Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Krótko i na temat - dobre słuchawki na prezent do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję kupić dobre słuchawki na prezent do 300zł, słuchawki muszą być nauszne, preferowane półotwarte. Do użytku w domu i w drodze do pracy.

 

Słuchawki powinny dać maksymalną przyjemność ze słuchania nowej płytki Nile (

), krzyku wokalisty Heaven Shall Burn czy też pozwalać na relax przy dobrym Jazzie :) Bas musi być słyszalny, ale nie powinien tłumić reszty, w tym wokali.

 

Rozważania:

- Shure SRH240

- Któreś Superluxy

 

Byłbym wdzięczny za inne propozycje, ewentualnie wskazanie które z tych dwóch są lepsze? Jeśli potrzebne są bardziej szczegółowe wymagania - piszcie. Źródłem dźwięku na najbliższe miesiące będzie komputer oraz Sansa Clip+, ale do końca roku planowany jest zakup nowego grajka, ew. wzmacniacza. Fajnie jeśli sprzęt byłby dostępny na miejscu we Wrocławiu (np., w MP3 Store)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za szybkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak portable i na prezent to może Soundmagic P30? Wiem zamknięte, wiem dość basowe, ale świetnie wykonane i serio zacnie grają. HD668B Clip nie wysteruje, HD681 IMHO do metalu będą za jasne z neutralnym Clipem+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 681b od kilku dni, ale moge je śmiało polecić do rocka, metalu i pochodnych. SGS pędzi je dobrze.

Gumiak a HD681b do HD681 dał byś radę odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślę że rozmiar nie będzie koledze przeszkadzał ;) Ale fakt, trzeba zobaczyć je na żywo bo wyglądają na mega duże :D Żadnych komentarzy do Shure? SM P30 - hmm przynajmniej po zdjęciach wyglądają na maluchy straszne - zakrywają te muszle w ogóle uszy? Pamiętam że mój kolega miał, bodajże PX200 Senki, niby następca PX100, niby lepsza izolacja... ale wyglądały dość zabawnie i zamiast uszy chować, to na uszach leżały, jeśli wiecie o co mi chodzi.

 

Co do braku mocy - jeśli jest odtwarzacz który jest w stanie napędzić te słuchawki to też okej - będzie miał na co zbierać, a i tak chce wymienić. Pytanie tylko czy takie są? Czy po prostu nie istnieją :)

 

Hmm... serio cały wybór słuchawek ogranicza się do 2-3 modeli? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM P30 - hmm przynajmniej po zdjęciach wyglądają na maluchy straszne - zakrywają te muszle w ogóle uszy? Pamiętam że mój kolega miał, bodajże PX200 Senki, niby następca PX100, niby lepsza izolacja... ale wyglądały dość zabawnie i zamiast uszy chować, to na uszach leżały, jeśli wiecie o co mi chodzi.

P30 są mniej więcej rozmiaru PX200... może odrobinę większe. I tak, są nauszne.

 

Kurde, myslałem podsunąć PX360 ale drogie są. 450zł minimum. Za to wokółuszne i... fenomenalnie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 681b od kilku dni, ale moge je śmiało polecić do rocka, metalu i pochodnych. SGS pędzi je dobrze.

Gumiak a HD681b do HD681 dał byś radę odnieść?

Niestety nie miałem zwykłych. Moje mają podbity średni i wyższy bas, grają dosyć szeroko, mnóstwo energii. Jeszcze nie modowałem bo nawet niewygrzane, jak na teraz brakuje mi w nich nieco powietrza (nie zrywałem damperów) i troche sybiluzją. Wokal wyeksponowany-taki lubie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dostać 300 zł niż dostać nie trafione słuchawki. Aby nie ryzykować niezadowolenia osoby obdarowanej musisz szukać słuchawek dobrze wykonanych, uniwersalnych w brzmieniu i wygodnych dla większości ( choć znam osoby którym PX100 były boleśnie niewygodne. Superluxy mają słabe wykonanie, ale rekompensują to swoim brzmieniem.

Zerknij na Brainwavz HM3, Akg K540,Senki 429/439 lub ATH maja kilka modeli które mogą się tez podobać w tej cenie. Superki sa super ale warto aby osoba obdarowana miała świadomość ich wykonania i doceniła ich granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxów raczej nie połamie- co innego k540. Podłączyłem do integry i grają wg mnie dobrze- bas płytki, ale brzmienie całkiem przyjemne. Ja bym nie szalał bo jeżeli nie jest osłuchany, nie ma dobrego źródła to nie doceni drogich słuchawek.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxów raczej nie połamie- co innego k540. Podłączyłem do integry i grają wg mnie dobrze- bas płytki, ale brzmienie całkiem przyjemne.

 

Jeśli dobrze rozumiem to zdanie, to k540 połamać jest łatwo, a nie superluxy? Co do płytkiego basu, jakby ktoś mógł porównać go do basu w px100 Senhaisera? Z tego co kojarzę kolega bardzo lubił kiedy (w odpowiednich kawałkach) można było bardzo ładnie i dokładnie usłyszeć gitarę basową, to jej plumkanie (np. w kawałkach zespołu Death)

 

Myślę że spokojnie mogę kupić zarówno je jak i SoundMagic P30. Jeśli dobrze rozumiem, do SM jest lepiej wykonany, ma więcej basu, ale jest zamknięty (mniej wygodny? węższa scena?) za to Supery są gorzej wykonane, ale mają słabszy bas, ale całość jest przyjemniejsza? Czy ktoś mógłby odnieść obie słuchawki właśnie do PX100?

 

Przypomniało mi się teraz że jakiś czas temu słuchał muzyki na słuchawkach innego kolegi, były to bodajże Phillips SHP5401, i nie podobało mu się, wolał o wiele bardziej dźwięk ze starych i wysłużonych już PX100. Było za mało bało basu, za mało dynamiki? Jakoś tak.

 

Brainwarz jakoś mnie nie przekonuje. Dziwi mnie brak opinii na temat Shure? Czym się różnią poniższe superluxy: http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=326&productId=6307794&productId=12079977&productId=12079980&productId=16148459 i które warto kupić w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem px100 i superluxy to wyższa półka. W pxach wszystko jest bardziej zlane w jedną plame dźwięku, podczas gdy w superluxach instrumenty są fajnie odseparowane od siebie i brzmią dużo bardziej szczegółowo. Gitary brzmią dobrze, tak samo perkusja a wokal wrzeszczy do ucha. Jakby słuchał różnych gatunków jak np reggae czy hip hop to rozważyłbym inną wersje niż B. Dopiero teraz doczytałem, że mają być w drodze do pracy- na ulicy nie polecam :D wielkie, dźwięk mocno wycieka, nie izolują od otoczenia.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dostać 300 zł niż dostać nie trafione słuchawki. Aby nie ryzykować niezadowolenia osoby obdarowanej musisz szukać słuchawek dobrze wykonanych, uniwersalnych w brzmieniu i wygodnych dla większości ( choć znam osoby którym PX100 były boleśnie niewygodne. Superluxy mają słabe wykonanie, ale rekompensują to swoim brzmieniem.

Zerknij na Brainwavz HM3, Akg K540,Senki 429/439 lub ATH maja kilka modeli które mogą się tez podobać w tej cenie. Superki sa super ale warto aby osoba obdarowana miała świadomość ich wykonania i doceniła ich granie.

 

PX 100 są niewygodne przy dłuższym użytkowaniu. Przynajmniej z moimi przylegającymi do głowy uszami. PX-ami 100 bym się za bardzo nie sugerował, bo to znacznie gorszy dźwięk, niż np. CAL, K540, HD 380, czy SL HD-330 (te spodobały mi się najbardziej).

Słabo wykonane to są CAL! albo K540. Nie wiem jak inne Superluxy, ale HD-330 są moim zdaniem całkiem pancerne.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o awaryjność wykonania, a raczej o taniość użytych materiałów. Krojenie kosztów. Przykład PX tyczył sie wyłącznie wygody i różnego jej odczuwania. K540 - też czytałem to co wy o łamaniu sie pałąka, ale u mnie w sklepie nie trafiło sie dwoje moich znajomych też je ma i nic. W całej firmie trafiły sie dwa przypadki i to raczej z winy użytkowników.

Jeżeli myślisz że osobie nie będzie przeszkadzała estetyka SL - kup je. Mi najbardziej podoba się model HD669.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jak się uda, to dzisiaj albo jutro udam się do MP3Store przesłuchać i zobaczyć. Dostępne są P30, HD681 i HD681b. Wiec tutaj pytanie dla ludzie którzy je mieli, o ostateczna opinie biorąc pod uwagę fakty:

proporcje muzyki: 60%metal, 20%inne rocki, 20%jazzy i alternative

proporcje użycia: 60%stacjonarnie, 40% w ruchu (z tym ze może się okazać ze będzie głownie stacjonarnie a w ruchu pozostaną stare px100 albo zakupione zostaną jakieś "sportowe")

 

Ma być maksymalna radość ze słuchania gitar i perkusji o dobry wokal ma budzić wszystkie wymagane emocje ;) Wiec, pytanie który z wyżej wymienionych modeli najlepiej spełni się w tej roli? Czy lepiej "olać" :P mp3store i zamówić inny model z innego źródła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na prezent przede wszystkim chciałbym dostać coś przynajmniej przyzwoicie wykonanego. Chociażby z tego powodu, że jeśli nawet słuchawki niekoniecznie są świetnie trafionym pomysłem, to jakość wykonania będzie mogła wywołać lekki uśmiech zadowolenia ;) To się ceni, gdy przychodzi do rozpakowywania prezentów przy gościach.

 

Dlatego odrzuciłbym wszystkie Superluxy popularne półotwarte, czyli hd681, hd668. Ja do tej pory używałem do metalu superków HD660. Ale kabel jest okropny. A przy okazji półka cenowa nie ta... Od siebie proponuję rewelacyjne Panasonici RP-HTF600, są genialne w metalu. Tylko nie wiem jak zagrają z Clipa+...

 

Dobrym pomysłem ze względu na dźwięk byłyby też Soundmagici P30, co było proponowane, ale niestety one są dosyć małe - nie zakrywają uszu.

 

 

Proszony komentarz nt. shure - słuchawki w miarę uniwersalne, z ograniczonym pasmem (głównie środek, choć bas i wysokie także są). Metal nie jest ich najlepszą stroną. Raczej ten jazz ;)

 

 

A może fostexy TH-7B ? Większe od P30, zakrywają całe małżowiny, choć nie są wokółuszne. Półotwarte, raczej dobrze spisują się w metalu. Taka alternatywa dla HTF-600, choć ja wolę te ;)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobała mi się współpraca Fostexów z metalem (Gojira, Meshuggah, Death). Dynamiczne i mocne brzmienie - szybki bas z dobrym kopem.

Preferuję Fostexy w starciu z HTF-600 :)

 

Do tego wygodne i bardzo dobrze wykonane. Jedynie kolor kabla może nie współgrać z metalem :P

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

681B na zdjęciu wyglądały tak sobie, ale wg mnie prezentują się bardzo dobrze. Szwy równe, nic się nie strzępi ani nie ma nierówności na plastikowych elementach, do tego są pancerne. Nie wiem czy mi się trafił taki egzemplarz ale wg nie są to bardzo ładnie wyglądające słuchawki. Przykładowo hd555 wg mnie dużo łatwiej połamać (pałąk), CAL się świeca jak psu wiadomo co :P Plastik w superluxhach nie trzeszczy, jedyne co można zaliczyć jako wade przy rozpakowywaniu to tandetny kartonik i folia oraz zapach gumy :P

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności