Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny jest tez nowy Aberlour 14

Owszwem one maja tylko 40%, są filtrowane na zimno, maja w sobie barwnik ale jeśli się bronią smakiem to najważniejsze. Jakby ktoś chciał posmakować dobrego burbonu w jeszcze akceptowalnej cenie to warto sięgnąć po Woodford Double Oak.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusicie pany to i ja pokuszę:

 

Jak otworzyłem PC10 i piję raz PC raz GD to już nie wiem dlaczego GD18 jest 2x droższa i 2x lepsza od dymnej szarlotty. No ale ewidentnie jest  :)

1afc8b9e2cf72815.jpg

 

Dzisiaj miodek, maślanki i pieczone jabłuszka na sianku. Delikatnie, kremowo i wiewiele gorzej od Allardice'y 😋

83988ed4dcdefa74.jpg

 

Ps, co jest z tym Fotosikiem że tutaj nie chce wklejać przez miniaturki 😬!

Ps2, Pany jaka tania dymna podstawka pokroju Ardbeg Ten dla straszenia świeżaków, na zasadzie przejdzie test albo nie przejdzie 🙂 ?

 

 

 

 

Edytowane przez pierotero
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glenlivet to moja wielka miłość - równie wielka, co Laphroaig ;) A Taliskera już wielokrotnie odkładałem na półkę, wybierając coś innego, dzisiaj więc nadszedł TEN DZIEŃ (choć muszę wyznać, że biłem się z myślami, widząc w bardzo dobrej cenie Corryvreckan - ale ponieważ mam jeszcze końcówkę Uigeadail, to odpuściłem i wrzuciłem do koszyka specjał ze Skye).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, żebyś się nie wahał i wziął Taliskera :D Corryvreckan nie ucieknie, weźmiesz w następnej turze, a jak by był problem z wypiciem Tali, to podskoczę pomóc :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było ale temat śledzę
No i jak zwykle nie zasypuje gruszek w popiele tylko atakuje okazje i perełki. Trochę się jednak tego nazbierało

Z serii Enigma Caol Ila CS od Jarka Buss’a #3

0f20b63d8c529dd00f6a4dd3e3218257.jpg

Z opisem

b3834ad420c8ae52f210154363296008.jpg

Z Chapter #11 Glenfarclass kończący serie. Cały nakład rozszedł się w ciągu minuty. Złapać sztukę było sztuką, byłem jednym z nielicznych, którym udało się wyrwać 2 szt.

6670981038191fde7686029916086f18.jpg

106c19a98724f1bff5fb96baee65fdae.jpg

No i z rodzimego podwórka ale tez perełki jak się później okazało. Z okazji festiwalu whisky w M&P Kilchoman CS Edycja świąteczna, Kilchoman Sanaig (ponoć podobny do Uigeadail), GlenAllachie 10YO CS batch 4 (rozszedł się w mgnieniu oka) no i perełka do zestawu Kilkerran 8YO CS batch 5 2021 po Sherry na zdjęciu z wersja z 2019 (bardziej uznaną)

887bd6870034cf8087f388ced0c1919e.jpg

4b78863d78d9262cba03efe06f608c5d.jpg

f41aef04acdfabcbef8eebf8a261008f.jpg

No i wczorajszy atak na Szczyrba Alkohole (jeszcze u kumpla flaszki) coś na co zawsze się czaiłem ale jakoś nie mogłem się przemoc No ale 499 za flaszkę swoje zrobiło wiec wzialem 2 szt.

2164f74cbc74e57ec74c3e73a91078af.jpg

A teraz życie..... niestety od jakiegoś miesiąca mam szlaban na jakikolwiek alkohol (leki) i nie wiem na jak długo (2, 3 miesiące) wiec dane jest mi tylko na razie patrzeć i oglądać z nadzieja ze uda mi się w przyszłości wszystkiego spróbować

Ps. Wesołych Świat!!!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, espe0 napisał:

Ja tam wolę amerykańskie berbeluchy :)

 

DSC_6561~2.JPG

Gentleman Jack jest o niebo lepszy od Jack'a Danielsa. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jaro54 napisał:

Gentleman Jack jest o niebo lepszy od Jack'a Danielsa.

To jest dokładnie to samo tylko jeszcze raz przefiltrowane przez węgiel drzewny z klonu miodowego (3 metry "filtra") przed rozlaniem. Także "niebo" ma 3m wysokości :) Ale fakt, jest lepszy. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

To jest dokładnie to samo tylko jeszcze raz przefiltrowane przez węgiel drzewny z klonu miodowego (3 metry "filtra") przed rozlaniem. Także "niebo" ma 3m wysokości :) Ale fakt, jest lepszy. 

Prawdę mówi - polać Mu!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Grand Wazoo napisał:

Niestety... lekarz mi nie pozwala :( ale czytam z przyjemnością co się tutaj wyprawia :) 

Lekarze kłamią, a ziemia jest płaska -  nie słyszałeś o tym? 

 

...jednego se bachnij - święta w końcu :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostatnio tylko butelki za gruby pieniądz więc postanowiłem zaniżyć ten poziom
Grant's Triple Wood Smoky - wreszcie blend, który mogę pić nawet bez lodu, chociaż tego "Smoky" zbytnio nie czuję. Być może to z powodu zmysłu powonienia przytępionego pyłkami
Glengarry Highland Single Malt Peated and Smoky - no, tutaj jest dymnie a nawet jakby szpitalnie jak w Laphroigu 10-letnim! Smakuje mi dużo bardziej niż Talisker Skye, którego kupiłem przez pomyłkę myśląc, że to 10-tka Już nie mówiąc o tym, iż za cenę owego Taliskera można mieć dwie butelki Glengarry.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMG_20210411_211027.jpg

 

Nie ma to jak dobry sztosik!

😋

 

Ps. W winnicy znanej sieci jest ostatnio sporo fajnych rumów. Z racji że końcówka Original Dark została wyzerowana do koszyka wpadło pare butelek.

Z klasyków Agnostura 7, z agricole Saint James XO - niestety nie mają Clementa, Venezuelska Santa Teresa 1796, coś z beczek nie tylko po bourbonie Rum Plantation Barbados XO 20th Anniversary.

Co do Plantation to nie wiem czy ten akurat bo jest najbardziej oklepany i ma tylko 40%.

Może orientujecie się która edycja Plantation ma najwięcej z beczki po koniaku?

Edytowane przez pierotero
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie Aberlour 16 / Casg Annamh lub Macallan 12 2C. są coś warte? 

Nie chcę zerować GD18 a

wykorzystał bym -25% w winnicy tylko nie ma tam ciekawych butelek. No może rumy ale promka tylko na single malty :(

 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności