Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie rozumiem wklejania oferty droższej, ale butelkę i tak polecam wszystkim tym, którzy chcieliby poznać miejsce gdzie zaczyna się świat sherry. Nie jest to 18 ale cena też jest inna. Co więcej 18 mocno spadła na jakości ostatnimi czasy, co jest bardzo przykre bo to jedna z najlepszych butelek na rynku bez względu na cenę.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają też bardzo ciekawe alkohole (różne ) w zakładce " Produkty w DOBREJ CENIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że zapasy craiga barrel proof b.c. 65,7℅ już się skończyły a ja nie zdążyłem spróbować. 

No nic, łyszkami trzeba nadrabiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Palpatin, znowu dzięki tobie udało mi się wydać małą fortunkę 😄

Pultacz 12-ka za pierwszą setką zniechęcił mnie tą solanką, dzisiaj ostrożnie tylko 20ml i jest delikatność słodkość słone przekąski pieprzność oraz owocowo winna oleistość. Co więcej zobaczymy następnym razem 😋

Następna 20ml w kieliszku Talisker 10. Daje od razu ppm po nosie, sporo dymu lakieru i tej morskiej bryzy. Za chwile zobaczę co na języku.

W smaku coś palonego, kawa?, po czym uderzenie dymu i lakieru. Zobaczymy czy dam radę wypić 50-kę do końca ;)

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie noo, pierwsze to były 2 Adbergi i szarlotka 10. Pare delikatnych sampli jeszcze. No ale na głębsze wody się nie wybierałem.

Talisker idzie całkiem i chyba wychylę do końca. Ta paloność całkiem pomaga.

Tak zacząłem tym razem od dymków, mac sc i gd15 czekają w barku na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klimatach z ajli tak naprawdę w pełni podszedł mi tylko bruichladdich 10.

Za to bardzo podoba mi się odkrywanie wpływów winnych, sherry i innych w trunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz świat whisky szuka nowych smaków, coraz więcej rożnego rodzaju  beczek po równych winach są na tapecie w Szkocji. I aby skrócić czas maturacji kupuje się mokre beczki które więcej i w krótkim czasie oddają zawartość. Rynek jest na tyle chłonny, ze 12 lat to dzisiaj za wiele 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

e 12 lat to dzisiaj za wiele 😉

 

Fiu to trzeba się śpieszyć bo niedługo będziemy degustować 5-6 letnie 😀

Troche zmartwiło mie to co napisałeś o GD18 że ostatnie odstają od wcześniejszych. Smak i aromat miała super ale teraz mam wrażenie że finisz coraz bardziej ulotny 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile na rynku jest NAS w cenach dobrych 18 letnich butelek. Szybsza maturacja, potężny smak ale za poważna cenę. Stoki roczników 12/18/21 są wciąż produkowane ale potrzeba rynku jest na dzisiaj stad takie butelki. Znak czasów. 
GD18 się zmienia, póki co trafiłem tylko na jedną słabszą butelkę z wypustu 2021, była ona płytsza w smaku, bardzkiej owocowa o mniejszej głębi i ziemistosci. To i tak wciąż jedna z lepszych butelek na rynku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszający fakt. Trzeba jeszcze parlamenta kiedyś spróbować, aaa i jeszcze sherry cask strength są na świecie.

 

No nic, nalewam jeszcze 50-ke taliskera i wypiję za dobre czasy aby za szybko nie odeszły

🥃

 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście trudno się zorientować w tych Cask Strength Batch'ach. Nic albo bez deklaracji wieku. Kiedyś była 11-ka CS ale teraz widzę tylko 46%.

 

Ps, Parlament to 21% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glenfarclasa 10

 

W zapachu delikatny aromat winiaka, trochę przypraw i beczki. Początek mocy czuć winno i owoce, potem bimberek, beczkę i dalej typową słodycz whisky (wanilia i miód), na koniec delikatny posmak dymnym. Łagodniejsza i mniej wyraźna od Hotozaki, ale bardzo smaczna. Rozgrzewa.

 

Dzięki @Vaiet za cynk.

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności