Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

@Palpatine Ja na Twoim miejscu zamiast 15tki kolejnego glendronacha kupiłbym cask strength albo nawet szarpnął się na jakiegoś single caska. 😜

 

Jakiś czas temu znalazłem starą wersję Elijah craig w normalnej cenie i przez chwilę nawet miałem dylemat czy ją otwierać. 😜

 

Na zimę musiałem sobie kupić jakiegoś torfiaka, lubię ardbega 10  za dobry współczynnik smak/abv/cena. ;)

 

IMG_20190101_105149_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fuzz CS czy SC to ceny zaporowe, chciałbym przytulić jakiegoś Glendronacha czy Lagavulina ;)

Ardbega nie mam żadnego w kolekcji i nie miałem nigdy, ale TEN jest świetny w swojej cenie. Jak się powtórzy promka za 149 zł to pociągnę za spust.

Elijah Craig 12 to CS? Ja to smakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine  Właśnie sprawdziłem dla pewności, domwhisky ma 4 rozne batche dronacha CS w cenach od 325 do 395, także jeszcze znośnie jak na cs.

 

EC12 nie jest cs, 47%, teraz zastąpiony nas small batch który jest w sumie równie dobry. Raczej po słodkiej stronie bourbonowosci,  klasyczne  karmele  i kukurydza, wiśnie, drewno, dobry jest. :)

 

Jest też EC 12 barrel proof, ten to dopiero jest dobry, ale nie kupiłem jeszcze butelki. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazje po raz drugi degustować Glendronacha 12 i uzupełnił moją skromną kolekcję. Brakuje tylko 15 i jakiegoś CS, ale wszystko w swoim czasie. Muszę przyznać, że Glendronach jakościowo robi świetną pracę, jak ktoś lubi sherry bomb połączoną z chili to może brać w ciemno. Fibish troszkę krótki, no ale nie można wiele wymagać od butelki za 160 zł.

260d437ca75fd66cgen.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Druga po Lagavulunie ulubiona destylarnia z wyspy Islay. Bruichalldich produkuje whisky dymne takie jak Port Charlotte oraz Octomore i nie dymne. Bardzo wysoka jakość, sprzedawane wypusty są najczęściej w 50% nigdy mniej lub w mocy beczki.

 

Port Charlotte 10:

Nos - Mocno dymny, morski, algi, słodycz

Smak - Oleisty, owocowo-dymny, pomarańcze, mango, wanilia, miód, ostrygi, sól

Finisz - Bardzo długi, dym, sól, słodycz

 

db144490147fc768gen.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nos: DE: jodyna, dym, torf, słodycz, kandyzowane wiśnie, ziemistisc
Nos Lore: dym, palony brykiet, marmolada śliwkowa, przyprawy gałka?

 

Smak DE: dym, jodyna/szpital, kremowy, delikatny, wiśnia kandyzowana, mleczna czekolada, finisz bardzo długi: słono czekoladowy, słodki

Smak Lore: Eksplozja dymu, słodycz pomieszana z wytrawnoscia, wiśnia, śliwka, pełna, gorzka czekolada posypana chili
Finisz: średnio długi, delikatnie wytrawny, dymny, czekoladowo słono

 

Laga jest bardziej zbalansowana ale ma mniej mocy.

Lore to wybuch dymu i smaku a później szybko opada i delikatnie się ciągnie

 

Na korzyść Lore przemawia więcej mocy i fakt ze za każdym razem smakuje inaczej. Na korzyść DE fakt ze jest zbalansowana i bardziej kompletna.

Dzisja wybrałbym Lore. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
10 minut temu, Palpatine napisał:

Piłem 10, Storm, 57, Distillers Ed i najbardziej mi smakowała podstawka.

 

10 mnie na poczatku odrzucila zbyt duzym pieprzem. Po kilku podejsciach jednak sie przekonalem i teraz to jedna z moich ulubionych - bardzo skomplikowana. Storm pomimo swojej nazwy jest lzejszy, lepiej zbalansowany i ogolnie dojrzalszy moim zdaniem.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydał bardziej "płaski" ale może to dlatego, że nie ma tej mocnej pieprzności. No i nie miałem okazji porównać 1/1

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

10 mnie na poczatku odrzucila zbyt duzym pieprzem. Po kilku podejsciach jednak sie przekonalem i to jedna z moich ulubionych. Bardzo skomplikowana. Storm pomimo nazwy jest lzejszy, lepiej zbalansowany i ogolnie dojrzalszy moim zdaniem.

 

1 minutę temu, espe0 napisał:

Zazdroszczę ...coraz mniej czasu mam nawet na jedną szklaneczkę na wieczór

W weekend jeden wieczór wygospodaruje na drama czy dwa do filmu czy serialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

10 mnie na poczatku odrzucila zbyt duzym pieprzem. Po kilku podejsciach jednak sie przekonalem i teraz to jedna z moich ulubionych - bardzo skomplikowana. Storm pomimo swojej nazwy jest lzejszy, lepiej zbalansowany i ogolnie dojrzalszy moim zdaniem.

No 10tka jest już dla tych co nie jedną flaszkę przewrócili ...temat rzeka jak ze słuchawkami:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności