Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

Ja już powoli kończę temat. Mac fajny sherry-owy 😉 Revital jeszcze nieotwarty 🙃

Lato pełną gębą, w winnicy -20, to i zamówienie rumowe idzie (mam nadzieje że wyrobią się w sortowni 🥴)

 

IMG_20210725_022136.jpg

Edytowane przez pierotero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał:

Uwielbiam. Miód i wosk :)

 

No tak ale jest też przy tym lekko pieprzna, miętowa, jabłkowa, waniliowa, cytrusowa i lekko dębowo gorzkawa. Dużo się tu dzieje i połączenia aromatów dość niecodziennie, ale tak jak wspomniałem jest też przy tym troche mało intensywna, osobiście wole mocniejsze aromaty. Tak czy inaczej jest ok i może jeszcze się rozkręci bo to jedna z tych butelek która zaraz po otwarciu jest prawie bez smaku. Po jakimś tygodniu dwóch od odkorkowania i jak troche ubędzie w butelce to się coraz więcej smaku pojawia :) Tą otworzylem w zeszłym tygodniu i pije 3 raz.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzień dostaw 🙂

 

Niestety tylko jedna rzecz na tym zdjęciu jest moja 🙂 

Z pewnością dwie rzeczy na tym zdjęciu są niezwykłe 🙂 

Czy 5kg od Chorda pokona 50kg od WBA+Qutest? 🙂 

 Czy Arrana pić z colą czy bez? 🙂

Czy Mscaler + Qutest jest lepszy niż Mscaler + HugoTT2? 🙂 

Taki weekend się zapowiada 🙂 

 

A tak na poważnie, dziękuję za możliwość sprawdzenia u siebie mscalera. 

A śledząc ten wątek i Wasze wypowiedzi dokonałem raczej bezpiecznego zakupu.

 

 

 

 

 

 

_DSC9765.jpg

Edytowane przez Name44
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś zupełnie z innej beczki:

20210817_205950.jpg

To nie jest typowy burbon moim zdaniem. Spokojny wyrafinowany, silne nuty dębowe na początku, słodycz, miód,trochę toffi i karmelu na języku. Spodziałem się, ze będzie bardziej gesty i oleisty, a wchodzi jak młoda Whiskey. Kocówka, wchodzi moc, palony dąb, skórka pomarańczy i tytoń. Ktoś by powiedział by, że to dymmy burbon.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2021 o 18:19, espe0 napisał:

Mmm...

 

DSC_6792~2.JPG

 

Espe0 nie mogłem być dłużny!

 

Plantation Peru 2006. Karmel, drewno, trochę owocowo-orzechowy, czekolada, kawa. Bogato jak to u Plantation ale za bardzo jednobarwnie - tutaj Xaymaca pokazała miejsce w szeregu.

 

SJ XO. Rum rzemieślniczy z Martyniki. Mocno wytrawny, owocowy, deko naturalnej słodyczy. Taki eksperyment smakowy z rumem z trzciny cukrowej zrobiłem.

 

Plantation Rum Xaymaca. Jamajskie mocnoestrowe destylaty tu są b. delikatne, bogate i wielobarwne. Niestety tyle bo rozszedł się w mgnieniu oka.

 

Porównując do whisky do tych rumów raczej nie wrócę, no może do jamajki 🙂. Rumy Plantation mają swój charakter (beczki) wyczuwalny od 1 kieliszka. Bardzo fajny do drinków i tani jest Oryginal Dark. Letnie mojito na wodzie mineralnej z miętą i limonką oraz bez cukru smakowało wybornie 🙃😋

 

Ostatnia w kolejce pierwszy raz u mnie GD 15-ka. W porównaniu z 18 miej sherry-owo, bardziej dębowo, mniej owocowo, może pikantniej. No ale otwiera się. Troche brakuje 18-ki 😭:)

 

Jakoś rumy nie mogą przebić u mnie rudej szkockiej. Może sytuacje uratują specjały pana Richarda Seale. Np. Foursquare 2008 - singielek w CS oraz Doorly's z beczek po porto.

IMG_20210822_223653.jpg

Edytowane przez pierotero
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności