Skocz do zawartości

Minidisc Sony Mz-rh1


raf_kichu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
Co tak skromnie prosimy o rozwiniecie :P

 

Witam,

postaram sie w miare zwiezle.

 

Design faktycznie niezly. Bardzo przyjemny dla oka jest wyswietlacz (rowniez niezla czcionka). Dodatkowym atutem jest umieszczenie go z boku wzorem mego staruszka MZ-R37. Wszystko faktycznie porzadnie spasowane i sprawia dosyc solidne wrazenie.

 

Bateria jest niewielka i w zwiazku z tym nie poraza pojemnoscia, nie zaszkodzi zaopatrzec sie w druga. Mozna jednak ladowac ja przez USB. Podstawowe cechy standardu Hi-MD, czyli dysk wymienny, okolo 300MB na starych 80min dyskietkach i 1GB na nowych. Ten model ponoc najszybciej zapisuje dane, acz nie mam porownania. Natywnie odtwarza MP3, ATRAC i PCM, nagrywa w dwoch ostatnich formatach. Nagrania mozna bez problemu zrzucic do kompa, co wiecej mozna to uczynic nie tylko z dyskow Hi-MD, ale rowniez ze starych dyskietek nagranych w tradycyjny sposob (sprawdzone wlasnie na MZ-R37).

 

Transfery w obie strony moga odbywac sie wylacznie przy pomocy SonicStage, ale ten dziala mi znacznie stabilniej, niz w czasach, kiedy uzywalem go z N910. Przypadek? Nie wiem, ale nie ma powodow do narzekan. Z predkosci transferow jestem zdecydowanie zadowolony (musze przy tym zaznaczyc, ze na dyskach hi-md i upload, i download odbywa sie zdecydowanie szybciej niz na tych sformatowanych zwyczajnie).

 

Jakosc dzwieku moglem sprawdzic na Sennheiserach MX500, PX100 - bez zastrzezen. Wyjscie mozna rowniez przestawic w tryb lineout.

 

Co do nagrywania z mikrofonu tez poki co zadnych zastrzezen, na razie rejestrowalem glownie wyklady.

 

Do MD dolaczony jest pilot, przy czym tu jedna z wad - niektorych czynnosci wykonywalnych z pilota nie da sie zrealizowac z poziomu MD i vice versa. Na wyswietlaczu samego MD nie wyswietlaja sie tez np. tytuly utworow - dziwne o tyle, ze w poprzednich modelach czegos takiego nie bylo.

 

Ogolnie - jesli lubicie MD, polecam zakup. Jesli nie - moze polubicie ;) W razie watpliwosci prosze pytac. Wydatek rzedu 1000PLN do najmniejszych nie nalezy, nieco tansze sa inne modele z 2 lub 1 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Napisz do Sony Polska, ja napisałem do Elco Exim (importer Kenwood na Polskę) i dostałem za frajer instrukcję do radia w pdf.

 

Załóżmy, że nie mam nagrywarki dla MD. Czy jest możliwe wrzucać przez kabel USB na płytkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich słuchaczy MZ-RH1! :D Mam wielką prośbę, proszę o pomoc, właśnie poważnie zastanawiam się nad zakupem tego MD-ka a jako że jestem akustykiem interesuje mnie kilka rzeczy. Przeczytałem że podobno podczas odtwarzania na wyświetlaczu MD nie są wyświetlane tytułu, czy to prawda? Chciałbym się upewnić ponieważ jest to dla mnie duży problem, zaznaczam że nie wchodzi w grę podłączenie pilota bo wtedy skolei nie można przełączyć wyjścia w tryb LINE. Poza tym chciałbym się poradzić szanownych kolegów czy tak naprawdę warto inwestować i wymieniać MZ-N910 którego posiadam na MZ-RH1. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedź, po długich namysłach oraz porównaniu kilku modeli (MZ-RH1, MZ-RH10, MZ-RH910) postanowiłem zostać przy moim sprawdzonym

MZ-N910. Nosiłem się z zamiarem zakupu RH1 jednak uważam że nie jest on wart swojej ceny, wszystkie te same funkcje posiada mój N910 no może poza dość przydatną funkcją szybkiego transferu przez port USB materiału nagranego za pomocą MD do komputera. No ale wolę uzbroić się w cierpliwość niż dokładać 800zł do interesu. Poza tym może i dżwięk lepszy ale i tak N910 nagrywa całkiem niźle, urzywam go do nagrywania koncertów na żywo jak również jako playera i jestem z niego zadowolny, bateria wystarcza na dość długo nie tak jak w RH1. Postanowiłem część kasy przeznaczyć na zakup dobrej karty dżwiękowej z panelem zewnętrznym i myślę że to będzie najlepsze wyjście.

Pozdrawiam wszystkich melomanów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

mam pytanie do użytkowników MZ-RH1. Chodzi mi o przeniesienie muzyki z dyskietek MD nagrywanych cyfrowo i analogowo w czasie rzeczywistym (z formatu ATRAC) do komputera poprzez USB (na format MP3). W jakiej formie przenosi się plik do komputera, czy jest "w locie" konwertowany do MP3 ? Jeśli tak, to czy tworzy się automatycznie nazwa pliku (taka jak mam opisany utwór na dyskietce) oraz czy jest opisany TAG ?

 

Z góry dziękuję Wszystkim za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie do użytkowników MZ-RH1. Chodzi mi o przeniesienie muzyki z dyskietek MD

nagrywanych cyfrowo i analogowo w czasie rzeczywistym (z formatu ATRAC) do komputera

poprzez USB (na format MP3). W jakiej formie przenosi się plik do komputera, czy jest

"w locie" konwertowany do MP3 ? Jeśli tak, to czy tworzy się automatycznie nazwa pliku

(taka jak mam opisany utwór na dyskietce) oraz czy jest opisany TAG ?

 

 

Chodzi Ci o możliwosc tego konkretnego modelu HI-MD (MZ-RH1 )

czy też w ogóle wszystkie HI-MD i MD ?

 

Sprawa jest dosyć skomplikowana bo HI-MD to urządzenia które mogą działać

w dwóch - tylko częsciowo ze sobą zgodnych - standartach :

 

1) klasycznego MD ( lub Net-MD - ATRAC1 lub ATRAC3 )

 

2 ) HI-MD ( ATRAC3+ i w przypadku MZ-RH1 także MP3)

 

Choć recoreder jest kompatybilny z obu tymi standartami , to kiedy wkładasz

po raz pierwszy dziewiczy minidysk , musisz się zdycydować w jakim modusie

ma być ona sformatowana - w standarcie klasycznego MD (Net-MD ) klasyczna

płytka 80 minutowa bedzie miała ok 170 MB , natomiast w HI-MD -305 MB.

Różnica pojemności nie jest zresztą jedyną różnicą , ponieważ płytka sformatowa

jak HI-MD bedzie widziana przez komputer jako urządzenie UMS -zewnętrzna

pamięć masowa na którą bez problemu można także przenosić dane ,

natomist klasyczny minidysk (Net -MD ) pozwala sie otworzyć i obsługiwać z poziomu

kompa wyłącznie przez specjalny program/ music manager - przede wszystkim będą

to dwa własne programy Sony - Sonicstage , lub Simple Burner .

 

 

Na płytce sformatowanej klasycznie ( 80min = 170 MB ) możesz zapisywać wyłącznie

w trzech starych formatach MD - SP 292 kb/s ( i będzie miała ona wtedy 80 min )

lub w czasie wydłużonym LP2 ( 132 kb/s ) lub LP4 ( 66 kb/s )

 

Natomiast na płytce sformatowanej w standarcie HI-MD ( 80min = 305 MB ) można używać

tylko "nowych" formatów - ATRAC 3+ ( 352kb/s , 320 kb/s , 256kb/s , 192kb/s

, 160kb/s , 128kb/s , 64kb/s - pogrubione przepływowości to te z których mozna korzystać

przy nagrywaniu w czasie rzeczywistym przez line-in , wejscie mikrofonowe i optyczne)

, oraz MP3 -wszystkie przepływości zarówno CBR jaki VBR .

Pliki MP3 w przypadku MZ-RH1 można wgrywać wyłącznie z komputera

, nie ma możliwości nagrywania w tym formacie w czasie rzeczywistym .

 

Oczywiście płytkę sformatowaną w jedym standarcie można pózniej przeformatować

do drugiego , ale wiąże się to z utratą wszystkich danych , ponieważ

jak już pisałem formatów nie można łączyć na jednym mini-dysku .

 

Są w sprzedaży także minidyski 1GB ( w przypadku ATRAC 3+ 256kb/s -zmiesci

się w tym wypadku do 8 godzin muzyki ) - ale przenoszą one wyłącznie pliki w "nowym "

formacie HI-MD (ATRAC3+ , MP3 , PCM -1411kb/s )

 

W jakiej formie przenosi się plik do komputera, czy jest

"w locie" konwertowany do MP3 ? Jeśli tak, to czy tworzy się automatycznie nazwa pliku

(taka jak mam opisany utwór na dyskietce) oraz czy jest opisany TAG ?

 

Do wgrywania muzyki na HI-MD służą dwa programy - Sonic Stage lub Simple Burner

- ten drugi służy do zgrywania pły CD bezpośrednio na MD ( co ciekawe muzyka

zgrywana w tym ostatnim programie może być na MD edytowana dokładnie

tak samo jak nagrania w czasie rzeczywistym > czyli łatwo dzielone, łączone itd )

W przypadku SonicStage zanim zaczniesz transfer musisz wciągnąć pliki

muzyczne z komputera do biblioteki tego programu . Sonicstage obsługuje

pliki - MP3, WMA , AAC , WAV ( ale FLAC lub ogg już niestety nie )

 

Tak więc w przypadku kiedy transferujesz plik WMA na MZ-RH1 możesz zaznyczyć

w SS "konwersję w locie "- o którą się dopominałeś - i plik zostanie wgrany na mini-dysk

jako ATRAC+3 ( lub tez w "starym " formacie klasycznego MD czyli SP , LP2 lub LP4 )

 

Pliki MP3 mogą zostać wgrane na MZ-RH1 oczywiście bez konwersji , ale program - inaczej

niż w przypadku ATRAC3+ - nie ma możliwości aby zamienić inny format > ATRAC , WMA , AAC

na MP3 . "Konwersja w locie " więc dotyczy tylko ATRAC-u ,

pliki MP3 natomiast wgrywamy wyłącznie bezpośrednio .

 

Co do tagów ( plików MP3 lub WMA ) to Sonic Stage je w zasadzie zachowuje w formie oryginalnej

dodając tylko swój nagłówek ( tzw OMG-tag ) . Trochę bardziej skomplikowana jest sprawa

z tagami AAC/ MP4/ iTunes (ale wybacz - wolałbym sie nad tym dłużej rozwodzić :) )

 

W przypadku transferu w drugą stroną - czyli MZ-RH1 > komputer - robi się to także

przez Sonic Stage i akurat ten model recordera - jako jedyny nie ma żadnych obostrzeń

w tej kwestii - pozwala prznosić na komputer pliki zapisane zarówno w starym standarcie

MD/NET-MD ( SP , LP2 , LP4 ) jak i te przenoszone przez HI-MD (ATRAC3+ , PCM i MP3 )

 

O ile plikami MP3 nie ma w zaszdzie żadnego problemu ( można je " przenieść" i zarejestrować

w innym music manager`e > jak Winamp czy Windows Media Player ) to plików w ATRAC-u ( SP, LP2 , LP4 )

lub ATRAC-u 3+ ( czyli nagranymi jako HI-MD ) nie da sie skonwertować bezpośrednio do MP3

i to w żadnym programie . :(

 

Można natomiast skonwertować pliki z ATRAC i ATRAC3+ do WAV ( przy transferze

z HI-MD w Sonicstage jest nawet taka opcja " save in WAV format " - można więc to przeprowadzić

w locie ) Co prawda z szczegółowym opisem takiego pliku może być pewnien kłopot - metatekst plików WAV jest

jest w porónaniu z rozbudowanymi tagami ID3 ( MP3 ) i OMG ( ATRAC ,) znacznie skromniejszy

, żeby nie powiedzić ubogi , ale przynajmniej nazwa (nagłówek, tytuł ) pliku zostanie zachowana .

A kiedy już mamy plik WAV , to jego przekonwertowanie do dowolnego formatu stratnego

lub bezstratnego nie stanowi już żadnego problemu > można sie np posłużyc dBPowerampem lub Foobar`em2000

 

 

Z określeniem dokładnej prędkości transferu z MZ-RH1 na komputer mam pewien problem,

bo osobiście nigdy nie miałem tego modelu , lecz wyłącznie starsze i jeszcze wolniejsze HI-MD ( MZ-NH900 i MZ-NH800 )

Z tego co pamiętam z testów MZ-RH1 miał prędkość transferu na poziomie 1.2 MB/s -zapis

na MD i jakieś 0.5- 0.6 MB/s transfer z MD na komputer . Czyli trzeba się liczyć z tym że

zgranie całej 1GB płytki z RH1 na kompa zajmuje jakieś 30-40 minut .Ale juz nie pomnę czy te

dane dotyczą plików w nowym formacie HI-MD (PCM MP3 i ATRAC 3+ ), czy także w starych ( SP-292kb/s , LP2, LP4 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o możliwosc tego konkretnego modelu HI-MD (MZ-RH1 )

czy też w ogóle wszystkie HI-MD i MD ?

 

W przypadku transferu w drugą stroną - czyli MZ-RH1 > komputer - robi się to także

przez Sonic Stage i akurat ten model recordera - jako jedyny nie ma żadnych obostrzeń

w tej kwestii - pozwala prznosić na komputer pliki zapisane zarówno w starym standarcie

MD/NET-MD ( SP , LP2 , LP4 ) jak i te przenoszone przez HI-MD (ATRAC3+ , PCM i MP3 )

 

O ile plikami MP3 nie ma w zaszdzie żadnego problemu ( można je " przenieść" i zarejestrować

w innym music manager`e > jak Winamp czy Windows Media Player ) to plików w ATRAC-u ( SP, LP2 , LP4 )

lub ATRAC-u 3+ ( czyli nagranymi jako HI-MD ) nie da sie skonwertować bezpośrednio do MP3

i to w żadnym programie . :(

 

Można natomiast skonwertować pliki z ATRAC i ATRAC3+ do WAV ( przy transferze

z HI-MD w Sonicstage jest nawet taka opcja " save in WAV format " - można więc to przeprowadzić

w locie ) Co prawda z szczegółowym opisem takiego pliku może być pewnien kłopot - metatekst plików WAV jest

jest w porónaniu z rozbudowanymi tagami ID3 ( MP3 ) i OMG ( ATRAC ,) znacznie skromniejszy

, żeby nie powiedzić ubogi , ale przynajmniej nazwa (nagłówek, tytuł ) pliku zostanie zachowana .

A kiedy już mamy plik WAV , to jego przekonwertowanie do dowolnego formatu stratnego

lub bezstratnego nie stanowi już żadnego problemu > można sie np posłużyc dBPowerampem lub Foobar`em2000

Z określeniem dokładnej prędkości transferu z MZ-RH1 na komputer mam pewien problem,

bo osobiście nigdy nie miałem tego modelu , lecz wyłącznie starsze i jeszcze wolniejsze HI-MD ( MZ-NH900 i MZ-NH800 )

Z tego co pamiętam z testów MZ-RH1 miał prędkość transferu na poziomie 1.2 MB/s -zapis

na MD i jakieś 0.5- 0.6 MB/s transfer z MD na komputer . Czyli trzeba się liczyć z tym że

zgranie całej 1GB płytki z RH1 na kompa zajmuje jakieś 30-40 minut .Ale juz nie pomnę czy te

dane dotyczą plików w nowym formacie HI-MD (PCM MP3 i ATRAC 3+ ), czy także w starych ( SP-292kb/s , LP2, LP4 )

 

 

Witam,

 

Wielkie dzięki za tak rozwiniętą odpowiedź. Chciałem się tylko jeszcze upewnić, czy dobrze to zrozumiałem.

 

Mój problem: mam sporą ilość dyskietek nagranych w starym systemie SP 292 kb/s (nagranych na MDS-JE 530 i kilku starszych modelach). Poszukuję teraz sprzętu, dzięki któremu będę mógł przerzucić całą muzę do kompa przez USB i przerobić ją na MP3. Tylko i wyłącznie na tym mi zależy (inne funkcje mnie nie interesują, bo po przerzuceniu muzy do kompa sprzedam tego walkmana).

 

Z Twojej wiadomości wnioskuję, że:

1. mogę to zrobić za pomocą MZ-RH1 lub HI-MD MZ-RH1

2. muszę zastosować program Sonicstage, aby zapisać plik na kompie w formacie WAV (jest różnica czy to będzie MZ-RH1 czy HI-MD MZ-RH1 ?)

3. następnie przerabiam sobie WAVy na MP3

 

I to wszystko :-)

 

Jeżeli coś źle zrozumiałem to mnie popraw, dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mogę to zrobić za pomocą MZ-RH1 lub HI-MD MZ-RH1

... (jest różnica czy to będzie MZ-RH1 czy HI-MD MZ-RH1 ?)

 

Zaszło małe nieporozumienie , bo cały czas mówimy o jednym HI-MD

, czyli modelu MZ-RH1 - bo tylko on potrafi przetransferować klasyczną

płytę nagraną w formacie ATRAC 1 ( czyli 292 kb/s ) do PC

( żaden inny model HI-MD czy MD-NET - stacjonarny czy przenośny nie ma takich możliwości )

 

Chodziło mi o to , że w zależności od tego czy włożysz do niego płytkę

sformatowaną jako HI-MD czy klasycznie ( np SP 80 min 292 kb/s )

system /komputer będzie widział w tym recorderze dwa zupełnie różne urządzenia

( nawet jego konfiguracja przez Windows odbywa się dwa razy )

 

Ma to swoje implikacje chociażby tego typu , że płytkę zapisaną w standarcie

HI-MD Sonic Stage odtwarza na zintegrownej karcie dzwiękowej komputera

, a w przypadku klasycznej płytki MD/NetMD jest to niemożliwe , jedna jest widziana

jako zewnętrzna pamięć masowa , druga nie - itd.

 

2. muszę zastosować program Sonicstage, aby zapisać plik na kompie w formacie WAV

 

Niestety tak . :( Sprawdziłem najnowsze nowinki softwarowe i w przypadku

ATRAC 3 ( LP2 i LP4 ) byłaby już nawet możliwość posłużenie się takim oto programem

>> http://www.marcnetsystem.co.uk/HIMDRenderer-1.00-beta3.zip

 

Potrafi on - poza Sonicstage - przekodować prawie wszystkie pliki przenoszone

przez HI-MD > czyli PCM , ATRAC3+ , MP3 a nawet ATRAC3 (LP2 i LP4 ) jeżeli

FLAC, ogg, mp3 Lame , WMA , WAV - zachowując dodatkowa oryginalene tagi .

 

Jedyne czego jeszcze nie potrafi , to właśnie dokonwywać konwersji ATRAC1 292kb/s

Na pewno jednak warto -od czasu do czasu - sprawdzać mozliwości tego program , bo wciąż jest sukcesywnie

doskonalony i rozbudowywany ( to wersja dosłownie sprzed kilku dni ) więc kto wie czy możliwość

importu przez MZ-RH1 plików ATRAC 1 SP 292 i ich konwersji w locie dowolny format stratny (np MP3 )

nie dojdzie w następnej aktualizacji . :rolleyes:

 

Na razie jednak jest , tak że pliki w formacie ATRAC1 ( SP 292kb/s ) potrafi przekodowywać

- i to tylko do WAV lub ATRAC3+ - jedynie własny music manager Sony > czyli Sonicstage .

 

Jedna uwaga - sprawdziłem teraz dokładnie jak przebiega ten transfer - i wbrew temu

co myślałem SS nie ma możliwości zapisania tych plików na komputerze bez jakiejkolwiek

konwersji czyli w ATRAC1 SP 292 kb/s . Pliki są automatycznie przkodowywane do ATRAC3+

( np 256 kb/s ), a oprócz tego można posłużyc się opcją o której pisałem czyli

w locie zapisać je w WAV > po transferze Sonicstage pyta czy chcemy zapisać te pliki dodatkowao

także w WAV . Wyrażamy oczywiście zgodę i SS umieszcze je jako WAV 1411kb/s w wybranym

przez nas folderze .

 

Jak już wspominałem nigdy nie transferowałem plików w ATRAC1 - chociażby z tego powodu że nie mam

MZ-RH1 - ale mam podobne przeprawy z zamianą w SS plików ATRAC3+ na WAV , więc po moich

doświadczeniach sugeruje żeby jeszcze przed transferem MD > Sonicstage > WAV dodać do

nazw plików stosowaną numerację ( > 01 , 02 , 03 , 04 - a nie 1 , 2 ,3 ,4 ).

Dobrze by było także wykorzystac program do którego dałem link > czyli HIMDRenderera.

 

Choć jego obecna wersja nie przekonwertuje nam ATRAC 1 ( SP 292 kb/s ) , ma możliwość

ściągniecia z minidysku wszystkich informacji z opisem utworów ( opcja > rescan NET-MD )

a następnie zapisania i wyeksortowania ich jako osobnego pliku teskstowego

W ten sposób mamy szansę odzyskania tagów , które byłyby - przynajmniej

częsciowo - bezpowrotnie stracone przy konwersji do WAV.

 

Po drugie przy takiej konwersji ATRAC > WAV warto przestrzegać ( choć wiem że jest to

trochę uciązliwe ) zasady : jeden minidysk = jeden folder docelowy .

 

PS Program do którego dałem link ma jeszcze jedną mozliwość , którą można się posłużyć

jeżeli tylko posiadamy kartę dzwiękową z wejściem optycznym ( bo Twój MDS-JE 530 wyjście

optyczne ma , akurat sam mam ten model MD i w dodatku nawet trochę więcej minidysków

nagranych w SP 292 niż Ty - a więc w sumie i podobne problemy :D ) Łączym więc toslinkiem

MDS-530 z komputerem i pod kontrolą HIMDRenderera zgrywamy cyfrowo minidyski nagrane

w ATRAC 1 w czasie rzeczywistym i kodujemy w dowolnie wybranym przez nas formacie stratnym

(MP3 , WMA , ogg ) , czy nawet bezstratnym (FLAC) .

 

W tym wypadku problemem jest to że posiadasz chyba NET-MD , a to jest

równoznaczne z tym że nie możesz zaimportować tagów . Ale ponieważ jakiś stary

NET-MD można pewnie kupić na Allegro za mnie niż 100 zł , natomiast MZ-RH1 kosztuje

znacznie , znacznie więcej ( i co gorsza po dwóch latach produkcji nie chce jakoś stanieć :huh:)

, jest to na pewno opcja przynajmniej warta rozważenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem nigdy nie transferowałem plików w ATRAC1 - chociażby z tego powodu że nie mam

MZ-RH1 - ale mam podobne przeprawy z zamianą w SS plików ATRAC3+ na WAV

 

Piszesz, że nigdy nie transferowałeś plików ATRAC1 na WAV, ale wiesz, że MZ-RH1 sobie z tym poradzi. Wierzę na słowo.

 

Choć jego obecna wersja nie przekonwertuje nam ATRAC 1 ( SP 292 kb/s ) , ma możliwość

ściągniecia z minidysku wszystkich informacji z opisem utworów ( opcja > rescan NET-MD )

a następnie zapisania i wyeksortowania ich jako osobnego pliku teskstowego

W ten sposób mamy szansę odzyskania tagów , które byłyby - przynajmniej

częsciowo - bezpowrotnie stracone przy konwersji do WAV.

 

Istotna dla mnie informacja o tagach, wielkie dzięki :-) ps. zależy mi, aby później mp3 miało tag chociaż z wykonawcą i tytułem

 

Po drugie przy takiej konwersji ATRAC > WAV warto przestrzegać ( choć wiem że jest to

trochę uciązliwe ) zasady : jeden minidysk = jeden folder docelowy .

 

To akurat nie jest żaden problem :-)

 

PS Program do którego dałem link ma jeszcze jedną mozliwość , którą można się posłużyć

jeżeli tylko posiadamy kartę dzwiękową z wejściem optycznym ( bo Twój MDS-JE 530 wyjście

optyczne ma , akurat sam mam ten model MD i w dodatku nawet trochę więcej minidysków

nagranych w SP 292 niż Ty - a więc w sumie i podobne problemy :D ) Łączym więc toslinkiem

MDS-530 z komputerem i pod kontrolą HIMDRenderera zgrywamy cyfrowo minidyski nagrane

w ATRAC 1 w czasie rzeczywistym i kodujemy w dowolnie wybranym przez nas formacie stratnym

(MP3 , WMA , ogg ) , czy nawet bezstratnym (FLAC) .

 

Zależy mi na czasie, a to chyba nie jest szybka metoda, o wiele szybciej będzie przez USB (a dyskietek mam tylko 350 :-) )

ps. jestem w stanie kupić MZ RH-1 tylko po to, żeby zgrać muzę z MD na kompa szybko i sprawnie.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nigdy nie transferowałeś plików ATRAC1 na WAV, ale wiesz, że MZ-RH1

sobie z tym poradzi. Wierzę na słowo.

 

MZ-RH1 na pewno sobie z tym poradzi , pytanie tylko jak on to właściwie robi ? :D

 

Są dwie szkoły - członkowie niemieckiego forum poświęconego MD twierdzą , że

SS najpierw przekodowuje najpierw ATRAC1 SP 292 kb/s > na ATRAC3 >

i dopiero z niego na WAV - a taka podwójna konwersja musi odbijać się niekorzystnie

na jakości pliku wynikowego . Natomiast ludzie z największego forum poświęconego MD > czyli

minidisc.org po długotrwałym dochodzeniu ( z łącznie z badaniem spektogramów :D )

doszli do wniosku że jest to konwersja bezpośrednia > czyli ATRAC1 > PCM > WAV.

 

Ale pełnego consensusu w tej kwestii nie ma ( jak z tego widać- najtrudniej polegać

na własnych słuchu ) -i są tacy którzy nadal zgrywają stare MD

toslinkiem na kartę dzwiękową , bo wierzą że jest to jakościowo korzystniejsze

niż transfer przez USB za pomocą MZ-RH1 . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co chcesz do tego podłączyć i w jaki spsób?

 

bo wg. opisu ma to jedynie złącza SPDIF: coaxial i optyczne... nie podłączysz do tego bezpośrednio ani głośników, ani odtwarzacza przez "zwykły" kabel (nie ma gniazd: głośnikowego/słuchawkowego/line-in/mic-in)... to jest jedynie interface SPDIF

 

drugie zdjęcie + opis: http://www.hardwaresecrets.com/article/82/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz do tego podłączyć i w jaki spsób?

 

Mini Disc MDS-JE 530, za pomocą optycznego przewodu chciałbym przenieść muzę z dyskietek MD do komputera przez USB i przerobić ją na mp3.

1. W jakiej formie przenosi się nagranie do komputera ? W czasie rzeczywistym, czy jako plik ?

2. W jakim formacie utworzy się plik na komputerze (atrac, wav, mp3) ?

3. Czy tworzy się automatycznie nazwa pliku (taka jak mam opisany utwór na dyskietce) oraz czy jest opisany TAG ?

4. Jakiego programu muszę użyć ?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) to zależy od sterowników... bo teoretycznie forma może być dowolna

 

ad. 2) to zależy od sterowników (i od tego czy w ogóle tworzy się plik, zakładam że plik WAVE z odpowiednim nagłówkiem)

 

ad. 3) to zależy od sterowników i od tego, czy przez SPDIF przechodzą w ogóle takie dane jak "tagi" (wiem że przechodzą różne "flagi" związane z oznaczeniem cech przesyłanego strumienia, ale jest to co innego)

 

ad. 4) coś pewnie będzie na płytce, dodanej do samego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wskrzeszam stary temat bo potrzebuję pomocy. Mój model MZ-RH1 trochę czasu przeleżał nieużywany w szafie i teraz postanowiłem go wyciągnąć i zacząć się poważnie bawić. Jednakże mam pewien problem z pilotem. Kiedy wcześniej go testowałem to wszystko było w porządku a teraz kiedy podłączam słuchawki do pilota to leci muzyka tylko na jednym kanale, podczas gdy podłączyć do sony to gra normalnie. Do tego kiedy wsuwam mini jacka do pilota to gra na obu kanałach, dopiero po wsunięciu do końca słychać tylko dźwięk z jednej strony. Nie jestem jeszcze na tyle obeznany ale, jak mniemam, po prostu dołączony do modelu RM-MC38EL jest walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

WITAM KTORY ODTWARXZACZ MINI DISC BYSCIE POLECILI Z DWOCH MAM DO WYBORU SONY MZ-N910 CZY SONY MZ-N10 KTORY JEST LEPSZY ,NOWSZY??

 

Urwałeś się z forum dla niedowidzących? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności