Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RAZER OUROBOROS mysz, którą można dostosować do każdej dłoni


Gamestore

Rekomendowane odpowiedzi

Razer Zapowiedział nową mysz, która nazywać się będzie Ouroboros. Jest to laserowa mysz pracująca w technologii 4G czyli korzystająca z technologi laserowej i optycznej. Dzieje się tak za sprawą podwójnego sensora opatentowanego przez Razer'a, który pracuje w rozdzielczości aż do 8200DPI. Jest to druga po Razer Taipan mysz obsługująca tak dużą rozdzielczość.

 

Razer Ouroboros charakteryzuje się modularną konstrukcja przywodzącą nieco na myśl mysz Saitek Rat. Boczne panele są wymienne, a tylną część myszy można dostosowywać do swojej dłoni w zakresie wysunięcia i kąta nachylenia. Pozwala to dostosować mysz do ulubionego chwytu palm grip, fingertip grip czy claw grip. Cena produktu na dzień dzisiejszy również zwala z nóg. Mysz wyceniono na 129 dolarów...

 

 

Więcej danych technicznych i prezentacja produktu znajduje się na stronie producenta:

http://www.razerzone.com/ouroboros

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saitek/MadCatz z swoimi R.A.T. jest mistrzem w konfiguracji peryferiów dla graczy. ;) Słynie z swojej serii Cyborg. W wykonaniu Razera to są marną próbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saitek/MadCatz z swoimi R.A.T. jest mistrzem w konfiguracji peryferiów dla graczy. ;) Słynie z swojej serii Cyborg

 

Ja podziękuję za myszkę z Twin Eye'm, co najwyżej przeciętny sensor w myszce za takie pieniądze to porażka. Nawet Microsoft do swojej myszki za 70 zł wpakował lepszy sensor ich pomysłu, mianowicie blue track'a. Dobre myszki to te na Avago 3080 jak chociażby MX518 którego polecam, laserowym Avago 9500, chciażby Steelseries Sensei czy Logitech G700, ew. wspomniany przeze mnie blue track.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ADNS 3080 jest taki dobry to bym się kłócił, obecnie sensor z G400 a dokładniej S3095 uważa się za najlepszy obecnie sensor. Jedyną wadą jest minimalny jitter na 1600 i 3600. ANDS 3080 posiada predykcję gdzie graczom tylko to przeszkadza choć nie wszyscy pewnie nawet to zauważają/nie wiedzą jak to działa.

AVAGO 9500 nie posiada predykcji jednak minimalna akceleracja pozytywna występuje.

 

Obecny ranking sensorów to S3095, S3668 > OS MLT 04 > ADNS-9500 i kilka innych ciekawych, jednak to jest podium :)

 

Co do Razer'a to udało im się wyprodukować tylko trzy dobre myszki, DA 3G, 3,5G i Abyssus(nowe rewizję znakomite, starsze posiadają jitter).

Razer Ouroboros to jakiś wielki klon R.A.T, gdzie to nie jest ani wygodne, ani lekkie. A przecież myszka im lżejsza tym lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3095, S3668 o tych sensorach szczerze nawet nie słyszałem. Do tego G400 chyba od nie dawna dają ten lepszy sensor bo wcześniej był 3080. Nie napisałem że 3080 to najlepszy sensor, ale wiele zarzucić im się nie da ;)

 

Czytałem trochę opinii o tym razerze i możliwe że będzie to dosyć dobra mysz.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DA nowego z 3,5g. Skończyła się gwarancja, skończyło się jej życie. Kupiłem g400 z nowym S3095 i jestem wniebowzięty. R.A.T. akurat to bóg wygody i chociaż testowałem go tylko przez 2 tygodnie to nie umiem się po nim przyzwyczaić do jakiejś innej myszki, bo nie zapewniają mi tego co Saitek. Szkoda trochę, ale g400 jest genialny, tani i dobrze dopasowany do dłoni więc tylko pozostaje mi się do niego przyzwyczaić i karać na eslu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mad Catz R.A.T. 9

 

 

r9_1.jpg

 

 

r9_3.jpg

 

 

Razer Ouroboros

 

razer-ouroboros-myszka-bok.jpg

 

razer-ouroboros-myszka-dane-techniczne.jpg

 

 

Sry, ale designem to R.A.T. wygrywa. ;)

 

Miałem R.A.T. 3 łapie, fajne cacko za nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ADNS 3080 jest taki dobry to bym się kłócił, obecnie sensor z G400 a dokładniej S3095 uważa się za najlepszy obecnie sensor. Jedyną wadą jest minimalny jitter na 1600 i 3600. ANDS 3080 posiada predykcję gdzie graczom tylko to przeszkadza choć nie wszyscy pewnie nawet to zauważają/nie wiedzą jak to działa.

AVAGO 9500 nie posiada predykcji jednak minimalna akceleracja pozytywna występuje.

 

Obecny ranking sensorów to S3095, S3668 > OS MLT 04 > ADNS-9500 i kilka innych ciekawych, jednak to jest podium :)

 

Co do Razer'a to udało im się wyprodukować tylko trzy dobre myszki, DA 3G, 3,5G i Abyssus(nowe rewizję znakomite, starsze posiadają jitter).

Razer Ouroboros to jakiś wielki klon R.A.T, gdzie to nie jest ani wygodne, ani lekkie. A przecież myszka im lżejsza tym lepsza.

 

Na temat sensorów nie będę się wypowiadał, bo wiedzę mam mizerną, ale z ostatnim zdaniem zdecydowanie się nie zgodzę. Kwestia indywidualna, bo ja np. bardzo chwalę sobie mojego dociążonego do oporu MS Sidewinder Gaming mouse, która akurat lekka nie jest :P (a i w kwestii wygody opinie raczej niespecjalne zbiera)

 

Co do Ouroborosa - mi sie koncepcja podoba. R.A.T. 9 wygląda lepiej w kwestii dostosowywania, a znając politykę cenową razera - wyjdzie że jest tańszy i lepszy niż razerowy klon, który pewnie będzie lansowany na "pr0 uber gaming" z powodu sensora, i bezprzewodowości. Zobaczymy jak ta zabawka będzie leżeć w dłoni, do tego czasu na podstawie renderów zapowiada się interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie sprecyzowałem tego zdania.

Dla graczy low sens, im myszka lżejsza tym lepsza(do granic), dla graczy high sens, gdzie pełen obrót zajmuje poniżej 10cm myszka ciężka jest lepsza z powodu lepszego prowadzenia cięższego gryzowania(tutaj też do granic, myszka ważąca 0,5kg:D to lekka przesada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności