Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje! Nie sledze tego na biezaco ale znalazlem teraz artykul ze po 3 latach 12 wrocily do sprzedazy. Wykresik w sklepie co do ceny pokazuje ze 12 fine oak kosztowala w styczniu 600zl a w marcu spadla do 340 ;) To pewnie dlatego kupilem Ambera za pol ceny, bo sie go pozbywali.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

Masz racje! Nie sledze tego na biezaco ale znalazlem teraz artykul ze po 3 latach 12 wrocily do sprzedazy. Wykresik w sklepie co do ceny pokazuje ze 12 fine oak kosztowala w styczniu 600zl a w marcu spadla do 340 ;) To pewnie dlatego kupilem Ambera za pol ceny, bo sie go pozbywali.

Z Amber to musi być jakaś inna historia, bardzo ciekawi mnie jaka. 

Dzisiaj Amber i 12 to jedne z lepiej sprzedających się whisky (w Szkocji), niedaleko za Glenmorangie Original 10 i wszystkie trzy uznawane za klasyki Highlandu.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do Biedronki po ziemniaki, bo za mało było do sałatki i coś mi wpadło do koszyka :)

IMG_20171223_185401.jpg

Nie najgorsza, musiałem przeprowadzić degustacje :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 119 zł czyli 20 zlotych wiecej masz Glennfiddish 12 w Lidlu czy Oszą. Dużo bogatszy smak, delikatna whisky, dobra dla początkujących i szukających swojego smaku. Jeśli ma być taniej a lepiej to Jemson, ale to nie szkocka a irlandzka ?

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzi mi i drugiej połówce - pewnie dlatego że lekki i przyjemny jak dla newbie w tym temacie ;) 

kola broń Panie.. a i nieschłodzone 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Palpatine said:

Jak smakuje, to najważniejsze. Whisky się nie chłodzi, ani nie pije z lodem. Chyba, że na amerykańskich filmach ?

:)

 

tu se poczytam, i kieliszki jakoś nie amerykańskie ..

http://www.milerpije.pl/single-malt-whisky-dla-poczatkujacych.html#

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pewnie szczególnie oryginaly, ale pewnie w kategorii economy to jak dla mnie Jack Daniels króluje. Najbardziej uniwersalny i dla większości naszych gości. Jameson, Jim Bean, itd. Też  Są ok, ale to znowu dyskusja o smakach czyli o upodobaniach więc zamilknę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Też bardzo lubie, ale to burbon whiskey ? i nadaję się so picia jedynie z colą. Ja starałem się polecić szkocką bo @hibi wyszedł od Chivasa 12

 

Nie jestem żadnym ekspertem w kategorii, ale jak pijam Jacka to praktycznie tylko z obcokrajowcami. Nie pamiętam kiedy ktoś z nich poprosił mnie w domu o kolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arturos1967 napisał:

 

Nie jestem żadnym ekspertem w kategorii, ale jak pijam Jacka to praktycznie tylko z obcokrajowcami. Nie pamiętam kiedy ktoś z nich poprosił mnie w domu o kolę :)

Ooo to interesujące co mówisz. Dla mnie to on jest stworzony wręcz pod colę. Mi osobiście na czysto średnio smaruję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Ooo to interesujące co mówisz. Dla mnie to on jest stworzony wręcz pod colę. Mi osobiście na czysto średnio smaruję. 

 

Jutro na wigilię przychodzi do nas sympatyczny Niemiaszek. Jak da Bóg to go zapytam jak to robią w jego korpo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy Gentelman Jack, dużo delikatniejszy. A irlandzka wg najprzyjemniejsza, np Tulamore Dew, Bushmills Black Bush 

Latem lubię z lodówki :) przyjemnie chłodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Lepszy Gentelman Jack, dużo delikatniejszy. A irlandzka wg najprzyjemniejsza, np Tulamore Dew, Bushmills Black Bush 

Latem lubię z lodówki :) przyjemnie chłodzi. 

 

Niedawno kupiłem na lotnisku czarnego bushmills'a na prezent do wypicia i mam wrażenie, że ten zwykły, biedronkowy/biały mi bardzej jakoś podchodzi. Np. Dzisiaj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podróbka? Miałem okazję być w samym sercu Bushmills'a. W smaku zasadnicza różnica, Black Bush dojrzewa w beczkach po Sherry, smakowo pewne podobieństwo do Metaxy. Lekko slodkawy posmak Sherry. Bardzo jak to Anglicy mówią "smooth" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Palpatine napisał:

Zobacz czy takie smaki Ciebie unteresują

 

Filmiki tego typa nawet spoko ale malo przydatne. On nie ocenia whisky tylko je probuje i mowi co czuje a tyle to sobie mozna w sklepie przeczytac na butelce. Ja lubie strone http://scotchnoob.com bo wystawia oceny co wedlug niego warto a co omijac. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

Filmiki tego typa nawet spoko ale malo przydatne. On nie ocenia whisky tylko je probuje i mowi co czuje a tyle to sobie mozna w sklepie przeczytac na butelce. Ja lubie strone http://scotchnoob.com bo wystawia oceny co wedlug niego warto a co omijac. 

Zgadza się, ale pod każdym jego filmikiem jest link do bazy danych i tam setki osób oceniają każdą whisky na czynniki pierwsze, a baza danych jest bardzo bogata. Także to chyba nawet większa wartość dodana niż ocena jednej osoby. Tak czy owak im więcej treści dostępnych tym lepiej. Ja jeszcze lubię filmiki tych panów:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności