Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

TvSuperStar - jak lubisz energeryki z alco sprawdz Jage-bomby. Ginger Ale idzie w parze z czescia lyskaczy. Ginger Beer to niezly dodatek do czystej - Moscow Mule sie to zwie. Osobiscie uwielbiam ciemne rocznikowane rumy z kilkoma kawalkami lemonki albo czysciocha. Tudziez jakies "siorbacze" - old fashioned, god father/mother.

Cuba libre z overproof'fem ala Wray&Nephew jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sangrinita 1,5l w Biedro ma 14% i kosztuje 13zł. Ten winny trunek bije na łeb na szyję inne względem ekonomiczności, znaczy ilość alkoholu+smak/cena.

 

Dziś zapijam whisky William Lawson's skuszony w Biedronce ceną za litrową butelkę - 39,99zł. No rozbój w biały dzień :) za tyle czystą można kupić, której zwyczajnie nie piję w celach smakowych.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Biedrze mają jeszcze te świetne 20% porto Tawny z czarną naklejką.Miód malina

 

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drinkow co polecacie? U mnie rzadko to, raczej pojawia sie cos czystego, shoty lub piwo po prostu, aczkolwiek lubie bardzo na "glosniejsze" picie energetyk z wodka. Drink prawidziwy to to nie jest, aczkolwiek opcja bardzo fajna :)

 

 

proszę: http://www.2drink.pl dobierzesz coś sobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj u wuja piłem rakije czy jakoś tak ( belgijski bimber). Powiem szczerze, że całkiem niezły ;)

Belgijski? Belgijski bimber to belgijski bimber, a nie żadna rakija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z drinkow co polecacie? U mnie rzadko to, raczej pojawia sie cos czystego, shoty lub piwo po prostu, aczkolwiek lubie bardzo na "glosniejsze" picie energetyk z wodka. Drink prawidziwy to to nie jest, aczkolwiek opcja bardzo fajna :)

 

 

proszę: http://www.2drink.pl dobierzesz coś sobie:)

 

 

Spoko stronka Azahiel - dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pil ktos Henesseya? Jaram sie jak duza iloscia tego, co sie sklada na czarna kulture muzyki z USA, tutaj rapu i Nate Dogga, Eminema (no ten akurat bialy, ale wiadomo, ze rodzynek, pomijajac kilku mniejszych artystow) oraz wielu innych przedstawicieli tego gatunku, spiewajacych, a raczej rapujacych rowniez o tym trunku. Zaprzyjazniony barman (fantastyczny koles, polecam, na priv szczegoly :D) nie wykazal jakiegos uwieblienia tylko powiedzial co i jak, a temat zszedl na inny tor, wiec teraz was pyta o doswiadczenia.

 

Pilem, przez niego zrobiony "tradycyjnie" i byl zaje :) Okazalo sie, ze w domu mam nieotwarta butelke..

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

z tanich wynalazków ostatnio kupiłem w lidlu rum Captain Morgan Spiced Gold za astronomiczną cenę 50 zł w zestawie z litrową pepsi. bardzo fajne połączenie, jak ktoś lubi takie plebejskie cuda (ja tam lubię hehe). lepsze IMO niż czerwony jasiek czy inne, tanie łychy

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ballantine's Brasil. Słodki o silnym smaku i zapachu słodkiej pomarańczy. Wiem że w opisie jest skórka brazylijskiej limonki, ale jako że moje oczy jej nie widziały, nos nie czuł, a język nie smakował, to pozostanę przy słodkiej, świeżej pomarańczy :)

Tylko 35% więc zupełnie niezobowiązujący trunek, przyglądając się reakcjom, zdecydowanie w damskim stylu. Co nie znaczy, że mi nie smakował, wręcz przeciwnie - na pewno do niego wrócę.

 

Byłbym zapomniał. Amatorom wyraźnie wyczuwalnego smaku whisky zdecydowanie odradzam, Ballantine's Brasil ma go tak mocno wycofany, jak tylko się da.

Edytowane przez redflow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Zna ktoś może jakieś ciekawy portal na którym mógłbym sobie poczytać o drinkach i przepisach jak je robić? Ostatnio coś mnie naszło aby spróbować czegoś nowego :P

Z tego co wiem od zaprzyjaźnionego i świetnego barmana (jakosc jego bynajmniej nie jest tylko na podstawie tego co u niego próbowałem) wiekszosc stronek to zgubna rzecz. Lepiej poszukać w innych źródłach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci polecę prostego, ale pysznego drinka. wlewasz trochę soplicy orzechowej i dolewasz do tego mleko. mówię ci, bardzo dobre, spróbuj

Dobre, smakuje jak Monte.

Tylko idzie się tym zasłodzić już po paru shotach...

 

Ja z drinków polecę moją ulubioną wariację tzw. Ojca Chrzestnego.

40ml whisky, 40ml Amaretto, Sprite, plasterek Limonki i lód :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności