Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Edit:// temat wydzielony z "piwa", zapraszam do dyskusji - wrq

 

 

 

Wódki? Hmm whiskey, koniaki, brandy itp owszem. Black Label jest moim podstawowym wyposażeniem barku.

 

 

Klasyczne ciąg dalszy. Właśnie wczoraj wykończyliśmy dostawę Klasycznego na całym osiedlu i przyszedł nam do głowy pomysł kupna czegoś innego. Trafiło na Kasztelana Niepasteryzowanego i powiem szczerze, że zostawia wiele do życzenia jak się go pije po Klasycznym

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódka z dotąd mi poznanych jedynie PALACE. Whiskey owszem, ostatnio bushmills mi posmakował. Generalnie wolę mieszanki gdzie więcej jest malt, niż grain. Tak wiem, zdecydowanie budżetowo ale takie już moje realia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up,

 

piłem. Słodka, ale dalej ostra, gorzka. Może się podobać, ale mnie tam nie zachwyciło.

 

 

 

Ogólnie to wódka jest niedobra. Ja wyznaję zasadę, że wódkę pije się z 3 powodów:

- by się upić

- dla zdrowia

- dla towarzystwa

 

Także tego.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo, widzę, że ktoś wydzielił temat o mocniejszych trunkach. Świetny pomysł. :D

 

Wg. mnie wódka nie jest trunkiem, który pije się tylko z tych 3 powodów wymienionych przez wrq. Dobrej wódka można napić się dla smaku po prostu. U mnie ostatnio faworytami <50zł jest J.A. Baczewski i Dębowa.

 

EDIT: @up damn, czyżby już tak źle było ze mną?? :P

Edytowane przez zodiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wódek "tanich i polskich" preferuję Sobieskiego :) Natomiast nigdy już nie dotknę Krupnika (cytrynowego to już w ogóle) i Bolsa. Straszne to jest :|

A z wódek... Bardzo fajna jest Rakija (chorwacki bimberek), najlepsza jaką w życiu piłem to oryginalny Apsynth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wódki to cała grupa alkoholi, z dużą grupą wódek gatunkowych, gdzie zaliczają się też do nich likiery. Wtedy doskonale jestem w stanie zrozumieć, że wódka jest w stanie smakować. Tak samo wszelkie dobrze zrobione domowe nalewki. Ale mówić o czystej, czy nawet "gatunkowej", ale wytrawnej, czy pół-wytrawnej, że "smakuje", jest dla mnie nieporozumieniem. Choć każdy jest inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobieski Orzech Laskowy ale tylko na pierwszy, drugi góra trzeci kieliszek, opić się tym to jest dopiero coś, na następny dzień nawet na nią nie spojrzysz.

 

Hah... Dlatego nie mogę na nią patrzeć pewnie... xD

Cytując naszego dr od Marketingu, na samym początku, jak ten prodkt się pojawił: "wczoraj ze szwagrem robiliśmy odkrycie. Soplica Orzech Laskowy i Malinowa. PYSZNE! Musicie spróbować. Malina jest super, ale orzech? Jak byście płynną nutellę pili. Wchodzi bez popity, a kopie jak wódka. Szkoda, że wiem to po czasie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Krupnik to faktycznie tragedia, za dopłatą po nią nie sięgnę. Choć znam ludzi, którzy się nią zachwycają...Sobieski to taka dobra wódka do zwykłego picia, dobra relacja ceny do jakości. Szczerze się zastanawiam czemu Finlandia ma tak szerokie grono wyznawców, wg mnie bardzo przeciętny trunek.

 

Generalnie nie mówię, że czysta wódka ma smakować, ale sami przyznacie, że jedne pije się z przyjemnością i kolokwialnie mówiąc ładnie wchodzą, a inne po prostu zdzierają papę z dachu.

Edytowane przez zodiac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Finlandia imho jest świetna do takiego picia przy grillu np. Cena - kiedyś w Biedronce były naprawdę w fajnych cenach, teraz to nie wiem. Po Sobieskim jest kac morderca + tzw. kackupa, a po Finlandii brak takich przypadłości. No i ona w pewnym czasie wchodzi dosłownie jak woda - jedyna wódka, którą mogłem pić z gwinta bez odruchu wymiotnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, jak mówią de gustibus... :P Swoją drogą mam pytanie czy ktoś z Was posiada może sprawdzony przepis na nalewkę z pigwy? Piłem swego czasu taką i oszalałem na jej punkcie, teraz chciałbym sam spróbować ją zrobić.

moja mama coś kiedzđ robiła, spytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wrq

 

Finlandia z gwinta? przecież ona ma zamontowany taki plastikowy korek z kulka w środku o ile się nie mylę. Poza tym łatwo się naciąć i trafić na podróbkę Finlandii. Ja po Sobieskim takich ekscesów jak "kackupa" nie mam na szczęście. Spróbuj sobie Baczewskiego w ogóle nie wykręca, od pierwszego łyka wchodzi jak woda, bardzo łagodna, czyste z ziemniaków są zazwyczaj łagodniejsze od tych zbożowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś o wynalazku zwanym "Barmańska", 8 zł za 0,5, ktoś miał z nią styczność? :D

oczywiscie, ze tak, to ma 2x procent, więc kiepska z tego wódka

 

Ja na ostatniej imprezie miałem okazję spróbować wódki lubelskiej o smaku porzeczkowym, z tego co pamiętam (czyli niewiele) była super, wydawała się taka gęsta, nie smażyła i smakowała jak.. hmm jak sok porzeczkowy :woot:

sprobuj grejpfrutowej popijanej sokiem.. grejpfrutowym ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności