Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

 

10 godzin temu, Spawn napisał:

Mi Macallan 12 smakuje, ale 150zł za butelke to już maks. Więcej nie jest wart.

DC czy SC? 

Niestety wszystkie łychy w koszyku już niedostępne łącznie Redbreast 12! 

A rumy po 250zl to tak średnio. 

Idę do alkooutleta :)

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pierotero napisał:

 

DC czy SC? 

Niestety wszystkie łychy w koszyku już niedostępne łącznie Redbreast 12! 

A rumy po 250zl to tak średnio. 

Idę do alkooutleta :)

Z Macallana piłem Double Cask i Amber. Zdanie o obydwu mam to samo bo bardzo podobne do siebie są. Spoko ale cena z czapy.

 

W lidlu padaka bo niby dają nonstop jakieś zniżki ale to co tam teraz mają to mizeria jest. Trzeba czekać az znowu wrzucą jakieś dostawy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaczna??

 

Hmm, na otarcie łez że nie zdążyłem z zakupami kończę delikatną kremówkę z jabłuszkami Tullibardine 15YO.

Z braku promek trzeba coś wziąć w DW ewentualnie i w outlecie. Mam ochotę na rumy premium przypominające whisky.

Może Doorly's 12-ke, Foursquare z Exceptional Casks (60%), jakąś Jamajkę Worthy Park lub Hampden Estate i może coś z agricoli na spróbowanie odmienności rumów ze świeżego soku trzcinowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do forumowych miłośników whisky - nieco znudziły mi się dymne klimaty i szukam czegoś innego np. sherry bomb. Przedział cenowy niezbyt imponujący, ponieważ 200-250 zł, ale nie jestem jeszcze gotowy psychicznie na wydawanie większych pieniędzy na trunki
Craigellachie 13Y? Glenfarclas 105? Glenglassaugh Revival? Glenmorangie Lasanta? Chętnie bym spróbował Dalmore 12Y, ale w łódzkich sklepach jest jak widzę problem z dostępnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glendronach 15, Macallan 12 Shery Oak - obie można dostać w okolicach 250/300 zł.

W okolicach 200 zł jest Glenmorangie 14 z beczek po Porto - bardzo okrągła, pełna smaku.

Sherry bomb w okolicach 200 zł bardzo ciężko...te co wymieniłeś są zwykle jedynie finiszowane jedynie w beczkach po sherry i to przez krótki okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Bunnahabhain 12, którego mogę polecić. Dla mnie fantastyczny trunek i gdyby nie chęć spróbowania BenRiach The Twelve, to zapewne wczoraj właśnie z nią wyszedłbym ze sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bezpieczna Whisky do zakupu.

 

20210513_172044.jpg

 

Opis zgodny z degustacją. Wyraźny podział na cytrusowo - młododębinowy początek, z końcówką miodowo - burbonowym wykończeniem. Przyjemna i gładka z efektem mocy na końcu, praktycznie dla każdego. Idealna do schłodzonych szklanek, bez lodu, na dzisiejsza pogodę. Praktycznie nie  czuć procentów. Zero smaku alkoholu, najlepiej ukryty z Whisky jakie piłem.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 17:30, KaszaWspraju napisał:

Kolejna bezpieczna Whisky do zakupu.

 

20210513_172044.jpg

 

Opis zgodny z degustacją. Wyraźny podział na cytrusowo - młododębinowy początek, z końcówką miodowo - burbonowym wykończeniem. Przyjemna i gładka z efektem mocy na końcu, praktycznie dla każdego. Idealna do schłodzonych szklanek, bez lodu, na dzisiejsza pogodę. Praktycznie nie  czuć procentów. Zero smaku alkoholu, najlepiej ukryty z Whisky jakie piłem.

Dzięki, widziałem parę razy, ale nie ufałem. Po przeczytaniu na pewno zakupię ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie na pożegnanie kolegi z pracy potrzebuję whisky, budżet 400zł.

Sobie kupowałem łychy do 200, więc na tych "droższych" się nie znam. 

Kolega pija wszystko dymne, owocowe, ziołowe i jest otwarty na nowe smaki.

Coś polecicie? 

 

ps. gdzieś czytałem o GD18 za 400, ale obecnie kosztuje ponad 500.

 

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

Jakaś przyzwoita/dobra whiskey/sherry w okolicach 150zl?

Dorwałem ostatnio w Auchanie Glenfarclasa 10 za 111zł i uważam, że za taką kasę to no-brainer :D Co prawda ledwie spróbowałem raz, ale zapowiada się całkiem przyzwoicie.

A obecnie siedzę z nosem w Hatozaki Pure Malt. Mój pierwszy "japończyk" i muszę przyznać, że doznanie wyjątkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności