Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak torfowe to Connemara Single Malt Tyż Irish whiskey

ConnemaraIrishWhiskey1-216x300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popiołem z popielniczki tylko tytoniem fajkowym dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Benromach 15 - ostatnio moja ulubiona destylarnia. W świecie piw nazwalibyśmy ją craftową - malutka tylko 175 tyś litrów rocznie. Motto destylarni to odtworzyć smak whisky z rejony speyside sprzed lat 60 gdzie nawet w tym regionie, często spotykane były whisky dymne.

Bez filtracji na zimno, bez dodanego barwnika. Beczki po burbonie i sherry.

cc930127d00a3157gen.jpg

 

nos: laska wanilii, gruszki gotowane, pieczone jabłka, bardzo delikatny dym ogniskowy, mięta - niezbyt lotna

smak: słodka, lekko oleista, wiśnia, sok pomarańczowy, przyprawy od drewna, kiwi

finisz: dość długi, słodki, lekko dymny, pieczone wiśnie i jabłka posypane kakao,  słodkie chili 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latem pijam praktycznie tylko i wylacznie brandy. Milosnikom szkockiej polecam na poczatek latwo dostepna (nawet w supermarketach) i kosztujaca 60 PLN Torres 5 Solera Reserva:
Jest po prostu swietna, a wspolczynnik cena/jakosc jest powalajacy!
 

Screenshot_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj tego, cena niska 69 pln ale jakość bardzo dobra

 

ShotType1_540x540.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie - jaką znacie dobrą brandy? I jakieś dobre whisky. Co polecacie? 

W Niemczech zawsze brałem coś takiego i było dobre.

ChantreWeinbrand.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado w jakich kwotach? W temacie whisky mogę pomóc. Ostatnio w bardzo dobrych cenach można kupić Glendronach 18. Wiśnie, czereśnie, figi, czarna czekolada, trochę przypraw od beczki. Fantastyczny smak i aromat.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakres do 150 to mi najbardziej podeszła Old Pulteney 12 yo. Bardzo łągodna, słodka z lekką nutą soli. Bardzo ciekawa jak za tą cenę. 

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6226-Old-Pulteney-12-letni-Old-Label-40-0-7l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, roger987 napisał:

Jeśli chodzi o zakres do 150 to mi najbardziej podeszła Old Pulteney 12 yo. Bardzo łągodna, słodka z lekką nutą soli. Bardzo ciekawa jak za tą cenę. 

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-6226-Old-Pulteney-12-letni-Old-Label-40-0-7l.html

Aromat: morskie wodorosty? :)

Zawsze lubiłem Japońców. Ci to są ciekawi. I ciekawi mnie ich whisky. Np to: 

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-17807-Suntory-Whisky-Toki-43-0-7l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pultney 12 bardzo ciekawa. Lekko wodorostowo i słono z duża ilością zboża. Tak przynajmniej ja zapamiętałem. Teraz w Tesco można czesto ja trafić poniżej 100 zł 

Co do Japońskiej whisky. Te bez wieku są niewiele warte a te z wiekiem bardzo drogie. Generalizując za japońska whisky która może rywalizować ze szkocka trzeba zapłacić x2 częściej x3 

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wykosztować na jedną drogą jak ma być dobra. Ten jeden raz ;) Ale te ceny po 500zł to przesada.

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-9156-Hakushu-Distillers-Reserve-43-0-7l.html

 Choć ta jest mocno interesująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, John Grado napisał:

Mogę się wykosztować na jedną drogą jak ma być dobra. Ten jeden raz ;) Ale te ceny po 500zł to przesada.

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-9156-Hakushu-Distillers-Reserve-43-0-7l.html

 Choć ta jest mocno interesująca. 

 

Weź pod uwagę ze za jedna japonska mozna kupic 2-3 szkockie tej samej klasy. Jednym slowem przeplacasz tylko za to ze jest japonska bo nie przewidzieli boomu na whisky i za malo zabeczkowali.

 

Niewiem co piles i czy sie znasz ale podstawowa naprawde dobra whisky to okolice 130zl-200zl. Jak sie nie znasz i nie wiesz co lubisz to nie ma sensu kupowac nic drozszego na poczatek.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie jest tak duże, że wszystkie zapasy destylarni schodzą na pniu. Co więcej coraz mniej jest whisky z deklaracją wieku, a coraz więcej tzw Nas czyli bez deklaracji wieku. Zwykle są to destylaty, które leżą krócej w beczkach (7/8 lat) dużo bardziej aktywnych tylko po to aby mieć co puścić na rynek. Jak się nie znasz to najlepiej na początek kupić coś słodkiego, deserowego. To najłatwiej przyswajalne smaki dla początkujących

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Zapotrzebowanie jest tak duże, że wszystkie zapasy destylarni schodzą na pniu. Co więcej coraz mniej jest whisky z deklaracją wieku, a coraz więcej tzw Nas czyli bez deklaracji wieku. Zwykle są to destylaty, które leżą krócej w beczkach (7/8 lat) dużo bardziej aktywnych tylko po to aby mieć co puścić na rynek. Jak się nie znasz to najlepiej na początek kupić coś słodkiego, deserowego. To najłatwiej przyswajalne smaki dla początkujących

Co więc polecasz? To co mówiłeś czy coś innego jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności