Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Iriver T9 czy Clip + ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Przede mną wybór playera. Wysłużony mały Sony przechodzi do historii.

Po przekopaniu forum zastanawiam się nad T9 i Clip+, ale wolę dopytać pasjonatów dźwięku:)

Muzyki słucham niemal każdej - rock, reggea, klasyka, trochę rapu, wiele gatunków, czasem jakiś audiobook...

Lubię lekko cieplejsze granie. Do tej pory miałem doki Sony EX300, ale niestety zaczynają szwankować, więc szukam podobnie brzmiących.

Będę bardzo wdzięczny za poradę.

 

Pzdr,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Clipa+. Można wgrać rockboxa. Co co cieplejszego grania to kwestia doboru słuchawek. (tańsze - BW Aplha, z droższych - SM E10, NuForce NE700x)

Chyba skorzystam z Twojej rady i wezmę tego Clipa+. Pomyślę jeszcze tylko nad słuchawkami do niego - BW proAlpha lub jak budżet pozwoli to NE700x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat tez mam ten problem na dzis byc moze i clip+ ale on ma problem z obsluga folderow i... z tego co wiem to nie widzi tez nazw plikow tylko tagi, wiec jest kupka, bo sobie wrzucasz płytki w folderach, ale on pozniej nie jest w stanie nazw plikow mp3 bez tagow przeczytac, widzi tylko otagowane pliki mp3, tragedia... moze ktos kto go ma i napisze jak to jest z tym tematem, bo nigdzie nie ma wyczerpujacej odp tylko "chyba", "na pewno ma", "moze", po co to forum jak nikt nic nie wie?

Edytowane przez nero2034
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli znow nic nie wiadomo i odp pod tytulem: " tak, ale nie wiem"... czyli ustalmy fakty: Clip+ jest ok, ale "nie widzi" nazw plikow mp3 tylko tagi! Tak? Ludzie, zlitujcie sie, latwo kupic playera dostanie sie to poczta a potem placz i trudnosci ze zwrotem... z drugiej strony to dziwne ze sandisk tak utrudnia zycie klientom... tak trudno dodac obsluge nazw plikow mp3 itp? Szaleni ludzie... ja sr..m na tagi, poza tym nie wszystko sie ripuje, ja mam mp3 jeszcze z końca lat 90-tych i co musze teraz otagowac 150 tys. plikow mp3? Powariowali... wiec dziwny to sprzet, a iriver e100 i inne czytal wszystko tak jak i inne irivery, ehhh..

Edytowane przez nero2034
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej, czy jak nie ma tagow w mp3 to clip + wyswietli nazwe pliku przy odtwarzaniu mp3 jak kazdy iriver czy pojawi sie tylko i wylacznie tajemnicze "unknown artist"? Jest mozliwosc wyboru jak w iriverze? To by byla porazka jak by nie bylo tej opcji powiem szczerze... Poprosze o odp?

 

widze ze trzeba kupic i samemu sie przekonac, pozniej tu napisac dla innych... nikt sie nie zna... po co forum?

Edytowane przez nero2034
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz opisanych tagów, to odtwarzacz podaje "unknown artist". I jest tak w każdym aktualnie produkowanym odtwarzaczu. Iriver, Cowon, Sony, Samsung, Philips. Tyczy się to tych które posiadają bazę danych. Co przy dużych pojemnościach jest zbawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie Clip+ i BW Alpha - grają wyjątkowo dobrze. Jakość muzyki z Clipa w porównaniu do starszego "soniacza" jest niesamowita, czysta i szczegółowa. Co do odtwarzania po folderach - jestem w trakcie nauki:) Polecam jednak program TagScanner do szybkiego otagowania całych folderów i pojedyńczych kawałków, żeby mieć pojęcie jak te zbiory będą wyglądały na Clipie.

Dziękuję forumowym doradcom - warto było posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, w iriverze jak nie ma tagow to odtwarzacz czyta nazwe pliku mp3 i to jest super! Widze ze nikt nie wie... dziwne tyle wypowiedzi i nadal nic konkretnego, a czas leci... licze na forumowicza Red Devil w nim nadzieja!!!! Napisz jak to jest bez tych tagow na clipie + ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, w iriverze jak nie ma tagow to odtwarzacz czyta nazwe pliku mp3 i to jest super! Widze ze nikt nie wie... dziwne tyle wypowiedzi i nadal nic konkretnego, a czas leci... licze na forumowicza Red Devil w nim nadzieja!!!! Napisz jak to jest bez tych tagow na clipie + ok ;)

 

Witam,

 

po dotarciu clipa wrzuciłem kilka folderów z muzyką i było różnie. Te które nie miały bałaganu w tagach wyglądały tak, jak je wrzuciłem na odtwarzaczu, a inne...inaczej:)

Po paru próbach z tagami mogę Ci szczerze powiedzieć, że fakt, iż odtwarzacz zwraca uwagę na "otagownie" jest o niebo LEPSZE.

Zajmuje to dosłownie chwilę, a daje Ci później możliwość przeszukiwania zbiorów na dlipie na dziesiątki sposobów - po gatunkach, albumach, wykonawcy,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda, w iriverze jak nie ma tagow to odtwarzacz czyta nazwe pliku mp3 i to jest super! Widze ze nikt nie wie... dziwne tyle wypowiedzi i nadal nic konkretnego, a czas leci... licze na forumowicza Red Devil w nim nadzieja!!!! Napisz jak to jest bez tych tagow na clipie + ok ;)

 

Witam,

 

po dotarciu clipa wrzuciłem kilka folderów z muzyką i było różnie. Te które nie miały bałaganu w tagach wyglądały tak, jak je wrzuciłem na odtwarzaczu, a inne...inaczej:)

Po paru próbach z tagami mogę Ci szczerze powiedzieć, że fakt, iż odtwarzacz zwraca uwagę na "otagownie" jest o niebo LEPSZE.

Zajmuje to dosłownie chwilę, a daje Ci później możliwość przeszukiwania zbiorów na dlipie na dziesiątki sposobów - po gatunkach, albumach, wykonawcy,itp.

 

Ok, dzieki, ja nie twierdze ze tagi sa be... bo sa super, ale czasem przy tej ilosci mp3 jaka mam nie mam czasu sie bawic, wrzucam rano i ide i nie mam balaganu w mp4... moj iriver e100 wlasnie taki jest, wrzucasz i jest porzadek, bo jak mp3 nie maja tagow to je uklada po nazwach plikow mp3 czyli i tak jest porzadek... czyli rzeczywiscie clip+ "nie widzi" nazw plikow mp3 tylko i wyłacznie tagi... szkoda, ale ok... chyba wiec wezme vedie a10 ona ma wszystko jak e100 ;)

 

Ważne!!! Bierzemy na przykład plik: 02.kawalek_podlogi.mp3 bez tagów i jak go zobaczy przy odtwarzaniu clip+ wyswietli tylko "unknown artist"? Czy jednak wyswietli: "02.kawalek_podlogi.mp3" tak jak w takiej sytuacji robi e100 czy T60 czy inne markowe mp4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzebuję... bo czy ktoś konkretnie może odpowiedzieć na pytanie gowne dotyczące wyboru pomiedzy tymi dwoma grajkami biorąc pod uwagę dźwięk a nie nawigację? :D

Grzebię i grzebię po tym forum od 3 godzin, przekonuję się do clipa+ ale ciągle szukam alternatywy w większych rozmiarach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też bym bardzo chciał wiedzieć który ma lepsze sq ponieważ mam clipa+ na niby super synergi a mianowicie na pro alpha i moim zdaniem jest ok ale środek jest słaby i wokal nadal kuleje czego nie trawie a potrzebuje małego playera do sportu a te 4 gibsy mi starcza na 1h treningu dziennie i dojazdy więc może by ktoś porównał oba. No i gniazdo jack strasznie mnie drażni w clipie dodam ze mam jeszcze nowe i7 16gb ale bateria pada od zimna w parę minut więc trzeba oddać a jest taki fajny!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności