Skocz do zawartości

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Single Barrel Select dla Taty pod choinkę, dzisiaj zakupiony. Blanton's to w sumie prezent od żony, która zgodziła się na ten zakup i - uwaga uwaga - znała cenę :D

 

 

IMG_20201217_210045[8015].jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaworrr napisał:

Pliska XO

Jak kogoś nie lubisz to mu to postaw :P Lepiej wg mnie się nie oszczędzać i Hennesy kupić. A jak po taniości to Calvados będzie lepszym wyborem niż tania Brandy. Ale to tylko moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Na Blanton's Oryginal jest świetna promka ogólnopolska w Auchan. Mi udało się trafić, jutro porównanie z Woodford Double Oak :)

Właśnie w Auchan kupiłem, aż byłem w szoku, że tylko 220zł kosztuje. Wahałem się do ostatniej chwili, czy nie wziąć Ardbeg Uigeadail albo Corryvreckan, ale doszedłem do wniosku, że muszę spróbować Blanton's :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, espe0 napisał:

Moja pewnie chce żebym zdechł na zawał...

No mojej coś się poprzestawiało ostatnio. Nie mrugnęła okiem, jak kupiłem ramię do monitora, a potem głośniki... Teraz nic nie mówiła, jak powiedziałem, że chcę kupić alkohol za 220zł... Zastanawiam się, czy to dlatego, że kupiłem jej nowy telefon? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaiet napisał:

No mojej coś się poprzestawiało ostatnio. Nie mrugnęła okiem, jak kupiłem ramię do monitora, a potem głośniki... Teraz nic nie mówiła, jak powiedziałem, że chcę kupić alkohol za 220zł... Zastanawiam się, czy to dlatego, że kupiłem jej nowy telefon? :D

U mnie się właśnie tak zaczynało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie wiem co tym myśleć. Na początku zapach mnie oczarował. Taki z dzieciństwa, guma balonowa, słodko, trochę sztucznie, nie wiem jak to określić, inaczej.
Zapach był lepszy niż smak. Ale z każdym łykiem było coraz lepiej.
Nie chce skreślać od razu bo to trzeba popróbować natomiast z maltem czy bourbonikiem to jakoś z marszu się polubiliśmy i wiem czego oczekiwać, nawet jak pije pierwszy raz.
To mój pierwszy rum wiec początek był zbyt aromatyczny w stosunku do whisky. Whisky jakaś taka bardziej dystyngowana mam wrażenie a z rumem jakoś za dużo szumu na początek.
Trzeba czasu i kilku podejść. Natomiast natknąłem się na fajnego moim zdaniem bloga i już wiem ze nie był to dobry wybór zarówno na pierwszy rum jak w ogóle. Ten akurat został zjechany doszczętnie ;) ale wraz z Double Oak i Signetem zamówiłem wlasnie jeden z polecanych tam Mount Gay.... zobaczymy ;)

http://rumfanatic.pl

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 22:46, disaster3 napisał:

Ten akurat został zjechany doszczętnie ;) ale wraz z Double Oak i Signetem zamówiłem wlasnie jeden z polecanych tam Mount Gay.... zobaczymy ;)

http://rumfanatic.pl

 

O kur.de. przeczytałem o tych sztucznych dodatkach. Tak samo Kraken, Bumbu!

Czarny kraken przy dyktaturze czy Mantuano to płaska alkoholowa deska przysłowiowa i z przyjemnością wracam do Botucala który wydaje mi się bardziej nutami słodszy 😊 . Dzięki espe0!

Napisz koniecznie o Mount Gayu. Mam ochotę iść dalej rumowo, może coś z soku trzcinowego??

 

Przy okazji co myślicie o Remy Martinie, za tani jak na winiak? Pamiętam jeszcze z młodych lat jak leżał w barku w zielonej szronionej butelce i uwodził aromatem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ta GF12? Miler uważa ją za podstawkę nr 1 :)

Może dorzucę ją do koszyka zamiast katować się dymami  🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😉

Jest w koszyku ale do stycznia jeszcze pare dni więc się jeszcze rozglądam.

 

Słuchajcie a może to kwestia podejścia. Może, no właśnie.. A jaką kalibracje polecicie do podstawek typu Ardbeg,  Dalmor 12, Woodford Reserve, może Glenlived, lepsze rumy.

 

Ciekawym czy jest taka uniwersalna  🙄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pierotero napisał:

😉

Jest w koszyku ale do stycznia jeszcze pare dni więc się jeszcze rozglądam.

 

Słuchajcie a może to kwestia podejścia. Może, no właśnie.. A jaką kalibracje polecicie do podstawek typu Ardbeg,  Dalmor 12, Woodford Reserve, może Glenlived, lepsze rumy.

 

Ciekawym czy jest taka uniwersalna  🙄

 

Szczerze? W większości przypadków się nie kalibruję, po prostu piję to, co mam w kieliszku i tyle. Nie jestem degustatorem whisky, nie oceniam trunków w punktowej skali, a piję dla siebie więc wychodzę z założenia, że nie ma się co spinać i dorabiać do tego nie wiadomo jakiej filozofii. To nie są też whisky z górnej półki, żeby się nad tym nie wiadomo jak rozwodzić. Każdy rzecz jasna może Ci powiedzieć coś kompletnie innego, ale na koniec dnia to Ty decydujesz co pijesz i jak pijesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaiet napisał:

To nie są też whisky z górnej półki, żeby się nad tym nie wiadomo jak rozwodzić.

...ale na koniec dnia to Ty decydujesz co pijesz i jak pijesz ;)

 

Oo to to!

Tak właśnie robię,  ale jeszcze nie podskoczyłem do GD osiemnastki bądź  bruchladi potr szarlot.

 

Dam przykład na rumach. Kolumbijski Dictador 12 jest dla mnie niekwestionowanym królem aromatów w alkoholach wogle ale przyjemniej mi się pije najtańszego Botucal'a  🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pierotero napisał:

 

Oo to to!

Tak właśnie robię,  ale jeszcze nie podskoczyłem do GD osiemnastki bądź  bruchladi potr szarlot.

 

Dam przykład na rumach. Kolumbijski Dictador 12 jest dla mnie niekwestionowanym królem aromatów w alkoholach wogle ale przyjemniej mi się pije najtańszego Botucal'a  🙄

Widzisz, mnie się łatwiej pije szpitalno-dymnego Ardbega Corryvreckan o mocy 57,1% niż GlenAllachie 12 - speysidera finiszowanego w beczkach po sherry ;D Królem aromatów dalej dla mnie jest Port Charlotte 10, bo jest niesamowicie wręcz złożony i uwielbiam jego paletę. No ale można tak bez końca :D ja z rumów próbowałem tylko Plantation Original Dark i był zachwycający. Będę się czaił na dobry rumik już niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pójść w delikatne highlandy i nie wiadomo jak trafiłem o islay. Teraz wracać do podstawowych spesiderów!?

Islayowy Ardbeg rzeczywiście czysty-oczywisty, znajomi chwalili (myślałem że pouciekają przed tym torfowym dymkiem 😁) za bardzo dobrej klasy alkohol jako taki 😵

Chyba po prostu nie rzucać się od razu na mocno finiszowane pikantności 🙄

No to najlepszego. Sorki za nie najlepsze fotki. Trunku malutko w kieliszku bo tylko degustuję  😊

IMG_20201227_220428.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra my tu gadu gadu ale czy wszyscy naszykowani na Sylwka ;) 

haha myśleliście pewnie że o flaszki pytam? Tutaj to nawet nie wątpie ale pamiętając co się działo w zeszłym roku to ja na wszelki wypadek już sobie konto na winnicy lidla odświeżyłem :D 

Wcale bym się nie pogniewał, jakby znowu wpadło promo na 50% ;) :D (parę flaszek już sobie wziąłem na oko, może nie jakieś wybitne ale z 50% rabatem to mogą i nawet miejsce w piwnicy zajmować - w domu już nie ma :P - na pewno się nie zepsują ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, zapodaj jakieś fajne promki. W tym sklepie nie ma szukajki w promocjach i pozostaje patrzyć po nazwach :(

A jest jakiś sposób na powiadamianie o tym i owym?  🙄

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładka, słodka i łagodna. Zapachy miodowo - kawowe. Smak słomka/siano na początku, słodycz, miód, potem wchodzi moc delikatnie, a na finiszu orzechy i nasiona kawy. Bardzo bobra.c606ad6be815c1d68815a14123997d12.jpg

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności