Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Tamdhu smaczny ale młody. Różne wypusty różnie smakują. SC wiec moc jest z nami.

Laphroaig Lore - przepyszny dymno owocowy potwór 

 

Sklepy DW to złoto. Obsługa o ogromnej wiedzy i życzliwa. Ceny lekko zawyżone względem rynku ale coś za coś 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się dowiedziałem ze DW otworzyli w Wwie i omijam jak tylko mogę. Wszystko sobie tłumacze dlaczego mi nie po drodze i dlaczego nie mogę tam pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Sklepy DW to złoto. Obsługa o ogromnej wiedzy i życzliwa. Ceny lekko zawyżone względem rynku ale coś za coś 

Sklepy DW to czyste ZŁO, ja byłem raz i mój portfel bardzo ucierpiał, a namawiali do znacznie większej rozpusty 😜 

Trzeba przyznać że mało który sklep ma tak obeznaną obsługę, przesiedziałem tam chyba z godzinę chociaż miałem już wszystko wybrane właściwie przed wejściem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku okres Świąteczno - Noworoczny umilają:

 

1.IMG_20211223_203059977.jpg 

 

 

2. IMG_20211230_194027730.jpg

 

Obie butelki ciekawe ale przyznam, że na Glendronachu 12 delikatnie się zawiodłem. O ile 15YO była wspaniała to 12YO okazuje się jej daleką siostrą. 

Za to Redbreast to kompletne, pozytywne zaskoczenie. Pije się lekko i przyjemnie, słodkawa i waniliowa. 

Edytowane przez Name44
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo mój ulubiony Redbreast :) Dużo nie pije, w zasadzie ost. w ogóle, ale Readbreasta, czarnego Jamesona (Black Barrel) i Cardhu mam zawszse. Głównie na poczęstunek jak ktoś wpada w odwiedziny. 

 

Jak będziesz miał okazję, to spróbuj Readbreasta 15y 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero odkrywam świat Whiskey. To moje absolutne początki. Traktuję tą przygodę jako miłą ciekawostkę. Czy będę ją kontynuował? Nie wiem 🙂

 

Potencjalny zakup zawsze weryfikuję z wypowiedziami bardziej doświadczonych Kolegów z naszego forum 🙂 

Ze świata Whiskey chciałbym z pewnością jeszcze kiedyś spróbowac czegoś mocno dymnego, torfowego. 

 

Jeżeli 15YO Redbreast jest lepszy i ciekawszy to z pewnością zakupie za jakiś czas. Dziękuję za rade 🙂

Edytowane przez Name44
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Name44 napisał:

Ze świata Whiskey chciałbym z pewnością jeszcze kiedyś spróbowac czegoś mocno dymnego, torfowego. 

 

Tutaj Ardbeg 10 może okazać się bezkonkurencyjny, ew. Laphroaig 10 ale ten jest bardziej szpitalno, drzewny.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Name44 napisał:

To ja za takie smaki podziękuję już w tym momencie 🙂

 

Warto spróbować. Pierwszym single maltem jaki piłem w życiu był bodaj 18 letni Laphroaig i od tego zaczęła się cała moja przygoda z whisky ;) 

 

Jak chcesz potężne uderzenie torfu to najlepiej Laphroaig 10 a jak wolisz zacząć od czegoś lzejszego to Caol Ila 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności