Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po około 0.3 mam już gdzieś walory smakowe, bo to już popijawa a nie smakowanie. Po prostu byłoby mi kasy szkoda :) pomijam fakt że w słuchawkach 0.7 to w zasadzie picie do lustra....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*torfowych ?

Tak , dla tych których kręci zapach bandaży , lizolu , apteki, przychodni w starych ''dobrych' czasach ...itp

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem miłośnikiem whisky z wyspy Islay charakteryzujące się takim morskim, torficznym smakiem. Zaczynałem od Taliskera, który jak na dobry single malt nie jest jakiś drogi, potem Caol Ila 12 i to jest mój numer 2 razem z Lagavulain. Natomiast petarda to Caol Ila 18 kiedyś był tańszy to się pijało teraz jednak jak jest jakaś okazja :)

 

Natomiast jeśli ktoś zaczyna pić whisky z Islay to proponuje całkiem ciekawą whisky Kilchoman single malt z destylatów 3,4,5 letnich ale smakuje wytwornie, na początku jest słodka, owocowa, waniliowa, a torficzność jest tłem.

możesz streści wiedzę o tym trunku tak pokrótce i kilku zdaniach?

ich rodzaje i z czym się to je ;)

ja wyłącznie pijam ogólnie dostępne dla wszystkich marketowe marki do 110/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ostatnio próbowałem tych polecanych tu torfowek, caoil ila i laphroig. Całe szczęście, że kupiłem tylko po kieliszku w jakiejś knajpie, bo szkoda by było wylać do zlewu za taką cenę cała butelkę. A tak z cola jakoś to w końcu wcisnalem. Jeszcze tylko jakiegoś single malta zwykłego musze spróbować i będę wiedział, czy mam definitywnie zrezygnować z whisky

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio próbowałem tych polecanych tu torfowek, caoil ila i laphroig. Całe szczęście, że kupiłem tylko po kieliszku w jakiejś knajpie, bo szkoda by było wylać do zlewu za taką cenę cała butelkę. A tak z cola jakoś to w końcu wcisnalem. Jeszcze tylko jakiegoś single malta zwykłego musze spróbować i będę wiedział, czy mam definitywnie zrezygnować z whisky

Zaczynać pić single malty od torfowych to chyba nie najlepsze rozwiązanie, a na pewno nie coal ila, która jest chyba najbardziej torfowa. To może spróbuje MAcallana 12 letniego trzymanego w beczkach po sherry, całkowicie inne klimaty, jak podpasuje to Obana, potem LAgavulain i może zaczniesz lubić coal ila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza mi głównie smak whisky. Wcześniej tu pisali, że torfowy smakuje całkiem inaczej niż whisky, dlatego jak ktoś nie lubi whisky, to powinien spróbować torfowek. A te co podałeś mają drastycznie inny smak niż zwykle whisky?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza mi głównie smak whisky. Wcześniej tu pisali, że torfowy smakuje całkiem inaczej niż whisky, dlatego jak ktoś nie lubi whisky, to powinien spróbować torfowek. A te co podałeś mają drastycznie inny smak niż zwykle whisky?

 

Zdefiniuj "smak zwyklej whisky"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balantines, johnny Walker, grants, teachers

Jeżeli piłeś najtansze odmiany, to czuć tylko alkohol. Proponuje złotego JW zmrożonego, w tym wypadku to nie profanacja, dzięki temu zabiegowi, wychodzi przed smak alkoholu miód i toffi, finisz lekko dymny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności