Skocz do zawartości

Wyprane w pralce shure e4g


White Haven

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - moja piękniejsza połówka zabrała mi koszule z całego tygodnia i wsadziła je do pralki. Niestety w kieszonce jednej z koszul leżały sobie zwinięte moje shurki.... :o Z plusów żółte pianki się pięknie wyczyściły. Co do reszty to nie wiem - póki co zdjąłem pianki i zostawiłem słuchawki na biurku do wyschnięcia. Konstrukcja z grubsza wygląda na nienaruszoną, podłączać ich do odtwarzacza z oczywistych względów nie chcę. Co jeszcze można w tej sytuacji zrobić? (poza cichą modlitwą :unsure: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapominałem napisać - nie używamy proszku - tylko płyn do prania (Woolite czy jakoś podobnie) i trochę Lenora dodatkowo. A tak swoją drogą to jak się do ich rozbierania zabrać? Odkręcać nic się nie odkręca, a nie chcę podważając nie ten element co trzeba sobie na dodatek jeszcze ich połamać

 

EDIT

Moja piękna właśnie dała mi znać, że do kompletu dorzuciła jeszcze sporo odplamiacza w płynie (ariel) <_<

Edytowane przez White Haven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszyć można bardzo fajnie za pomocą ryżu :) Jest wysoko higroskopijny więc ładnie wciągnie wszystko :) Płukanie spirytusem tak czy siak polecam, bo wyczyści on cały syf jaki w wodzie pływa i dostał się do środka słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armaturę płukać ...boże ludzie...

 

Zacznijmy od tego że z filtrami (filtry są w tulejce) zapewne możesz się pożegnać. Słuchawki można rozebrać. Musisz odkręcić tulejkę słuchawek.

Wrzuć całość do ryżu na co najmniej 24h jak napisał przedmówca.

 

e4c-apart.jpg

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostawić osady z pralki?

W armaturze jako takiej zapewne wody/osadów nie było więc po co ją tam na siłę pchać. Filtr akustyczny nie powinien przepuszczać wody, a mocowanie tulejki jest obstawiam dość szczelne. Armatura jest konstrukcji zamkniętej (chociaż nie jestem w 100% pewien w tym przypadku) a jednocześnie jest szczelnie mocowana z przodu. Powiedzmy sobie szczerze, że nawet po wyschnięciu generalnie zalana wcześniej wodą armatura nie zagra tak jak w oryginale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do przetworników pralczane roztwory się nie dostały - wystarczy wymienić filtry i gotowe.

Jeśli przetworniki zostały zanieczyszczone - warto wypłukać, bo jednak zagrają lepiej bez osadów.

 

W takim razie należałoby wymienić filtry, odsłuchać sprzęt i zadecydować co dalej.

 

Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups właśnie sobie przypomniałem, że po ostatnim rekablingu, który mi robił ktoś z forum nie wymieniłem tulejek bez filtrów (kolega, który naprawiał słuchawki je wywalił bo się zużyły) na rezerwową parę z filtrami... Po rozkręceniu ten jasny środek w słuchawce był lekko wilgotny - pozamiatane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchawki działają i brzmią w zasadzie tak samo. Tylko hmm nie wiem czy to kwestia wymiany tulejek na te rezerwowe z filtrami, ale muszę teraz ustawiać wyższy poziom głośności (i dojeżdżam już do 2/3 skali co chyba nie za dobrze świadczy o moim słuchu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra słuchawki działają i brzmią w zasadzie tak samo. Tylko hmm nie wiem czy to kwestia wymiany tulejek na te rezerwowe z filtrami, ale muszę teraz ustawiać wyższy poziom głośności (i dojeżdżam już do 2/3 skali co chyba nie za dobrze świadczy o moim słuchu)

Raczej tak. Filtry działają właśnie w ten sposób, że obniżają głośność pasma w zakresie od ok 1kHz w górę, odpowiednio kształtując/wygładzając peaki w paśmie. Efekt może być taki, że grają ciszej na średnicy i musisz dać głośniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności