Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Ale teraz mam lepsza przestrzeń.

Dopiro się podłączam, bo mam w końcu spokój w domu.

Ah ten Adrian, a chciałem już te butelkę komuś sprzedać... Namówił.

 

A tak wygląda sceneria po jednym łyku "czystej".

Ja to się do alkoholu nie nadaje

 

10aca633ec35a2d01e15450584eca505.jpg

Edytowane przez FeX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Moonshine to następca Moonlight od Ear Stream .

Zapewne działa podobnie, tylko się inaczej "wprowadza" do organizmu. :)

 

Ad rem - czerwone Jaśki czy Baletnica blend to są odrzucające paskudztwa. Prosto (bo nawet w krakowskim "Społemie" mają) i "tanio" poznać smak dobrej whisky inwestując w Jack Daniels Single Barrel. Tego nawet nie trzeba z Pepsi mieszać (cola to przesłodzony syf dla mnie), tylko lód... i jest miód. A propos JD Honey też bardzo dobra i obie płci spożywają z satysfakcją - oczywiście pomijam panów, którzy się kurtuazyjnie burzą na alkohole nie wykręcające facjaty.

 

Czystej nie piję. Ja ją wlewam prosto do gardła na imprezach wymagających przystosowania umysłu do otoczenia (np. wiejskie wesele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz mam lepsza przestrzeń.

Dopiro się podłączam, bo mam w końcu spokój w domu.

Ah ten Adrian, a chciałem już te butelkę komuś sprzedać... Namówił.

 

A tak wygląda sceneria po jednym łyku "czystej".

Ja to się do alkoholu nie nadaje

 

10aca633ec35a2d01e15450584eca505.jpg

.. z Pepsi - ile ty masz lat? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Was będę kłamał... 27.

Lubię smak whisky, jaki daje w takim połączeniu, do tego parę % dochodzi. Od alkoholu raczej stronię, taką butelkę to wypije w ciągu miesiąca od otwarcia :) przyznam szczerze, że nie robi mi różnicy czy to czarny czy czerwony jw, ballan czy nawet ta z biedry

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś przeszkadza smak rudej na myszach, tzn, że to nie dla niego, są inne alkohole, równie dobre.

 

Najtańsze trucizny pokroju czerwonego jasia wędrowniczka czy grants IMO nie nadają się do pica, one z założenia mają być używane jako składniki drinków, w sumie wszystko jedno jaka rudą co się wymiesza z colą czy sokiem itp... niuansów w smaku i tak się nie wyczuje.

 

Whisky powinno się pić tak jak zaleca producent danej rudej, w większości przypadków lekko rozcieńczona wodą, i ciepłą. Czsem jak w zalecaniech napiszą, że z lodem to trzeba spróbować z lodem.

 

Mocny alkohol nie pozwala kubka smakowym pracować jak należy. Zimny alkohol traci aromat.

Nie każde whisky nadaje się do mieszania z wodą, piłem różne, sam kupowałem, zaliczyłem chyba całą tanią półkę w Tesco (te do 50 funtów, często kupowałem małe buteleczki testowe, niby się nie opłaca al e na sprawdzenie smaku jak znalazł), u kumpla znawcy próbowałem tych lepszy, droższych, o różnych dziwnych zawartościach alkoholu (np. 63%) i w wieku do .. do trzydziestu paru lat czy jakoś tam, dobrze pamiętam, pięćdziesięcioletnią sie nie podzielił. I powie tak, tylko torfowe lubię, to najlepsze co może być. Zwykły 10 letni torfowy Laphroaig smakuje mi lepiej niż nie wiadomo jak długo leżakowane cuda.

 

Już, nie testuje, nie kombinuję, staram się zawsze w domu mieć JURA (Origin albo superstition - tanie, bezpieczne, każdemu można podać, do wszystkiego się nada). No i oczywiście torfów-ka dla mnie, czasem lubię sobie, to jest mój smak, moja whisky, inni jej nie znoszą, więc flaszka wystarcza mi na długo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepsi czy cola to jedno zło :angry: , codziennie wypijam koło litra tego napoju, w wersjach bez cukrowych, tzw. "odrdzewiacz" musi być zimny, ciepły jest ohydny w smaku, zazwyczaj kupuje "Diet Coke Citrus Zest".

I nie lubię coli mieszanej z alkoholem. Do wódki najlepiej mi smakuje różowy tonic schweppes russian, bardzo dobre połączenie!

 

Z alkoholi podobnych do whisky, ale bardziej takich nalewkowatych to polecam - Żubrówka Palona, bardzo dobre i Red Stag (Jim Beam).

Edytowane przez wdehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doszło mi parę rzeczy do barku. Po przyjemnym Wild Turkey 81 postanowiłem kupić 101 i uważam że cena/jakość wysoka. Bardzo dobry bourbon o dużej mocy 50,5%

 

wildturkey101new750__84431__15333.1358534069.1280.1280.jpg

 

 

Zakupiłem również Monkey Shoulder i tutaj niestety rozczarowanie. Fajna butelka i fajna mitologia dorobiona ale whisky mocno średnia. Nie żeby była zła tylko smakowo moim zdaniem nie warta wyższej ceny od standardowych blendów. Można wypić z dużą ilością lodu lub colą.

 

Monkey.jpg

 

 

Mikołaj przyniósł mi też single malta pod postacią Aberlour 12 i tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie. Sądziłem że będzie to przeciętniak a okazało się że to świetna całkiem złożona owocowa i słodka whisky. Pełna rekomendacja.

 

 

ablob.12yo.jpg

 

 

Miałem również okazję wypić sobie szklaneczkę Yamazaki 10 w restauracji którą od jakiegoś czasu chiałem kupić. Całe szczęście że tego nie zrobiłem bo w Polsce tania nie jest. Zapach świetny, bardzo złożony i charakterystyczny, chyba najlepszy nie torfowy nos jaki do tej pory poznałem. Niestety smak pozostawia sporo do życzenia bo jest bardzo przeciętny. Gdyby była tańsza o połowe (cena to blisko 300zł) to bym powiedział że warto dla samego zapachu ale można znacznie taniej kupić coś kompletnego.

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio dostałem na prezent od znajomych z pracy do czytania:

 

whisky.jpg

 

A żeby mi sucho nie było podczas lektury to kupiłem sobie Talisker 10.

 

talob.10yo.jpg

 

Na początku mi nie zasmakowała bo jest mocno pieprzno/ostra na języku ale po 2/3 dramie wyczuwam sporą złożoność. Mała ilość torfu, generalnie bardzo dobra whisky która przez ostrość nie do końca wpasowuje się w mój gust i zdecydowanie nie dla całkiem początkujących (jako pierwszy single malt np) przez to że nut smakowych jest dużo ale nie są bardzo intensywne, do tego słuszna moc 45,8%. Sądze że muszę do niej dojrzeć ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie talisker za bardzo sola po migdałkach walił, raz kupiłem więcej nie popełnię tego błędu, choć są tacy co mówią, że to najlepsza ruda! (za ich namowa kupiłem).

 

Spawn może trochę wody trzeba dodać, czasem to pomaga, intensyfikuje smak i zapach, sam musisz sprawdzić, są rude które lubią być podlane wodą jak i takie co tego nie znoszą, mnie ostatnio kumpel wkurzył, nikt poza mną nie lubi torfówek, a ten jak mi się dossał do flaszki Laphroaig to nie szło go odpędzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dawno nie updejtowałem moich whisky przygód a pare rzeczy doszło. Czyta ktoś w ogóle ten wątek? Jest sens pisać? ;)

 

A pisz ;) Ostatnio byłem na Ardbeg Night na premierze ich nowego whiskacza i muszę przyznać, że był przedni - ale ciągle ulubionym trunkiem pozostaje Lagavulin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, dostałem taki wynalazek:

 

Peat's Beast - młoda whisky która ma niby zabić nas torfem. Mocno torfowa oczywiście jest ale spodziewałem się czegoś mocniejszego a mamy okolice Laphroiga 10 pod tym względem, może minimalnie więcej. Generalnie przyjemnie się pije chociaż mało złożona za to dosyć zbalansowana. Do tego fajna etykietka ;)

 

peats beast.jpg

 

 

Dalej mamy kolejny prezent (ciekawe skąd mój roczny syn wiedział że pijam whisky i dał mi na dzień ojca :P) pod nazwą Kilchoman Machir Bay. Kolejna młoda whisky w dodatku z młodej destylarni. Uśmiechnąłem się bo w końcu prezent, otwieram, popijam i zdębiałem. Szokująco dobra whisky. Jedna z najlepiej jeśli nie wogóle najlepsza pod względem balansu whisky jaką piłem. Ona ma wszystko, torf jest obecny ale lekki, lekka ostrość a nawet lekką słodkość. Całkiem złożona. Wow, naprawdę duże wow. Jak na tak młodą whisky to klasa sama dla siebie. Trzeba mieć tą młodą markę na uwadze.

 

kilchoman.jpg

 

 

 

Na koniec mój zakup bo promo w auchanie :P Bunnahabhain 12 .Lekkie rozczarowanie bo niby zła nie jest ale jest hmm nijaka? Ponoć jedyna nie torfowa whisky z Islay i niby fajna, czuć że to jest poziom poniżej którego single maltom schodzić nie wolno ale chyba mam jeszcze za słabe podniebienie aby docenić aż takie niuanse. Jest przeciętna pod każdym względem i nawet niewiem co o niej napisać. Ok jak na promocji ale szału bez.

 

bunnahabhain.jpg

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peat's Beast mnie zaciekawiła - spróbuje, jak nadarzy się okazja.

Kilchoman Machir Bay próbowałem na festiwalu whisky i jakiegoś szczególnego wrażenia nie zrobiła, ale z drugiej strony jak się jednego dnia próbuje 30 różnych trunków to nie ma co przywiązywać za dużej wagi do takich degustacji.

 

Mogę natomiast polecić jedną kanadyjską whisky. Piłem ją dość gęsto w okresie studiów, po czym całkowicie o niej zapomniałem. Po wielu latach próbowałem do niej wrócić, niestety ciężko ją dostać. Co gorsza w Polsce 260-360 zł, w Niemczech np. 24 euro.... aż brak słów. Od razu dodam, że whisky tego producenta w innych butelkach nawet jeżeli nazwa podobna to trunek zupełnie inny.

 

Canadian_Club_Classic_12_Canadian_Whisky

 

Wyjątkowa whisky -bardzo delikatna, gładka, wręcz kremowa, lekko słodkawa. Takie połączenie dobrej whisky z syropem klonowym:)

Dobra odskocznia od torfowych arcydzieł.

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne te Whisky zapewne, Spawn masz ładną kolekcję, barek chyba sporych rozmiarów?!

Dla mnie jednak to byłaby wada,wydać 200zł na butelkę a wypić w góra 1/2 dni..to szkoda byłoby...

Dla takiego pijaka jak ja góra cena za Whisky to 50zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności