Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Noo jestem jeszcze nie ukierunkowany tak do końca. Highlandy i speysidery bardzo fajne ale nie powaliły na kolana. Może nadzieja w GD18 :) w dymach jest magia ale na Ardbegu 10 trochę poległem. WFR też miły w odbiorze,  trzeba iść w EC ;) 

 

Z rumami dam spokój, kiedyś spróbuję Clementa -  rhum agricole czyli rumy produkowane z soku z trzciny cukrowej a nie z melasy, który jest bardziej wytrawny, oraz coś z w mocy beczki - Foursquare Exceptional Casks Series. 

 

Podstawki podstawkami (w miarę zaliczone), trzeba iść dalej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GD18 i GD21 to moje ulubione podstawki. To na dzień dzisiejszy moje smaki i na nich mógłbym zakończyć poszukiwania własnych smaków: figi, wiśnie, ziemistość, skóra, kurz, tytoń (GD18).

Z dymów polecam Laphroaig Lore i Ledaig 13/14 od Singiel Malt of Scotland, Port Charlotte 10, Lagavulin 16.

Po znalezieniu swoich smaków można iść w Cask Strenght.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego są jeszcze stosunkowo tanie i bardzo dobre.

Tak pozatym byłem parę razy w Glenfiddich jak jeszcze było można.

Zwykła bimbrownia ze śmierdzącym bimbrem :) , który aby był przyswajalny musi poleżeć w beczkach parę lat. U nas się taki alkohol najpierw destyluje parokrotnie, aby nie śmierdział.

Chciałbym kiedyś wypić whisky z destlowanego kilkakrotnie spirytusu przed wlaniem do beczki :), wtedy teoretycznie nie musiał by tyle leżeć, aby się osłodził i wyrównać.

Można powiedzieć, że to aromatyzowany bimber, którego smak wyszedł przez przypadek, bo kiedyś się po prostu przechowywało w beczkach bimber.

Użycie jęczmienia to przyczyna słabych gleb.

Całe drewno i tak większość destylarni sprowadza z Ameryki, lub używa się beczek po słodszych przyjemniejszych alkoholach, aby osłodzić i zaromatyzować produkt.

Nadal jest to sztuka, bo trzeba się znać na drewnie. Destylarnie mają wykupione lasy w Ameryce i tam specjalistów kiedy to ścinać itd.

Ładne widoki.

glen.thumb.jpg.10f6ddbb0b4f692a400fc59aec566cf3.jpg

Edytowane przez NuYam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

, Lagavulin 16.

 

Jeżeli smakuje tak jak kosztuje to warto spróbować. Zauważyłem że jak molcik ma już niewielki procent fenolu to mnie wybitnie intryguje 🙄.

Jednak GD i spółka pozycja obowiązkowa, muszę zamknąć ten temat.

 

Edyta.

Polećcie jeszcze jakieś wina aby małżonka nie była poszkodowana. Niektóre źródła podają że aby nie było to made in china to co najmniej 2 stówki trzeba  😵

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arran Lochranza Reserve Non Chill Filtered / 43% / 0,7l

 

Bardzo pozytywne zaskoczenie.

Lekko słonawa na początku, słomka, susz owocowy, świeżość i dąb by po chwili przejść w dobry burbon. Czuć troszkę mocniej wyczuwalny alkohol w zapachu plus wanilia i bryza. Finisz średniej długości z przyprawami i burdonem. Jak na te 99zł w promocji, dla mnie mega.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 16:48, KaszaWspraju napisał:

Arran Lochranza Reserve Non Chill Filtered 

 

Bardzo pozytywne zaskoczenie

Lekko słonawa na początku, słomka, susz owocowy, świeżość i dąb by po chwili przejść w dobry burbon. Czuć troszkę mocniej wyczuwalny alkohol w zapachu plus wanilia i bryza. Finisz średniej długości z przyprawami i burdonem. Jak na te 99zł w promocji, dla mnie mega.

Chciałem dodać że promocja, ale teraz zauważyłem link u ciebie 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podnoszę sobie ciśnienie 

 

20210228_161254_HDR_(1).jpg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęciem się nie pochwalę, bo kieliszek już opróżniony, ale dziś do steka z antrykotu zrobionego na medium-rare idealnie podszedł mi Ardbeg Corryvreckan. Uczta dla podniebienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, espe0 napisał:

Ale bym se winiaka chlapnął...

 

W ramach towarzystwa wyzeruję indyka :P

 

DSC_6458~3.JPG

Wsiadaj w pociąg i zdążysz zanim opróżnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znacie, dość tanie brandy Vecchia Romagna.

Jak dla mnie bardzo dobre :) 

Na początku w smaku jest mocne owocowe uderzenie, które niestety szybko znika i pojawia się pieprzność.

 

https://swiat-whisky.sklep.pl/brandy/1623-vecchia-romagna-brandy-38-07-l.html

image.png

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piątek, piąteczek, piątunio.
Odkorkowuje moją ostatnią butlę ulubionej tekli, Meze na głowę i WA22 na zmianę z Niimbus zanim WA22 będę musiał oddać.

Nirvana... default_smile.png

P.s.
Serio to jest best tequila jaka piłem ever. A nachlalem się różnych bardzo dużo. Bardzo. Przez lata mój ulubiony trunek i nawet miałem takie hobby że jak gdzieś tylko coś dziwnego/nowego na wyjeździe namierzyłem to brałem w ciemno.

W Lidl co jakiś czas daje się ją wyrwać w super cenie i zawsze potem żałuję że za mało wziąłem. Jak ktoś lubi to jest endgame na tequili bianco default_smile.png

90de90645628770d83b8fab079f0f7bb.jpg

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.



  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron ten Singleton mi również podszedł. To taki single malt o nieoczywistym smaku. 

Ja w weekend poszedłem w dymne smaki, do tej pory piłem z dymnych tylko Johnego Walkera czarnego. Tym razem Ardbeg. Ostry na końcu, poza tym świetny. Będzie trzeba spróbować starszego brata :) 

 

image.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności