Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wódki, whiskey i inne mocne alkohole


Dszeffko

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia, a miałem już kilka takich degustacji. 
Jak tani burbon to polecam zacząć od Woodford Reserved. To już taka polka ze nie wali początkujących alkoholem i nie sięgają od razu po cole.

Z tanich szkockich ale bardzo łagodnych wymieniłbym w kolejności od najłagodniejszej: Dalmore 12, Glenlivet 12, Aberlour 12,Glenmorangie 10. Ta pierwsza jest tez najbardziej złożona i można sporo z niej wyciągnąć i poopowiadac o wpływie Sherry, o karmelu i filtracji. 
Najłatwiej przyswajalny dym będzie ze Speyside np Benromach 10 - pieczone jabłka. Jak ma być Islay to Ardbeg 10 bo jest najmniej szpitalny i naprawdę może smakować nawet początkującym.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła niespodzianka
506e65e817602be389d1446934cbd8c1.jpg

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

 

Może nie trafiła w moje smaki idealnie, wolę Old Pulteney Single Malt 12 YO i Arran 10, lepiej mi smakują, ale trzeba przyznać, że Talisker 10 to klasa. Mocna dymna podstawa jak dla mnie, aromatyczna nie gryząca. Soli i morskich accentów średnio, ukryta słodycz, siano i trochę suszonych owoców i pieprz na końcu. Długi przyjemny finisz, rozgrzewający. Sporo się w niej dziej.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod imprezę głównie o która się pytałem ;)

 

Finalnie wziąłem bo były w promce;

Ardbeg Wee Beastie

Aberlour 12YO 

 

zonie 2x Śliwka Krupnika (bardzo lubi)

1xJeggeramister 0.7 bo był w promce teściowej na Barbórkę bo tez lubi

 

i teraz uwaga trzeba usiąść 

 

Grants 0.7L😂

 

Mam właśnie plan abyśmy popróbowali bourbonik, potem Sherry Aberlour, torfik Ardbeg’a slodziutki i na koniec w kontrze dam Grants’a aby zobaczyli jaka jest różnica, między dobrymi whisky i podłymi 😉 Później można go wylać lub zostanie do zalewania Cola z która niektórzy spoko wypiją 😉

 

Ale udało mi się jeszcze w promce złapać Glendronacha 15 yo, w końcu :D

 

A i u kumpla zalapalem się na 2 ostatnie sztuki Glendronacha 18YO po 355/szt. Mimo ze bardzo chciałem się bronić to obok takiej ceny nie mogłem przejść obojętnie 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Kurna a ja szukam jak głupić GD18 w cenie ok 350 zł i nigdzie nie mogę dostać. To chyba będą pierwsze święta bez GD18 w Auchan w takiej cenie ;)

Nic to chyba wezmę GD15 oraz Woodford Double Oak a na święta Elijah Craig 12 Batch 918 C

Mogę Ci sprawdzić u mnie w mieście - jutro jadę się zaopatrzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cena była z uwagi na conajmniej 6 flaszek. On sobie wziął 4, dla mnie poszły 2

Ja się cieszę ze udało mi się na 15 załapać po 230 z kawałkiem z alkooutlet bo zawsze chciałem ja kupić ale jakoś nie było okazji. I przy pierwszym rzucie tez się nie zalapalem i myślałem ze nie będzie już ale jednak

Ja z woodfordem się wstrzymałem, z opisów jakie wyszukałem mogą to nie być moje klimaty ( ponoć decha, wytrawny itd..) bourbony jednak preferuje bardziej słodkie niż wytrawne.

Jeszcze miałem nadzieje ze się załapie na Buffalo Trace na impre (podobno w swojej cenie tez bardzo dobra podstawka), ale wyszedł za alkooutlet. Ale jeszcze mam czas. Został mi tylko bourbon do wyboru na degustacje dla nowicjuszy. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam kompletnie na rumach, natomiast już kilka razy miałem w koszyku Don Papa i jeśli będę musiał uzupełnić swoje zamówienie czymś w koszyku i padnie na rum to pewnie zaatakuje wlasnie Don Papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saudio napisał:

Co byście polecali z rumów, jeszcze kończę Dictadora, ale pomału szukam czegoś nowego, przed wszystkim słodycz, do tego mocny aromat i delikatny smak?

Z czystym sumieniem polecam Malecon 13 i diplomatico. Jednak jak lubisz słodkie klimaty to polecam też sprawdzić tamdhu 12.  Co prawdo to nie rum ,ale pyszna jest😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, saudio napisał:

Co byście polecali z rumów, jeszcze kończę Dictadora, ale pomału szukam czegoś nowego, przed wszystkim słodycz, do tego mocny aromat i delikatny smak?

Jak smakuje Ci Dictador 12YO to myślę że Mos Maderas 5+5 będzie też w Twoim typie.

 

Lub bardzo fajny Plantation Pineapple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Teraz piję Dictadora 20.

Moim zdaniem 12 lepsza :)

 

Fajny jest Diplomatico Reserva Exclusiva oraz Ron Zacapa 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deanston 2002 16  Organic Olorosso 50,6%

WhiskyScore: 90

 

Nos: lotny, słodki, miodowy, karmel, czerwone wiśnie, jabłka, cynamon

Smak: bardzo słodki, delikatny, mleczna czekolada, miód, wiśnie, skórka pomarańczowa

Finisz: słodki, mleczna czekolada, zielone truskawki, wiśnia, dębina, sól, 

 

https://www.instagram.com/p/CIq0te0Mr2f/?igshid=11njwvd6sdi7u

99B0F3E5-41BC-4574-83F1-A5DA47BF086F.jpeg

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim budżetowym zakupie świątecznym?

 

 

Są jeszcze Dos Maderze 5+3, Donald Papa 40℅, BACARDI DIEZ 10, Botucal Single, Agnostury, parę Plantation np. Panama 2006, ARDBEG 10, ... 

 

Pomożecie wybrać ze 3 butelczyny do powiedzmy 4 stów za trio  🙄

Screenshot_2020-12-11-20-30-44-882_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności