Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Glefiddich 12 ...kto pił ten wie o co chodzi kto nie pił ten niech żałuje.

 

Chyba już na stałe przerzucam się na Single - mniam. Przy blendach nie ma żadnego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś rozsądnie piszący :D

Na dobry początek z singlami polecam również Carthu lub Auchentoshan - bardzo delikatne whisky.

Dla bardziej "zaawansowanych" coś z mojego ulubionego regionu - Islay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też niezła whisky jeżeli chodzi o podstawki, kiedyś można było dostać w edycji Excellence ("palce lizać")

Niestety to już zamieszchła przeszłość.

A z regionu Islay polecam moją ulubioną Lagavulin 16YO lub Ardbeg - nawet 10YO jest doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
.....troche odkopie ;)

Moja nowa "kochanka" :)

attachicon.gifHighland Park 12.jpg

Nice!

Ja ostatnio zakupiłem Cardhu 12, z braku laku niejako. Całkiem niezła, ale jakoś taka alkoholowa mocno, po dodaniu łyżeczki wody robi się naprawdę dobra.

cardhu-12yearold-malt-whisky1.jpg

Edytowane przez piotrus-g
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W istocie jest naprawde niezla :) piles ja Piotrek ? Nie wiem na ile glupio to zabrzmi, ale pijac odnosisz wrażenie ze nie ma w niej alkoholu - jest tak dobrze "ukryty". Niesamowicie łatwo wchodzi, jest w niej trochę słodyczy , zadymienia , rozgrzewa i odswieza zarazem :) do tego ten zapach.... Zostawiłem szklaneczke obok łóżka, po nocnej degustacji -i jak tylko otworzyłem oczy i poczułem ten zapach.... To... nie mogłem sobie nie polac :). Naprawdę fajna rzecz.

Przypomniała mi sie przy okazji inna slicznotka :) Auchentoshan - mniam :) tak przy okazji, kolega często nosi taki malutki spraj ktory wypełnia sobie (ostatnio) 12'ka i stosuje to jak odswiezacz do ust ;) doznania smakowe naprawdę niesamowite.

 

Cardhu nie miałem w lapkach :( moze kiedyś sie trafi.

Muszę tez dorwac to http://www.dailymail.co.uk/news/article-2379101/Aldis-Highland-Black-8-Year-Old-Scotch-Whisky-wins-gold-medal-industry-awards.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Auchentoshan jak i Carthu to bardzo delikatne whisky. Carthu jest nawet nazywana "babską whisky". Większość trunków ze Speyside jest bardzo akceptowalna na początek "zabawy" z whisky. Prawdziwą moc tego "szkockiego złota" można poznać wybierając coś z północy - mniam!

Edytowane przez Robson01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod reka mam jeszcze Glenmorangie - original - naprawde smaczny produkt :)

original_3_3.jpg

AnCnoc'a 12 - troszke juz wymagajaca od podniebienia

an_cnoc_12.jpg

No i JW Gold.

GRD_3075_WHISKY jw gold reserve15.jpg

Przypomnial mi sie jeszcze burbon - Buffalo Trace - swietna sprawa :) musze gdzies go znalezc po taniosci.

bt_bottle.jpg

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod reka mam jeszcze Glenmorangie - original - naprawde smaczny produkt :)

a-a

Glenmorangie mi jakoś nie podszedł, może dlatego że piłem go prawie że "zaraz" po kilku single cask'ach które podniosły poprzeczkę mojego podniebienia, ale dla mnie jest jakiś taki rozwodniony, bez "większego" aromatu.

 

 

W istocie jest naprawde niezla :) piles ja Piotrek ? Nie wiem na ile glupio to zabrzmi, ale pijac odnosisz wrażenie ze nie ma w niej alkoholu - jest tak dobrze "ukryty". Niesamowicie łatwo wchodzi, jest w niej trochę słodyczy , zadymienia , rozgrzewa i odswieza zarazem :) do tego ten zapach.... Zostawiłem szklaneczke obok łóżka, po nocnej degustacji -i jak tylko otworzyłem oczy i poczułem ten zapach.... To... nie mogłem sobie nie polac :). Naprawdę fajna rzecz. Przypomniała mi sie przy okazji inna slicznotka :) Auchentoshan - mniam :) tak przy okazji, kolega często nosi taki malutki spraj ktory wypełnia sobie (ostatnio) 12'ka i stosuje to jak odswiezacz do ust ;) doznania smakowe naprawdę niesamowite. Cardhu nie miałem w lapkach :( moze kiedyś sie trafi. Muszę tez dorwac to http://www.dailymail.co.uk/news/article-2379101/Aldis-Highland-Black-8-Year-Old-Scotch-Whisky-wins-gold-medal-industry-awards.html

 

 

Nie piłem, ale linijka o "braku alkoholowego smaku" mówi sama za siebie o jakości tej whisky. Miałem okazję pić 60% whisky które nie miały posmaku alkoholu - to jest dopiero sztuka :D

 

Zarówno Auchentoshan jak i Carthu to bardzo delikatne whisky. Carthu jest nawet nazywana "babską whisky". Większość trunków ze Speyside jest bardzo akceptowalna na początek "zabawy" z whisky. Prawdziwą moc tego "szkockiego złota" można poznać wybierając coś z północy - mniam!

Owszem Speyside ma "swój" charakter tak samo jak każdy inny region, ale też są wyjątki od reguły. Cardhu bym delikatną jednak nie nazwał ze względu na jej "alkoholowy" początek, ale aromatami jest faktycznie delikatna - czyli nieco uboga.

Na pewno nie jest to to co dobra Islay - która pachnie jak oscypek i robi wjazd w gębę jak pociąg z węglem :D

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja G-orangiego bardzo lubie wlasnie za to ze lepiej smakuje (niesamowity finisz) niz pachnie :) Chociaz faktem jest ze pijac da sie zauwazyc ze nuty zapachowe ma dosc lekkie i potrzebuje chwile zeby sie otworzyc, ale... rozwodnionym ? w zyciu bym nie nazwal - Chyba ze rozwodnieniem nazywasz srednia oleistosc.

 

PS - panowie bylo by milo jak byscie operowali konkretnymi nazwami bo tak to dosc mgliste jest.

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiegoś zbyt dużego doświadczenia w tym nie mam.. ale Jack Daniels jest dla mnie epicki.. z colą <3 Ten posmak drewna uzależnia.

Edytowane przez dMXyEYe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiegoś zbyt dużego doświadczenia w tym nie mam.. ale Jack Daniels jest dla mnie epicki.. z colą ...

 

Z colą :o , only on the rocks :)

Come on. JD z colą to jeszcze nie przestępstwo ;) i jednak JD do coli jest chyba stworzony bo smak takiego połączenia jest fenomenalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiegoś zbyt dużego doświadczenia w tym nie mam.. ale Jack Daniels jest dla mnie epicki.. z colą ...

 

Z colą :o , only on the rocks :)

Come on. JD z colą to jeszcze nie przestępstwo ;) i jednak JD do coli jest chyba stworzony bo smak takiego połączenia jest fenomenalny :D

Ja nie twierdzę, że przestępstwo, podałem tylko jak ja piję JD.

Natomiast "uzdatnianie" szkockich SM colami, sprite'ami i innymi wynalazkami uważam za totalne nieporozumienie. Podobnie jak dodawanie lodu. Oczywiście nie mówię tu o blendach, bo te niech każdy pije jak mu wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez względu czy blended, czy single malt zawsze występuje w parze z lodem i dużą przyjemnością. Póki co deficyt budżetowy nie pozwala mi na więcej jak Chivas Regal 12 YO. Bardzo mile wspominam natomiast Obana 14 YO. Z budżetowych natomiast, podwyższony współczynnik "wchodności" ma u mnie Grants Ale Cask Edition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Glenfiddich_18_Y_4ca8b0cb18f0b.jpg

Cos z polskim akcentem tez wpadlo :) 2x nawet ;)

belvedere.jpg

No i to...

donjulioanejo.jpg

 

Nad tequila musze chwile posiedziec bo jakos za produktami Mexykancow nie przepadam.

 

Dane mi tez bylo, chociaz jedynie posmakowac...

willet.jpg

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Finlaggan

Finlaggan_Old_Reserve.jpg

 

Wszedłem do sklepu, poprosiłem o SM do 150zł, rzucając że "gdyby coś z Islay by się udalo to było by świetnie".

 

Powiem Tak... W tej cenie (139) whisky po prostu wyrywa z kapci. Poza whisky z Single Cask, jest to najlepszy SM jaki piłem. Nie jest ani zbytnio dymna, ani zbytnio alkoholowa, powiedziałbym że nawet nie jest w ogóle alkoholowa na języku. Na nos lekko drewniana, lekko dymna/torfowa, na języku owoce, finish - gruszkowy, migdałowy, karmelowy, ser wędzony (lol) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności