Jump to content
Dszeffko

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole

Recommended Posts

Taka dobra promocja sherry bomb (cerfl). 12 jest pyszna, w tej cenie wręcz rewelacja. 15 nie znam, ale 18 tak bardzo mi smakuje, że kiedyś ją nabędę.

5d4ef93716cd8c51gen.jpg

Edited by Palpatine

@Palpatine Ja na Twoim miejscu zamiast 15tki kolejnego glendronacha kupiłbym cask strength albo nawet szarpnął się na jakiegoś single caska. 😜

Jakiś czas temu znalazłem starą wersję Elijah craig w normalnej cenie i przez chwilę nawet miałem dylemat czy ją otwierać. 😜

Na zimę musiałem sobie kupić jakiegoś torfiaka, lubię ardbega 10  za dobry współczynnik smak/abv/cena. ;)

IMG_20190101_105149_HDR.jpg

• Like 1

@fuzz CS czy SC to ceny zaporowe, chciałbym przytulić jakiegoś Glendronacha czy Lagavulina ;)

Ardbega nie mam żadnego w kolekcji i nie miałem nigdy, ale TEN jest świetny w swojej cenie. Jak się powtórzy promka za 149 zł to pociągnę za spust.

Elijah Craig 12 to CS? Ja to smakuje?

@Palpatine  Właśnie sprawdziłem dla pewności, domwhisky ma 4 rozne batche dronacha CS w cenach od 325 do 395, także jeszcze znośnie jak na cs.

EC12 nie jest cs, 47%, teraz zastąpiony nas small batch który jest w sumie równie dobry. Raczej po słodkiej stronie bourbonowosci,  klasyczne  karmele  i kukurydza, wiśnie, drewno, dobry jest. :)

Jest też EC 12 barrel proof, ten to dopiero jest dobry, ale nie kupiłem jeszcze butelki. :(

Wczoraj miałem okazje po raz drugi degustować Glendronacha 12 i uzupełnił moją skromną kolekcję. Brakuje tylko 15 i jakiegoś CS, ale wszystko w swoim czasie. Muszę przyznać, że Glendronach jakościowo robi świetną pracę, jak ktoś lubi sherry bomb połączoną z chili to może brać w ciemno. Fibish troszkę krótki, no ale nie można wiele wymagać od butelki za 160 zł.

260d437ca75fd66cgen.jpg

• Like 1

Ralphy miał rację. Ardbeg naprawdę daje radę. Jest mocny torf, ale bez aptecznej przesady. 

Edited by roger987

Druga po Lagavulunie ulubiona destylarnia z wyspy Islay. Bruichalldich produkuje whisky dymne takie jak Port Charlotte oraz Octomore i nie dymne. Bardzo wysoka jakość, sprzedawane wypusty są najczęściej w 50% nigdy mniej lub w mocy beczki.

Port Charlotte 10:

Nos - Mocno dymny, morski, algi, słodycz

Smak - Oleisty, owocowo-dymny, pomarańcze, mango, wanilia, miód, ostrygi, sól

Finisz - Bardzo długi, dym, sól, słodycz

db144490147fc768gen.jpg

• Like 4

15 w swojej cenie to jest killer :). Słodka, wiśniowa, wymagająca. Jeśli miałbym polecać jedną z tych trzech to poleciłbym 15

Glendronach to typowe sherry bomb. Piłem też 21 ale moim zdaniem jest słabsza od 18

c7c5e54beb6c8eb2gen.jpg

• Like 1

@Palpatine i kto wygrał? 

Nos: DE: jodyna, dym, torf, słodycz, kandyzowane wiśnie, ziemistisc
Nos Lore: dym, palony brykiet, marmolada śliwkowa, przyprawy gałka?

Smak DE: dym, jodyna/szpital, kremowy, delikatny, wiśnia kandyzowana, mleczna czekolada, finisz bardzo długi: słono czekoladowy, słodki

Smak Lore: Eksplozja dymu, słodycz pomieszana z wytrawnoscia, wiśnia, śliwka, pełna, gorzka czekolada posypana chili
Finisz: średnio długi, delikatnie wytrawny, dymny, czekoladowo słono

Laga jest bardziej zbalansowana ale ma mniej mocy.

Lore to wybuch dymu i smaku a później szybko opada i delikatnie się ciągnie

Na korzyść Lore przemawia więcej mocy i fakt ze za każdym razem smakuje inaczej. Na korzyść DE fakt ze jest zbalansowana i bardziej kompletna.

Dzisja wybrałbym Lore. 

• Like 1

Z twojego opisu ja jednak Lage :)

Laga ma 16 lat plus maturacje w beczkach  Oloroso. Ale pewne jest ze najmłodszy destylat ma więcej niż 16 lat. Stad ten balans smakowy. Lore to mieszanka whisky od 12 do 27 lat i objawia się to na języku. Myśle ze to kwestia preferencji i dnia. Obie są świetne.

Z tego grona tylko Redbreasta nie znam. To sherry bomb? Dobry wybór Lagi 8. Ta wersja limitowana jest znacznie lepsza niż ta obecna z core range. Tej drugiej nie warto kupować imo

Edited by Palpatine

Tylko highland park otworzylem poki co.

Redbreasta kupilem z ciekawosci bo:

- irlandzka

- single pot still

- ponoc bardzo oleista i miesista

Lagavulina 8 mocno zachwalales to wzialem ;)

47 minut temu, Spawn napisał:

Dawno mnie tu nie bylo 

20190516_184851~01~01.jpg

Zacznij od taliskera zyhyhyhy

@Spawn zachwalałem, ale je generalnie jestem fanem Lagi. Te 4 butelki są zawsze u mnie w barku tylko roczniki zmieniam DE i L12CS

19723a44636200ca.jpg

• Like 1

9 minut temu, espe0 napisał:

Zacznij od taliskera zyhyhyhy

Zaczalem od 10, potem byl Storm a teraz pora na 57 north ;)

20190516_194627~01.jpg

Edited by Spawn

1 minutę temu, Spawn napisał:

Zaczalem od 10, potem byl Storm a teraz pora na 57 north ;)

Piłem 10, Storm, 57, Distillers Ed i najbardziej mi smakowała podstawka.

Edited by Palpatine

Ja ostatnio też troszkę pojechałem z tematem 😛 ale była okazja ...a co!

DSC_2021.JPG

10 minut temu, Palpatine napisał:

Piłem 10, Storm, 57, Distillers Ed i najbardziej mi smakowała podstawka.

10 mnie na poczatku odrzucila zbyt duzym pieprzem. Po kilku podejsciach jednak sie przekonalem i teraz to jedna z moich ulubionych - bardzo skomplikowana. Storm pomimo swojej nazwy jest lzejszy, lepiej zbalansowany i ogolnie dojrzalszy moim zdaniem.

Edited by Spawn

9 minut temu, Palpatine napisał:

Piłem

Zazdroszczę ...coraz mniej czasu mam nawet na jedną szklaneczkę na wieczór

Mi się wydał bardziej "płaski" ale może to dlatego, że nie ma tej mocnej pieprzności. No i nie miałem okazji porównać 1/1

1 minutę temu, Spawn napisał:

10 mnie na poczatku odrzucila zbyt duzym pieprzem. Po kilku podejsciach jednak sie przekonalem i to jedna z moich ulubionych. Bardzo skomplikowana. Storm pomimo nazwy jest lzejszy, lepiej zbalansowany i ogolnie dojrzalszy moim zdaniem.

1 minutę temu, espe0 napisał:

Zazdroszczę ...coraz mniej czasu mam nawet na jedną szklaneczkę na wieczór

W weekend jeden wieczór wygospodaruje na drama czy dwa do filmu czy serialu

2 minuty temu, Spawn napisał:

10 mnie na poczatku odrzucila zbyt duzym pieprzem. Po kilku podejsciach jednak sie przekonalem i teraz to jedna z moich ulubionych - bardzo skomplikowana. Storm pomimo swojej nazwy jest lzejszy, lepiej zbalansowany i ogolnie dojrzalszy moim zdaniem.

No 10tka jest już dla tych co nie jedną flaszkę przewrócili ...temat rzeka jak ze słuchawkami:P