Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Krótko i na temat - dobre słuchawki na prezent do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Więc tak - Panasonic - brzydkie, przynajmniej na zdjęciach wyglądają nieciekawie :/ P30 odrzucam, bo za małe będą, chociaż jak będę miał okazję to sprawdzę w rzeczywistości. Możliwe że ostatecznego wyboru i tak dokona obdarowywany ;) np. w sklepie MP3store etc. Pomińmy na chwilę estetykę i zostańmy przy muzyce i wygodzie użytkowania (oraz łatwości napędzania, najprawdopodobniej od razu w ciągu tygodnia będzie zakupywany nowy mp3 jeśli zajdzie taka konieczność, sam niestety posiadamy tylko starego Meizu, więc nie wiem czy warto aby w ogóle na tym źródle oceniał ich jakość dla kolegi?

 

Jak dla mnie zostają:

Fostex - bardzo, bardzo ciekawe słuchawki :]

i Superluxy, najbardziej podobają mi się hd330, poza nimi w stawce zostają jeszcze 668b i 681b (nie wiem jaka jest między nimi różnica?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ 681 lub 681b, 668b z tego co widze mają wysoką impedancje 56 omów i bez wzmacniacza mogą zagrać słabo. SGS pędzi w miare dobrze 681b, dźwiek jest ok i są wystarczająco głośne. 681b akcentują perkusje, bębny brzmią potężnie, talerze, gitary, wrzeszczący wokal. Poza tym- dla mnie 681b i f są po prostu ładniejsze od zwykłych :P Choć zwykłych 681 bym nie odrzucał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ostatnie pytanie z mojej strony - czy warto dopłacać 170zł do Fostexów? ;) Bo mniej więcej taka jest różnica cenowa między nimi a Superluxami?

Patrząc że wybierając Fostexy dostaniesz słuchawki które wyglądają jak coś co wyjęto ze studia nagraniowego a nie zakoszono ze stoiska na bazarku to tak... patrząc przez perspektywę prezentu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odnieść się tylko do SL HD668B vs Fostex TH-7B.

To bardzo różne słuchawki. Sam wybrałbym chyba Fostexy. Są lepiej wykonane, wygodniejsze - brzmienie mają nastawione na fun i frajdę. Konkretne, szybkie i mocne - podkoloryzowane. Ciepły bas, miła średnica i lekka góra - ogólnie bardzo skondensowane brzmienie ze skonkretyzowaną sceną.

 

Superlux HD668B są właściwie neutralne, grają znacznie szerszą sceną i tak jak przystało na słuchawki monitorowe - mają zrównoważone brzmienie, nastawione na czytelność z wyraźną średnicą i mniej punktowym basem.

 

To jest wybór pomiędzy słuchawkami studyjnymi a codziennymi, "funowymi".

 

4ndr3: Też racja :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest jakiś dobry sprzęt? Bo nazwę firmy pierwszy raz słyszę (na początku myślałem że to trekstar ;) )

Miałem w łapach ich otwartą wersję (HI2050) i powiem że wykonane są super. Metal, welurowe pady, nic nie skrzypi, żadnych nadlewek ani tandety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w nich na ulicę nie wyszedł, ale okeeeej :>>

 

Moim zdaniem lepiej spiszą się na ulicy niż M50 (są dużo lżejsze i lepiej leżą na głowie)

Choć prawda na ulicę też bym w nich nie wychodził. Chociaż nie każdemu przeszkadza taki rozmiar.

Niektórzy wychodzą w SL na dwór i na rower - nie mam więcej pytań ;).

Nie zauważyłem by autor tematu jakoś szczególnie mówił o wychodzeniu na dwór.

 

A to jest jakiś dobry sprzęt? Bo nazwę firmy pierwszy raz słyszę (na początku myślałem że to trekstar ;) )

 

Ja mam wersje otwartą i jestem bardzo zadowolony, są to słuchawki z dźwiekiem na wysokim poziomie, na SQ nikt nie powinnien się zwieść. Charakter myślę, zę w miarę uniwersalny jest, do konca i tak nie wiesz jakie brzmienie lubi osoba której chcesz je dać. Lecz myślę, że nie powinna być zawiedziona.

 

Tak jak osoba u góry napisała - wykonanie jak na słuchawki do 300zł jest baaardzo przyzwoite, a do tego masz case do przechowywania i noszenia, który robi szalenie dobre wrażenie - przynajmniej na mnie ;)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki te odkrył koleś z Duńskiego forum i napisał o tym też na head-fi postanowiłem spróbować i jestem BARDZO zadowolony (a nie mam zwykłych wymagań). W Polsce są mało znane. W Polsce wersje zamkniętą mają może z 2-3 osoby, a otwartą mniej niż 10.

 

masz tu też otwarte jeśli Ci się nie śpieszy możesz zamówić z aliexpress idą do Polski coś koło tygodnia http://forum.mp3stor...chinskie-hi-fi/ Tylko nie mają bajerancjego case'u i myślę, że w twoim wypadku zamknięte będą bardziej uniwersalne.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Czas goni, a ja jeszcze się nie zdecydowałem... został ostatni tydzień na decyzje.

 

Odsłuch Seperluxów mam już za sobą - macie rację, zacne te "słuchaweczki". Jednak z całej trójki która przeszła do finałowej rundy (Supery 681b, Fostexy i oferta wyżej (Takstary)) wewnętrznie czuję że zakup Fostexów byłby najlepszy. Jakoś nie jestem przekonany do Takstarów i do metody ich zakupu (wole nie ryzykować i mieć pewny towar z pewnego źródła).

 

Stąd moje ostatnie pytanie: czy znacie kogoś z Wrocławia lub okolic kto jest bywalcem forum i ma takie słuchawki i spotkałby się je pokazać ;) Albo czy kojarzycie słuchawki, które byłby podobne wielkościowo - nie koniecznie brzmieniowo - i które są łatwo dostępne np. we Wrocku? Chciałbym się po prostu mniej więcej zorientować jak duże są to słuchawki.... skoro przesłuchać ich i tak nie mam jak :/ .... btw. kiedy w mp3 store??? ;)

 

I z tego co się właśnie dowiedziałem... słuchawki będę używane w pociągu - kolega się przeprowadza i przynajmniej przez czas jakiś będzie jeździł praktycznie codziennie pociągiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahm, czyli wszystko się zmienia... bo skoro pociąg, to muszą być zamknięte, inaczej to nie ma sensu. A żadne z rozważanych przez Ciebie nie są zamknięte...

 

 

Słuchawki muszą być nowe ? Jeśli nie, to poluj na PXy http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-px-360-i2546667462.html - może się uda do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstary są zamknięte chyba...

 

@Szalone Mango: Właśnie dlatego Fostexy wydają mi się najlepsze. Niby nie zamknięte, ale jednak też mało otwarte. Fajny design, Ponoc bardzo dobre brzemienie nieco podkolorowane dla uzyskanie większego funu ze słuchania. I do tego wydaje mi się, że z tych trzech są najmniejsze... czy też raczej najbardziej "kompaktowe"?

 

@wrq: Kolega raczej maniakiem izolacji nie jest... ;) Może coś więcej o tych Senhaiserach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fostexy są najmniejsze z tych wszystkich, z superluxów, takstarów i sennheiserów. Niemniej jednak, sennheisery się składają. Ogólnie, pod względem jakości dźwięku są "klasę wyżej". Dźwięk mają nie tak bardzo funowy, bo nie walą basem na lewo i prawo - grają w sposób bezpośredni, detaliczny, ale nie analityczny - nie rzucają szczegółami w twarz, że nie da się o nich zapomnieć. Są po prostu przejrzyste. IMO dobrze spisują się w każdej muzyce, o ile nie ma tam naturalnych instrumentów. Przede wszystkim jednak, są bardzo wygodne i dobrze wykonane (jedynie kabel budzi wątplitości). Izolują dobrze, jak na swój typ konstrukcji. Poczytaj o nich na forum. Poza tym, istnieje szansa ich odsłuchu w sklepie mp3store. Ale to za późno, by decydować się na licytację teraz ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od percepcji. Dla mnie fostexy są basowe, ale mają tego basu w odpowiedniej ilości. Są jednak osoby dla których taka ilość jest niewystarczająca :) Najbardziej analityczne IMO są PX360 - choć takstarów nie słuchałem, więc nie jest to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie opieraj swojej opinii na wykresach.

Można dzięki nim bardzo pobieżnie ocenić słuchawki, ale na pewno nie można (tylko i wyłącznie) na ich podstawie wybierać sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności