Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=16571]disaster3[/mention]namówiłeś mnie...fajny opis na dw

Daj znać czy faktycznie dobry to może przyspiesze swój zakup
Destylarnia Buffalo Trace a z tanich lubię Bizona wiec zakładam ze tutaj może być zdecydowanie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobiło z tą inflacją 🤨 😭

Solist VB, GD 18, ECBP 12.

 

Na otarcie łez znowu szukam taniego rumu ;) , może jakaś egrotyka Mezan Panama albo Clairin z Haiti?

Ewentualnie tą czternastkę jak coś warta Clynelish 14yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pierotero napisał(a):

Co to się porobiło z tą inflacją 🤨 😭

Solist VB, GD 18, ECBP 12.

 

Na otarcie łez znowu szukam taniego rumu ;) , może jakaś egrotyka Mezan Panama albo Clairin z Haiti?

Ewentualnie tą czternastkę jak coś warta Clynelish 14yo


Tych co podałeś nie piłem, ale spoko jest https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-21616-Mount-Gay-XO-Triple-Cask-Blend-Riserve-Rum-Barbados-43-0-7l.html 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam flaszki na urodziny dla znajomego. Budżet w okolicach 200-250 zł, znajomy koneserem nie jest ale chciałbym żeby spróbował czegoś nieco lepszego niż jakiś Singleton czy inny Glenfiddich z Biedry.

 

Moje typy:

 

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-16235-GlenAllachie-12-letnia-46-0-7l.html

https://winnicalidla.pl/clynelish-14yo.html

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-19549-Redbreast-12-letni-Single-Pot-Still-40-0-7l.html

 

Którą wybrać? Podejrzewam, że każda będzie co najmniej dobra, ale czy któraś z tych trzech się wyróżnia? Ja piłem tylko GlenAllachie, ale gdzieś na imprezie i już za bardzo jej nie pamiętam.

 

Nie chciałbym na pewno iść w nuty "wędzonki", bo tego wiem, że nie lubi. Kiedyś pamiętam kupiliśmy w Lidlu na dużym promo Johnnie Walker Black Label Islay to kumpel był załamany, ale mi też nie wchodziła - poszła do zlewu 🤷‍♀️

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glenallachie 12 - bardzo dobra, ale raczej dla znawców. Pełna w smaku, ale mocna w odbiorze. Wysoka jakość trunku. Dużo nut po sherry.

Clynelish14 - również dla zaawansowanych, kremowa, wosk pszczeli, pomarańcza, bardziej wytrawna. 

Redbreast 12 - świetna irlandzka szkoła, delikatna, owocowa złamana delikatnym airkoniakiem.

 

Rozważ jeszcze Glendronach 15, chociaż ostatnio podrożała, to jest to świetny wstęp do klasy premium. Podwyższona moc, dużo owoców po sherry, słodycz, moc, klasa.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał(a):

Glenallachie 12 - bardzo dobra, ale raczej dla znawców. Pełna w smaku, ale mocna w odbiorze. Wysoka jakość trunku. Dużo nut po sherry.

Clynelish14 - również dla zaawansowanych, kremowa, wosk pszczeli, pomarańcza, bardziej wytrawna. 

Redbreast 12 - świetna irlandzka szkoła, delikatna, owocowa złamana delikatnym airkoniakiem.

 

Rozważ jeszcze Glendronach 15, chociaż ostatnio podrożała, to jest to świetny wstęp do klasy premium. Podwyższona moc, dużo owoców po sherry, słodycz, moc, klasa.

 

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 12:46, Palpatine napisał(a):

Lagavulin 16 będzie wycofana z oferty. Destylarnia nie ma tak wiekowych destylatów aby zapewnić stałe dostawy. Także jak ktoś lubi to ostatni dzwonek na zakupy. Takie info otrzymałem ostatnio od dwóch różnych importerów.

 

Chwile to zajęło ale po trudnościach z dostępnością jednak nie została wycofana tylko wróciła nawet do lidla. Co owi importerzy zarobili opowiadając bajki o wycofaniu to ich :)

 

Screenshot_20221201-193038_Chrome.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DW była wyjątkowo tania. Długo i cały czas dostępna była za 220zł a u innych 250-300+ zł. Takie czasy że teraz w lidlu taniej niż w DW ;) Jak będą stałe dostawy to może za 250 jeszcze kiedyś będzie bo tak tanio jak kiedyś to już napewno nie przez kursy walut i ogólną inflacje. Choć kto wie, jak przyjdzie recesja to może i alkohole premium potanieją. Pytanie czy będzie nas na nie w recesji stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 23:17, Dirian napisał(a):

MGXO miałem 2 razy, chyba mój najlepszy rum. Przebił nawet 2x droższego 1703 Master Select ;)

 

Marzy mi się MG Port Cask Expression ale cenka X3 lub nawet 4 🙄

W dniu 20.11.2022 o 23:32, Palpatine napisał(a):

Pyszna...

OKi, jak nie uciułam na Criega to to wezmę :)

Edytowane przez pierotero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku to u mnie jak zwykle recesja finansowa to postanowiłem zrobić swoją łychę domową.

Alkoholem naszego przemysłu spirytusowego 50% zalałem szczapki dębowe po winie od Maturacji celem oddania

smaków i aromatów oraz ładnego kolorku.

Po 1 tygodniu pojawił się kolorek, jest też już słodka wanilia. Jeszcze 3 tygodnie i jedziemy z koksem 😋

 

IMG_20221207_033043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zgreg napisał(a):

@Dirian

Jak smakuje?

 

Słodki, czuć sporo wanilii i bananów, trochę kokosa. Nie czuć mocno alkoholu. Dla mnie rewelacja w tej cenie (139 zł).

 

28 minut temu, Palpatine napisał(a):

Gdzie się zaopatrujesz? Nie chce mi się jechać do Domu Whisky ale chyba będę musiał.

 

W Biedrze, w mojej dzielnicy jest zaskakująco dobrze wyposażona w alko - ostatnio co rusz jakieś flaszki ciekawe się pojawiają. Zastanawiam mnie ich polityka - bo dla odmiany w Biedrze na Świętojańskiej w Gdyni (czyli ścisłe centrum) praktycznie nigdy nie widziałem jakiegoś alkoholu z nieco wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcę kupic bratu na święta whisky do 270 zł z Winnicy Lidla, co mozecie polecic? Brat ma doswiadczenie w whiskaczach, ale nie wiem jakie smaki lubi.

Liczę, że pomożecie. 🙂

 

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubi dymne posmaki (a do tego Grę o Tron ;) ), to polecam https://winnicalidla.pl/got-house-greyjoy-talisker-select-reserve-45-8-alk.html - miałem okazję spróbować jakiś czas temu. Ja wędzonki nie lubię, ale fan tych klimatów na pewno się odnajdzie. Kumpel który gustuje w tych smakach (i mnie poczęstował) był zachwycony.


Jak coś delikatniejszego i bez dymu, a zarazem egzotycznego (made in Taiwan), to polecałbym: https://winnicalidla.pl/kavalan-single-malt-0-7l-40.html - bardzo fajna, delikatna i słodka flaszka - myślę, że bardzo uniwersalna i pijalna niezależnie od gustów smakowych.

 

Tyle ode mnie, moze ktoś coś ciekawego jeszcze podrzuci ;)

 

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności