< )

Odtwarzacz gra w zależności od qualizera jak ustawie, generalnie gra ciepło\neutralnie - tak lubię najbardziej.

 

e;

aaa i zapomniałem dodać, że dużo też jeżdżę w autobusach więc wypadało by żeby dobrze tłumiły dźwięki z otoczenia.

 

co sądzicie o modelu MEE SP51 ??

Edytowane przez maxkarim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pl30 do sportu...nie nadają się, z ucha nie spadną, ale wyślizną się jak się spocisz, ja musiałem je non stop poprawiać bo traciłem przez to izolację. Ostatnio kupiłem baaaardzo tanie panasy hje120, generalnie przez swoją budowę bardzo dobrze trzymaja się ucha, nie sposób żeby wypadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię brzmienie SP51, ale nie kupowałbym ich do sportu. Moim zdaniem doki w ogol się nie sprawdzą w sporcie. Bardzo silny efekt mikrofonowy, drgania - wszystko przenosi się do uszu. Do tego często nie trzymają się tak jak powinny. Słuchanie "subwooferówych" uderzeń stóp zamiast muzyki to niezbyt przyjemna sprawa. Do tego za silna izolacja - kwestia bezpieczeństwa na ulicy, chodniku itp.

 

Mierzyłbym raczej w clip-on pokroju KSC-75, albo z pałąkiem za głową, może Sporta Pro? Jednak nie znam ich brzmienia. Ogólnie nie lubię słuchawek w sporcie. I tak jest co słuchać - oddech, serce, kroki ;)

 

Edit: Jeśli jednak koniecznie doki to SP51 się nie nadadzą, według mnie. Siedzą w uszach w miarę mocno, ale opierają się głównie na gumkach, dosyć mocno wystają i są dosyć ciężkie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam te wszystkie mankamenty doków, ale przyznać muszę, że najbardziej mi odpowiadają

gdyż jak wspominałem dużo jeżdżę autobusami - szczególnie w okresie zimowym (nawet po 2h) więc dobra izolacja jest bardzo wskazana oraz małe wymiary. Tak więc Sporta Pro i podobne odpadają. :/

 

Miałem już a-jays three i jakieś tam model podobny do MDR-EX75Li Przyznać muszę, że w cale mi nie przeszkadzał efekt mikrofonowy na rowerku. Co najwyżej świszczący wiatr.

 

 

e; a ten link co podałem w pierwszym poście, to one są na 100% podróbki ?

Edytowane przez maxkarim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu mieliśmy na sklepie klienta, który dobierał słuchawki właśnie pod Ace'a i najbardziej podeszły mu proAlphy. Jeśli jesteś z Warszawy to najlepiej do nas podskoczyć i przetestować sprzęty. Testówki staramy się mieć do większości oferowanych modeli ze strony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie do biegania to się nada większość słuchawek tylko trzeba dopasować gumki do ucha , ale najlepiej do biegania nadają się oczywiście słuchawki z prowadnicą za uchem a tych do 100zł zbyt wiele ciekawych model nie ma.Budżetowo brałbym Panasonic hje120 za ok 25zł a jak drożej to Brainwavz Alpha za ok 70zł.

 

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które z tych słuchawek: Brainwavz Alpha \ ProAlpha \ MJ800 \ MEE SP51 \ mają najlepszą izolacje i najlepiej nadają się do muzyki elektro; dubstep, ambient. trance ? Mogę też dodać, że nie lube jak jest za dużo basu.

Może jakieś inne propozycje?

Edytowane przez maxkarim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które z tych słuchawek: Brainwavz Alpha \ ProAlpha \ MJ800 \ MEE SP51 \ mają najlepszą izolacje i najlepiej nadają się do muzyki elektro; dubstep, ambient. trance ? Mogę też dodać, że nie lube jak jest za dużo basu.

Może jakieś inne propozycje?

 

 

Najlepszą izolacje to mają raczej alphy ale znowu mają dużo basu ,MJ800 mają raczej przeciętną izolacje ale basu jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą izolacje to mają raczej alphy

Alpha i dobra izolacja? Taaa.

Dziś Alpha wziąłem ze sobą w drogę (na lepszych niż stockowe gumkach nawet, noszone OTE) i powiem że izolacja jak na doki jest raczej słaba. Może nie tak jak EX85 albo BsCDD ale no słychac otoczenie no. Na tripleflange musze spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą izolacje to mają raczej alphy

Alpha i dobra izolacja? Taaa.

Dziś Alpha wziąłem ze sobą w drogę (na lepszych niż stockowe gumkach nawet, noszone OTE) i powiem że izolacja jak na doki jest raczej słaba. Może nie tak jak EX85 albo BsCDD ale no słychac otoczenie no. Na tripleflange musze spróbować.

 

no to bije się w pierś nie słuchałem ich, ale wydawało mi się ze jak są basowe to powinny mieć też niezła izolacje..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą izolacje to mają raczej alphy

Alpha i dobra izolacja? Taaa.

Dziś Alpha wziąłem ze sobą w drogę (na lepszych niż stockowe gumkach nawet, noszone OTE) i powiem że izolacja jak na doki jest raczej słaba. Może nie tak jak EX85 albo BsCDD ale no słychac otoczenie no. Na tripleflange musze spróbować.

 

no to bije się w pierś nie słuchałem ich, ale wydawało mi się ze jak są basowe to powinny mieć też niezła izolacje..........

Ogólnie Alpha, proAlpha i M1 mają durny kształt obudowy. Słabo przez to izolują i założone kablem w dół kiepsko leżą w uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jeżeli Alpha, proAlpha i M1 odpadają może coś używanego warto kupić. Np;

Xears XGF500 pro black \ Brainwavz M2 (w podobnej cenie mogę kupić oba modele)

 

albo takie rozwiązanie;

Trochę dołożyć do używanych AKG K 390 NC (ale w tedy nie brał bym ich na rower - tylko do busa którym dużo jeżdżę i extra tłumienie przyda sie) + Na rower brał bym jakieś tanie słuchawki, których nie bał bym się zniszczyć Np hje120 co sobie później kupię.

 

 

Co o tym sądzicie?

a może jakieś inne propozycje ?

 

Edytowane przez maxkarim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K390NC są nawet nawet. Dość dziwnie w uchu leżą i trzeba zaakceptować wielki moduł NC na kablu. Ale jak włączysz NC to jest nieźle, fakt faktem lekko szumi i ociepla dół ale działa dość skutecznie (W4 na Comply P-series jednak są lepsze w izolacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jak się wyłączy tłumienie, to nadal można słuchać muzyki i chyba przestają szumieć. (?)

To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Jakieś tanie słuchawki do sportu których nie będę bał się zniszczyć a K390NC w busa i do szkoły. Duże wymiary nie będą mi przeszkadzać bo etui i tak będę chować do plecaka.

 

@4ndr3 - Miałeś może te K390NC w rękach? Kable są dobrej jakości ? Boje się, że jack szybko się rozwali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności