Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, brunnerius napisał:

@Spawn dzieki. A na etykiecie te 4 wiosny to gdzie widac?

 

Jak nie ma na etykiecie to jest tzw NAS czyli No Age Statement czyli nic nie deklaruja. Kiedys czytalem ze zwykly Jameson ma 4 lata a generalnie takie blendy maja okolo 3-5 lat (3 to absolutne minimum dla whisky) ale to zawsze jest mieszanka roznych wiec moze tam byc i cos nawet 40 letniego. Zazwyczaj deklaracja wieku jest od 10 lat wzwyz.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolekcja w okresie przed swiątecznym powiększyła się o kilka butelek, z czego trzy to małe arcydzieła.

Lagavulin 8 i 16 gości u mnie już drugi raz, natomiast L12 CS 2017, Distillers Ed i Glendronach 18 są fantastyczne, w swojej cenie z tego co miałem okazje pic wręcz bezkonkurencyjne

9c710a05fcc866bbgen.jpg

 

@Spawn Bneromach 10 z Twojego zdjęcia jest świetny, miałem w ostatnim roku jedną butelkę. Tak mi smakowała, że myślę o 15

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał:

U mnie kolekcja w okresie przed swiątecznym powiększyła się o kilka butelek, z czego trzy to małe arcydzieła.

Lagavulin 8 i 16 gości u mnie już drugi raz, natomiast L12 CS 2017, Distillers Ed i Glendronach 18 są fantastyczne, w swojej cenie z tego co miałem okazje pic wręcz bezkonkurencyjne

9c710a05fcc866bbgen.jpg

 

@Spawn Bneromach 10 z Twojego zdjęcia jest świetny, miałem w ostatnim roku jedną butelkę. Tak mi smakowała, że myślę o 15

 

 

Zzielenialem wlasnie z zazdrosci ;)

 

Benromach pilem wczoraj i zaskakujaco dobry. Fajny dym w zupelnie innym stylu niz ten z Islay.

 

Dzisiaj sobie rogi przyprawiam 

 

20181230_193227.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

 

Zzielenialem wlasnie z zazdrosci ;)

L8 jest wybitna, lepsza niż 16. Cukierkowa słodycz z masą dymu.

L12 w mocy beczki z 2017 r. jest fantastyczna. Warto kupić póki jest. Znacznie lepsza niż wydanie na 2015 i 2016 r.

L16 znasz na pewno, a Distillers Ed to sliwka w czekoladzie z tytoniem.

Glendronach 18 jest w turbo promocji i ciężko było się oprzeć. Sam sobie zrobiłem prezent na święta ;). Co ciekawe ta butelka ma min 22 lata a nie 18

Muszę sprawić sobie 12 i 15, tej ostatniej jeszcze nie piłem.

9 minut temu, Spawn napisał:

Benromach pilem wczoraj i zaskakujaco dobry. Fajny dym w zupelnie innym stylu niz ten z Islay.

Również mi smakował. Bardzo wysoka jakość trunku jak na 10 lat. Dym faktycznie inny, bardziej łagodny, może bardziej ogniskowy?

 

9 minut temu, Spawn napisał:

Dzisiaj sobie rogi przyprawiam 

 

20181230_193227.jpg

 

 

Z Dalmore znam tylko 12. Warta ta 15 300 zł? Szkoda, że jedynie 40%

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial sie przelamac finansowo i chyba kupic te wypustu lagavulinu skoro takie dobre. 16 oczywiscie znam, mam i uwielbiam :)

 

Ardbegi czy inne laphroaigi to jak wpasc twarza w popiol a benromach to jak zaciagnac sie dopiero co rozpalanym ogniskiem na swiezym drewnie.

 

Dalmore 15 fajny ale nie powala tyle ze ja sie nie znam nq tych lagodniejszych klimatach. Wole ognisko, paste do podlogi i medykamenty - wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

Bede musial sie przelamac finansowo i chyba kupic te wypustu lagavulinu skoro takie dobre. 16 oczywiscie znam, mam i uwielbiam :)

Niestety są drogie, ja kupuje jedynie jak się trafi okazja. Zacznij od L8 48% (są dwa wydania, szukaj tego co na zdjęciu jest dużo lepsza), jest najtańsza, L12 54,7% to jej rozwinięcie. Klimaty słodko, cytrusowo/pomarańczowe z ogromną ilością dymu. Znacznie więcej niż L16. Natomiast Distillers Ed to rozwinięcie 16. Jeśli ją uwielbiasz to warto sobie zrobić przyjemność. Mój jedyny zarzut to mała moc tylko 43%. Po 16 latach w beczkach pije się ją jak świąteczny susz a nie whisky.

 

5 minut temu, Spawn napisał:

Ardbegi czy inne laphroaigi to jak wpasc twarza w popiol a benromach to jak zaciagnac sie dopiero co rozpalanym ogniskiem na swiezym drewnie.

Z Arbega znam jedynie 10, OA i Corryvreckan, z Laphroaiga jedynie 10 i Quater Cask - ale póki co obu destylarni nie jestem fanem. Lagavulin i Bruichladdich smakują mi znacznie bardziej jeśli chodzi o wyspę ;)

 

7 minut temu, Spawn napisał:

Dalmore 15 fajny ale nie powala tyle ze ja sie nie znam nq tych lagodniejszych klimatach. Wole ognisko, paste do podlogi i medykamenty - wiadomo :)

12 też była słodka, delikatna, kremowo orzechowa, może kakao. Ale 40%, filtracja na zimno i barwnik - cały Dalmore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taliskera znam 10 i Distillers Ed, nie pamiętam z którego roku. Dla mnie troszkę za dużo czarnego pieprzu, ale najprawdopodobniej nie dojrzałem jeszcze do tych smaków. Podobnie miałem z Lagavulinem a teraz dla mnie to Top 1 co widać po małej kolekcji. Polecam Ci również Kilkerran 12 jak dorwiesz w cenie 160/180 zł. Świetna dymna whisky. Dym podobny jak Benromachu, lub Bowmore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Connemara? Tam dym z torfu, przypomina smak fajki z dobrym tytoniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę irlandzkie i kanadyjskie. Są dużo delikatniejsze Jest taka jedna bardzo ciekawa kanadyjska Crown Royal Apple. Jak nie lubię wynalazków to u szwagra spróbowałem i skończyło się na tym że zakręciłem korek i 1,5 buteleczke zabrałem :) wspaniały jabłkowy smak i aromat. 

images.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Ja osobiście wolę irlandzkie i kanadyjskie. Są dużo delikatniejsze Jest taka jedna bardzo ciekawa kanadyjska Crown Royal Apple. Jak nie lubię wynalazków to u szwagra spróbowałem i skończyło się na tym że zakręciłem korek i 1,5 buteleczke zabrałem :) wspaniały jabłkowy smak i aromat. 

images.jpeg

Tyle, że to nie jest whisky ani nawet whiskey. Raz, że ma tylko 35% czyli nie spełnia minimum, dwa że ma dodatek soku z jabłka lub coś w ten deseń. W szkockich są tak delikatne trunki nawet 43%-50% że powiedziałbyś, że nie ma więcej jak 30

1 minutę temu, Spawn napisał:

Niedawno skonczylem butle Connemary i taka nawet intensuwna i dymna ale czuc ze mloda, jeszcze nieokrzasana z goryczka na niezbyt dlugim finiszu.

Problem z Irlandzkimi jest taki, że wszystkie podstawki to NAS. Bardzo młode i bardzo płaskie i krótkie.. No ale kuszą ceną, coś za coś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connemare kupilem za 99zl i rzeczywiscie niewiem czy pilem cos lepszego za te pieniadze wiec polecam. Za te 130zl co czasami widuje no to juz gorzej i lepiej dolozyc do laphroaiga 10 ktory chodzi po 140zl. Z whisky od pewnego poziomu wogole fajna sprawa jest ze nie ma niedobrych, sa tylko te o niekorzystnym stosunku ceny do jakosci ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz asortyment jest mocno przebrany. Przed świętami była turbo promocja. Przy zamówieniu za 1000 zł - 300 zł rabatu plus 10% za newsletter. Ludzie kupowali Hibiki Harmony czy Aberloura 18, Glenfiddicha i Blavenie 21 kartonami ;)

No ale średnio wychiodziło 40% rabatu na każdej butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Tyle, że to nie jest whisky ani nawet whiskey. Raz, że ma tylko 35% czyli nie spełnia minimum, dwa że ma dodatek soku z jabłka lub coś w ten deseń. W szkockich są tak delikatne trunki nawet 43%-50% że powiedziałbyś, że nie ma więcej jak 30

Problem z Irlandzkimi jest taki, że wszystkie podstawki to NAS. Bardzo młode i bardzo płaskie i krótkie.. No ale kuszą ceną, coś za coś

Ona w beczkach dojrzewa z sokiem jabłkowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyła mnie. I jak zwykle w Polsce 199 pln za 0,7 a USA 35,99$ za 1,5 litra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności