Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Wisting napisał:

U mnie nic tak mocnego, Teroldego z winnicy Braide. Włoskie, wytrawne.

20210613_193040.jpg

Masz może porównanie jak wypada na tle Primitivo lub d'Abruzzo? Uwielbiam Włoskie wina :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyschła mi GD18 😢 wysycha też WF DO. Wziąłbym coś przystępnego w miarę. Brać Aberlour 14 / Casg Annamh czy dopłacić do A'Bundah?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 jest lepsza od Cask Annamh ale nie jest warta więcej jak 200 zł. Abundah to CS. Niby Sherry bomb ale bardzo młody, o słabej maturacji. Przynajmniej większość beczek od 55+
Chyba lepiej kupić coś Tamdhu albo Edradour ew Macallan 12 Sherry Oak

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sporo ponad 200 :(aberlourki AO.jpg

 

Na innych forach chwalą taniutką TN Sherry Cask Ed.

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiuu! dziękówka, że ja go przeoczyłem.

A Tamnavulin'y sherry finisz może próbowaliście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam

 

Old Pulteney Single Malt 12 YO 0,7l

O ja .... ******sta. Tak ukrytego alkoholu jeszcze nie piłem. Z początku lekko chłodna i morska bryza, potem wchodzi dąb i słodkie nuty, na końcu owoce i przyprawy. Fantastyczna, delikatna gładka.. na wargach zostaje słony posmak. Zapach owocowy z przyprawami i jakieś takie powietrze ześkie. Warta każdej złotówki.ca04b0296357b28e2db400326f9f1ad6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu to już 3 się uzbierały. Muszę tylko pamiętać aby nie łączyć morskich bryz ze słodkościami z sherry cask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

Tak paczka w pracy się zjawiła. Okaże się czy@Vaiet ma smakaemoji6.png7076f2fe67be93a21c6ffff3cc520c14.jpg

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
 

W najgorszym wypadku wyjdzie, że jestem mało wymagający w stosunku do alkoholu :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatozaki, to kolejny krok na przód po Arran 10. Finisz dymny, z przyprawami. Początek słodki i gęsty, budyń, wanilia, potem słodowe aromaty, nuty drzewne i lekko owocowe, potem przyprawy, miód ciemny czy cukier brązowy, dalej spora moc i powtórzę finisz dymny i przyprawy, ale nie przesadzony. To moja druga lekko dymna Whisky i jest bardzo fajnie. Dla mnie bardzo złożona i warta dopłaty ponad Arran 10( moja ulubiona do tej pory). Jasny kolor tylko potęguje emocje bo nie zdradza co się kryje w środku. Jedno ale, trochę ostra na języku, co w sumie nie przeszkadza, ale zawsze tak mam zaraz po otwarciu butelki. Jutro pewnie się zmieni jak poodpycha i ta ostrość ustąpi. To już rasowy trunek.
 
Dziękuję [mention=19202]Vaiet[/mention] co celny  traf.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

GlenDronach 15 za 250 zł. 
Jak ktoś nie zna to brać. Idealny przykład i wstęp do świata sherry bomb.

https://alkooutlet.pl/pl/p/GLENDRONACH-15YO-REVIVAL-0.7/4106
 

9 pln drożej i bez promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności